• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Punjac akumulatora ne radi?

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Pa kod nekih automobila nakon "seljačke" zamjene akumulatora moraš resetirati elektroniku inače auto gecrk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Na mojima se samo obrišu memorije na radiju...ak nisam dovoljno brz ;)
Kakvi su to danas auti da im nemreš ni akumulator otpojiti???
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Ima i boljih, izvadiš mu sjedalo, otpojiš konektor, vratiš sjedalo i spojiš konektor i on ti odmah javlja javi se u prvi ovlašteni servis. Moj je predzadnji direktor to ignorirao, sve dok auto nije (nakon 1000 km) kao bez razloga stao na auto cesti. Onda je došla šlepa i pravac u servis. Spojili kompjutor, izresetirali ga i vozi si ga dalje miško. A drugi put poštuj upozorenje na kontrolnoj ploči. A samo je bilo izvađeno sjedište i otpojen konektor 🙃🙂😏.
Takvi su novi moderni skupi auti, da i servisi nešto zarade 🤓
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Mislim da moj slijedeći novi auto ne bu mlađi od 10 godina... pa valjda još onda nisu bili takvi ;):unsure:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Kod mene ni radio ne izgubi stanice, samo vura stane 🤭

To danas su postale gluposti s tim autima da to nije normalno. U pravilu ne pale ako se motor dovoljno ne zavrti jer senzor ne daje dovoljan broj okretaja kompu.... pa korisnika to može upozoriti na vrijeme da se stvar ne zakomplicira.
Ako akumulator rikne iznenada onda neke ni otključati nemreš da bi došel pod haubu i zamjenil akumulator, pa onda skidaj žmigavac ili se snalazi na neke druge načine da bi mu malo struje dal da otvori vrata
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Ovo je bio jedan od 4 kom BMV-a za upravu, a imao je određenu kilometražu "čekanja" da vlasnik ima mogućnost otiči u servis. Moji su to zanemarili i naučilo ih je.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Spustil sam se i ja malo u podrum, kak veli @plus na toplo i poslikal dio laboratorija u kojem se i ja nekad poigram kad me sila natjera.
Klješta i unimeri su moji. Klješta koristim skoro nikad, a unimer svako malo i po mojem je i ovaj najjeftiniji dobar za večinu stvari.



 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
MUHA pa to tvoje je sve ne korišteno, bez nereda, čisto, ma - ti nisi pravi meštar :ROFLMAO: :hahah: (y)🍾

Ja da svoj stol ikada uspijem dovesti u takav red, odmah bi na njemu bile dvije mace u zimskom snu, ovak' su barem u svojoj kutiji na posebnoj polici i ne ruše mi sprejeve, farbice, ne hodaju po UPS-u, po njegovim akumulatorima itd.
Oko metar i pol dužine po zidu, svojeg "rasvijetljivog božićnog drvca" kak je to kolega Lee krstio, sam par dana prije odlaska u penziju demontirao s zida u garaži i otpremio u autu na posao. Pozvao sam na parking jednog najmlađeg, ali izvanrednog električara i sve mu poklonio. Mene je to služilo godinama i godinama.

Stabilizirane izvore, dio instrumenata i još štošta sam natrpao i sinu u prtljažnik i "vozi to za ZG". Meni je toga dosta, na mlađima svijet ostaje.
To ne znači da više nemam nikakvih igračaka, o kak da ne ;) 🪛🔧🔨🔩⚙️⛓️🪝🪚🪓🪠
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
To je burazova radnja, ja sam u njoj samo povremeni gost.
Ponekad se iznenadim kaj sve ima u njoj, danas sam recimo našel mikroskop, kaj če mu to pojma nemam :unsure:

Ja osobno volim kad ruku ispružim da je alat koji tražim na svojem mjestu i nakon svakog posla gledam da ga obrišem i vratim na mjesto.
Ako se zadubim pa posel potraje dublje u noč taj zadatak mi je prvi ujutro prije nego počnem.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Evo moja Felicija upalila normalno jutros , nakon šest dana stojanja(akumulator bi onda trebao biti dobar)?
Golf nije mogao krenuti , "smrzla" mu se ručna kočnica......
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Pozdrav...da ne otvaram novu temu..pitat cu ovdje..
..kupio sam prije 10 dana novi akumulator Beren 125Ah
za traktor Imt 560...neki dan bilo -3 stupnja i on nece upaliti,,
Ne moze verglati...par puta i nista..
..traktor ne vuce struju,puni uredno..
..grijac je dobar...
..da grijac i ne valja i ostalo,,ipak bi traktor trebao verglati ili?
..da li je moguce da ne valja akumulator?
Lp
..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Gase li se kontrolne žaruljice pri verglanju?
Ako se gase, provjeri spojeve na klemama, na masi…a ako je sve dobro provjeriti jel akumulator napunjen.
Ako samo malo smanje sjaj, nekaj ne valja u krugu pokretanja.
Imaš li kakav instrument za izmjeriti napon prije i tijekom pokretanja te prilikom rada motora?
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Imam instrument..
Lampice se ugase kad verglam..
Sto se tice klema,neki dan kad sam mjwnjao akumulator sve sam ocistio,,cini mi se to ok..
..koliko znam,toliko sam pregledao..
..ali kakvo je danas vrijeme u svijetu,prvo pomislim,da ne valja akumulator,,
..jel to moguce?
Nemam punjac,tako da ne znam sta mi je raditi...
..imam taj instrument,sad sta dalje,,ne znam..😕
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Izmjeri napon sad dok stoji. Trebal bi biti oko 12,6V. Ako je manje, dopuni ga.
Bilo bi dobro da netko drži pitalice instrumenta na stupićima na akumulatoru dok verglaš. Napon pri startu ne bi smio pasti od nekih 8…9V.
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Dobro..u jutro cu probati bas..
Moze li preporuka za punjac?
Ctek..ili telwin?
..ili nesto trece?
Nebi nesto lose,,a ne nesto ni najskuplje..
..neku sredinu,ali da moze koristiti kod punjenja tog akumulatora od 125Ah
Hvala ti puno..
Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Imam jedan transformatorski i jedan iz Lidla, 3.5A.
Kad treba brzo napuniti, koristim starog, kad treba dopuniti malog.
Imaš i Einhell ;)
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,354
Ja sam kupil neki MI3 4 ampera. Može to napuniti aku od 100ah?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh