• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

purani

K

karajba

Guest
Pozz raja
jel moze neko da mi kaze kako da zastitim purane jer se izmedju sebe tuku i cime da im mazem te rane sta da radim da to sprijecim??:icon_rolleyes:
hvala
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Sprej Geokorton je za dezinfekciju rana kod životinja jako dobar .....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam nekoliko Kanadskih i nesto vise Zagorskih purana koji su zajedno u jednom prostoru. Stari su mjesec dana i jos ih hranim cistom Cakoveckom smjesom ( ne mjesam nista ). Sa koliko starosti im smijem mjesati srot u hranu ?
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
ja svojim zagorskim počnem mješat sa mjesec i pol,dva. S tim da do tad jesu koprive,smjesu,sir i jaja kuhana i dajem im tu i tamo nutrisel plus.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pocel sam mjesati u omjeru 4:1:0,5 ! Smjesa, Srot, Protamino....
Koprive dajem kasnije kad su veci, a bjelanjak sam daval dok su bili jos mali, tjedan dana stari...
Pa bum videl kak bu to ...
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Ja imam problema sa svojim puranima.... sad su stari već tri mjeseca i hodaju po vani već, tj. puštam ih na pašu. i nekak su mi boležljivi, oni normalno jedu, piju i napuhavaju se i svade... i sve je normalno, osim kaj im ispod oka, prema nosu, a nekada i oko zna biti naoteknuto?
stavila sam ih već na jednu turu antibiotika...i ništa...i drugu protiv kokcidioze..
Oni se ponašaju zdravo, ali svejedno me je frka...
Jel netko zna kaj im je?
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
ako imaju ispod kod ispunjeno tekucinom,ko neka oteklina i svakim danom to raste pa im zatvori oko,moguce da je to sinusitis. to sam ja imo predprošlu godinu i godinu prije te,svaki put su sve uginuli.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Da, ko neka oteklina... ali eto, tako žive s tim već mjesec dana, i ta im oteklina jedan dan splasne, pa se pojavi za 2-3 dana, pa traje 2-3 dana pa opet splasne...

jel si probao sa ićim to liječiti?? i zašto im se to desilo?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kod mojih purana se nekaj cudno dogadja ..... Samo sjedne i nema volje za nista.... ne jede, ne pije vodu, ne krece se ... Ovo je vec drugi koji se tak ponasa. Kao da nemre hodati...
Prvog smo zaklali, a jetra su mu bila "sarena"... Ne znam od cega. Jel ima netko ideju sto bi moglo biti i kako da rijesim problem ?!
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Da, ko neka oteklina... ali eto, tako žive s tim već mjesec dana, i ta im oteklina jedan dan splasne, pa se pojavi za 2-3 dana, pa traje 2-3 dana pa opet splasne...

jel si probao sa ićim to liječiti?? i zašto im se to desilo?

jesam,sa enroxilom ali to je kronična bolest i ne može se izliječit. Javlja se kod oslabljenog imuniteta i ove promjene vremena. Ali sad nisam siguran jel to sinusitis kad kažeš da oteklina splasne pa se vrati.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Uginuo mi je onaj jadnik .... Proljev, mislim da je bilo i povracanja neke zuckaste tecnosti ....
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Ma po slikama izgleda kao sinusitis, ali da, malo imaju naotečeno malo nemaju...
nekada je malo više naotečeno, nekada manje, a nekada nije...
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Jel puštate pure van po ovom vremenu??
Moje purice su navršile dva mjeseca i sad su skroz prešle na miješani šrot. samo me ih je strah pustiti van po ovom gadnom vremenu?! a rado bi da polako pređu i na pašu...
jel sad već sigurno za njih ili još nije s obzirom na vlagu i kišu i vlagu i još kiše...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja svoje pustim na kratko kad vidim da je dobro vrijeme. Kakvih 3-4 sata . Nista vise . Ne smiju pokisnut dok ne obriju glave !!
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
A joj... a sa koliko otprilike obriju glave?? žao mi ih je imati više zatvorene....a nije ni najjeftinije s obzirom da imam veliku pašu...
oni već pokušavaju blblblati, i mužijaci jesu nešto čelaviji, ali ženke nisu...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Uf... ne znam tocan podatak, ali mislim da oko 3 mjeseca !? Moji su nabavljeni u 4. -om mjesecu i vec su obrijani, al pust ih van kad je ovak lijepo ko danas !! Ako dodje do kise, natjeras ih u zatvoreno i ko grom ! Tak ja radim !!
 

Najnoviji postovi

Na vrh