• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PZ BENT (Metagra) prikolice

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
S PDV-om ili bez?

sa PDV-om je ta cijena...16000 bez njega...
i nosivost je 2.5 tona, da nebi bilo zabuna...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Cijena nije loša definitivno.
Samo nek te dobro služi i nek ne strune (nadam se da je dobra AKZ).
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ajte ljudi, pa ko ce voziti prikolicu 2,5 x 1,5 na silos? Meni se bas svidja, za te novce se ne isplati praviti doma nikako. A mala kiperica uvijek treba, sto kaze kolega, zemlja, pjesak, okrajci, stajnjak... Sad vozim stajnjak na hrpu u polje i vozim ga pettonkom. Ukakam se dok izmanevriram i dok istovarim. Ovo je spas. A nije ni nosivost mala, nije to velika razlika od dvoosovinke trotonke, a skoro duplo kraca.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kaj se tiče zaštite, imam ja seku koja voli sa kompresorom radit...:(emo): (u slučaju problema sa originalnom zaštitom)...
...a kaj se tiče manevriranja, imam kola (gumenjak-platon), ali sam (jedan) čovjek je siromah kad mora negdje to prazno okrenuti, a takvih zgužvanih mjesta ima kolko oš oko mene...zato i jesam prešao na prikolice, i dosad sam sve vozil u staroj prikolici za prijevoz stoke, imv-ova osovina, metar široka prikolica...ubiješ leđa dok ju natovariš i istovariš...
...e sad ću da vozim ko gospon seljak, a i selo će imat kaj vidit...

kaj se cijene tiče, pol od neto iznosa vraća gradski proračun Karlovca...pa ne košta ni tolko koliko bi trebala...:icon_madu:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A nije 20000 ni malo ipak je to 2,5 tone al kolegi dosta ja cu sebi bar 4 tone kupit i nema kog nisam zvao cijene su sve tu negdje.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Mi imamo doma dvije prikolice, trotonku i pettonku, obje su dvoosovinke, ali je peti tocak dobro podmazan i nema problema s okretanjem. Obje sam okrenem i preguram, samo sto je kod nas sve ravno i siroko. Ali patim da nabavim malu jednoosvinku - kipericu. Ova tvoja je ko da sam je ja dizajnirao za sebe. Mislio sam nesto sastavljat, imam UNP profila 120 mm dosta, kod susjeda je komplet kipa od trotonke, imam raznih elemenata, rudu i slicno, samo fali osovina s kotacima. Kad pogledam ovu tvoju, kad joj vidim cijenu, veoma sam skeptican oko mog buduceg projekta. Ajd, imam skoro sav materijal, ali koliko tu ode elektroda, sajbi, farbe, struje, vremena... A nikada nece biti kao tvornicki.
Dodje mi da se preselim u Karlovac. Ili da mi ti kupis na svoje ime jednu :p:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Mana je jedino mala nosivost, s tih 2 i po, tone, možeš natrpati malo jače od kubika šodera, ili 2 metra drva, ili kaj već voziš. Da je bar 3.5,- 4 onda nekak
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: Colono 2T - HR proizvodnja

Prikolica je prekrasna, nek ti dugo sluzi! I ja sam zapel za Lesko prikolice, sline mi cure kad ih vidim. Uskoro bu doletjela jedna k meni :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
da puknuti, vlečem z vladimircem...
eto, danas je krštena...a za sutra ću imati čak i jedno kipanje...nadam se...
inače, cilindar za kipanje ima samo dva segmenta...:s:







 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
i mi smo naručili prikolicu... 6t .. 3,5x2 x0,50 + 0,70 stranice.....

dok dojde rewiew
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da li si uvažio sve naše primjedbe kak bi prikolica bila najbolja na svijetu
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
hehe ... ma mi smo se vodili cijenom..da je što jeftinija... budete vidjeli po slikama dok dojde..pa budete rekli kaj ne štima i kaj je moglo bolje ;) ... 80% vremena bu prevozila piljevinu i pileći gnoj.... inače je da je najljepša i najbolja farmer(tehnostroj) al za te pare se nebu nikad isplatila ;) ... leško mi naoko djeluje malo jače....skoro ko tehnostroj al cijena je 10 000 kuna viša nego ova metagra ... a i nisu zainteresirani za izradit 20cm veće stranice što su ovi pristali bez greške...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ma kod Marije se sve da napraviti...:(giggle):
evo, moja isprobana, kiper radi solidno, vozim lagano panjeve i dugačke grane...
iznimno sam zadovoljan stabilnošću i time što ide točno za traktorom, čak i u zavoju pod 90' ne sječe kolotrage...
jedino bum zval gazdaricu da mi da broj od boje, počelo je hrdanje stranica...:p:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Naravno da mogu napraviti stranice kakve želiš, kad su pigane na običnoj abkant preši.

Leško i Tehnostroj prikolice imaju zatvorene rubove stranica, i kupuju ih na na metre u Austriji, određene širine (visine stranica), pa zato ne mogu ispunjavati želje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Od leškog možeš kupit sam profile ali skupi ima na njhovom oglasu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Od leška sem kupil špricu grane nepofarbane iznutra završna obrada nula na čoškove porežeš prste graničnici grana cijev koja se urezuje u grane poslije su to malo poboljšali . Kad sem zval za reklamaciju saslušali su me i rekli da mi pošalju kilu boje . Rođak koji u njemačkoj ima firmu obrade metala kad je videl špricu rekel da bi njemu zatvorili firmu da takav proizvod dođe na tif .
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
realno Leško prikolice mi se sviđaju... pa sam otišao vidjeti i možda bi i riskiral čovjek koju tisuću više i kupio... al nastup tog tipa tamo nas je odbio.... nije zainteresiran bio da prikolicu prilagodi nama... (kočnice , otvaranje stranica itakodalje) ... i nije se ni potrudio objasnit zašto nemože nadogradnja stranica.... i rekel je 2% popusta na keš hehehe ;) cca 42 000 kn

i još bahato ustvrdio da su u gužvi tek tamo oko 9 mjeseca bi možda bila proizvedena...

ajbok...

PZ Bent svaka čast... ljubazni , susretljivi itakodalje.... cca 35 000 kn

inače najviše mi se dopada tehnostroj... imam staru kipericu s duplim kotačima (to 3 tonka ili tako nekako )
vozim na njoj 6 tona šudra hehe....

al ove nove em ne djeluju tak jake ko te stare a i takva prikolica veličine koje smo kupili cca 63 000 kn

totalno neisplativo jer kod nas nebu puno radila a i to uglavnom piljevina....
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Šalabajzeri balkana, kad dođe fo novca hebe se njemu. Živio 17 godina u Njemačkoj, ali dojam od nekih obrtnika u HR je katastrofa.

Via Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
eto, 50 vreća pšenice, to je taman njena nosivost...
jedino se bedak otelio dok je natrpao...

 

Najnoviji postovi

Na vrh