• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PZ BENT (Metagra) prikolice

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
To su braca koliko ja znam, jedan ima silose a drugi proizvodi prikolice pa se izmedju sebe kompenziraju. Jedno vrijeme si mogao dat psenicu jednomu a od drugoga uzet prikolicu ako ti treba. Neznam jel to jos funkcionira
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, onda mi je sve jasno. Več sam se uplašio da nije kakva muljaža u pitanju.

Drago mi je kaj uvijek ima netko iz tog kraja koji zna objasniti situaciju :)
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Evo da se i ja nadovežem pošto je to kod mene u selu i inače smo si jako dobri.
Jedan brat ima mlin i silose, drugi brat ima metagru i veliku farmu junadi. A pz bent je isto njihova firma samo mislim da se onda vodi na tatu im i da ovakve male prikolice večinom i rade na pz bent. Koliko ih znam svi su jako vrijedni, dobri i pošteni ljudi. A ovo što kaže Kićo, vjerujem da bi se možda i komenzacija mogla dogovorit za kukuruz ili pšenicu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zahvaljujem kolega na informacijama.
Ako se situacija malo poravi, njihova prikolica nova stiže kod mene sigurno, a za sada ciljam na neku polovnu, do max. 10-12.000 kn
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Vozi li tko još te prikolice...lomovi?, kvarovi?...štogod?
ako nema problema mislim da idem tam jednu malu dogovoriti...
Dakle, ako netko neće da ja kupim tu prikolicu, sad je prilika da me urazumi!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
Nisu mi se dopale u Gudovcu.
Radije bi gledal Leško prikolicu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
obzirom da je samo ZJ iznio svoj osobni doživljaj (umjetnički dojam) ja ipak dopeljao jednu...:(giggle):

metar i pol široka, dva i pol dugačka, ovak skompletirana može tri kubika primit...
još da ju isprobam...:(nerd):

















 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ima tu nekih detalja i na oavko maloj i površnoj slici koji mi se ne sviđaju ( kao da me netko za njih pita , xd) . .. ali to samo znači da sam se navozao kojekakvih i eto , to me sad rastužuje
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
slikat ću ja svaki detalj, samo recite...a imam i metar i šubler baš za puknutog posebno...:p:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
Za početak, ne sviđaju mi se felge s 5 rupa. Nije da su nestandardne, ali ih je puno teže naći, odnosno preseliti kotač s druge prikolice ak se guma probije, npr.
Nema rinfuznog zatvaranja stranica.
Nema federe (to je valjda po želji).

No valjda cijena odgovara opremi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Rezerva za silu posluži od IMT-a ili Torpeda , rinfuzno riješiš sa pokretnim pantima no ipak je nova i lijepo izgleda i još kiperica čestitka na kupnji.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja mislim da bi tu trebalo predložiti koje pojačanje , ukruta zavara , dodatnih panti , kojekakvih ventila za kočnice i da ne zaboravim premještanje osivine , pojačanje ruda ..produženje registracije
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
Svaka roba ima svojeg kupca.
Neki su zadovoljni i s Majevicama, koje su lošije izrađene i pofarbane, ali imaju i neke prednosti.

Darijus, nije važno kaj ja mislim ili napišem ovdje, već to da si ti zadovoljan.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nezz ja sam gledao majevicu ne izgleda mi to loše a ima i pocinčana.
A ove aj a nisu novci nije ni prikolice
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
A kak se odkapcivaju rajteri, tj. ovi lanci koji drze stranice iznutra?
Ne vidim nikakve kopce izvana na stranicama..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tko bi pametan otvarao bočne stranice pune prikolice rasutog tereta, to te ubije čovječe
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Ako netko misli da nisam gledal druge prikolice, nije u pravu...gledal sam sve...
naravno da ima x varijanti kod različitih proizvođača, međutim moje potrebe nisu nekakve specijalne i ne treba mi prikolica svaki dan, pa će ova biti ok.
Nemam zrna kukuruza posijanog ove godine, žito mi žanje lega sa starim zmajem vrećašem, drva vozim u metricama na čezi, ova bu prikolica za manipulaciju oko plastenika (odvoz biljne mase paprike/krastavaca/paradajza) i eventualno koji panj iz šume...možda malo pijeska ili zemlje, i to je to.
Da malo prišparam hrbat prilikom istovara.
Uvjek razmišljam na način da kupim nešto od hrvatskih proizvođača, pa je to i ovdje presudilo. Naravno, puno je pomogla i cijena, koja , nije tajna, je iznosila ravno 20 000 kuna (17 500 bez duplih stranica) za ovaj stroj.
I svi seoski mudraci koji su ju ogledavali su došli do zaključka da je to vrlo solidno odrađena prikolica (da ne citiram fraze tipa nepoderivo, nesalomljivo, vječno itd...:eek::)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
tko bi pametan otvarao bočne stranice pune prikolice rasutog tereta, to te ubije čovječe

Je a kak bi ti iskipal npr. žito na silosu bez da otvoriš stranicu??

Nemora biti rinfuzno otvaranje, dovoljno je samo da gornja stranica nije fiksno vezana za donju, znači donji lanac se mora nekako otpustiti izvana da bi mogao otvoriti donju bočnu stranicu, ne ubija to ako se misli, ubija ako se ne misli :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh