Što se tiče gnojidbe preporučio bi ti dvije stvari:
1.
Koristi startno gnojivo. Nemaš veliku površinu (oko 1 ha) i za to je
dosta jedna vreća startnog gnojiva (20 kg) koje ćeš direktno
umješati u spremnik sijačice, zajedno sa sjemenom (lakše ne može). Učinak nije dvojben; štoviše, danas je to obavezna mjera u modernoj proizvodnji (
posebno ističem pozitivan učinak rasploživog fosfora). Ima i na portalu nekoliko članaka na tu temu. (
http://www.gnojidba.info/tag/psenica/)
2.
Ako ideš sa UREA-om, računaj da je za početnu fazu razvoja pšenice dovoljno oko 20-25 kg N/ha, što je cca. 50 kg UREA/ha. Više od toga u ovoj fazi nije potrebno, jer biljka to ne može iskoristiti. Bacanje direktno pod brazdu nema učinka za početnu fazu razvoja pšenice, jer korijen jednostavno neći ići tako duboko u tlo (pravi intenzivni porast korijena u dubinu počinje nakon zimskog perioda).
Stoga UREU prijmeni prije tanjuranja (time će ostati u površinskm sloju tla) i biti će ne raspolaganju kada biljci i treba. Bacanje nakon tanjuranja je lošija varijanta, jer UREA ako nije u tlu, intenzivno hlapi, tako da u nekoliko dana može ishlapiti i do 50% UREE. Ono što je
tipično za UREE je da hlapi intenzivno i bez raspadanja granule, pa se često misli da ako granulica na tlu nije raspadnuta, da iz nje nije ishlapio dušik.
Ako želiš napravi mali test. Stavi neotvorenu vreću 1 dana na sunce, te je slijedeći dan otvori i pomiriš što će izaći (ishlapiti) iz vreće. :rolleyess: