• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rabewerk plugovi

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Nisam nigdi vidio da imate ove plugove navedene pod teme osim pod "rabljene Rabe", a sad neznam jel to isto ili... :scratch
2 brazde okretač model Taube 55, e da me ubiješ nemam pojma kojih točno dimenzija al za traktor do 50 konja rođen,
susjed kod kojeg je veči dio godine(jer ga ja trebam tu i tam za vrt poorati i nekaj sitno) veli da je njemu za 10....
pa me zanima i vaše opče mišljenje o tim plugovima...

evo par slikica nakon subotnje akcije
za gemišt smo zaradili kod prijatelja u vrtu :mrgreen:

DSC00264.jpg


DSC00263.jpg


DSC00262.jpg


DSC00265.jpg


DSC00266.jpg


DSC00267.jpg


DSC00268.jpg


DSC00269.jpg
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
to je danas slikano

aha...al ne ove godine:!: to je još u zimi bilo al se nisam setil det sliku,a na drugoj memorijskoj imam još slika huuuu...bum pogledal ,morti imam još koju...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mislim da su ovo plugovi u samom vrhu medju najboljima. Vec si duze vremena trazim dobrog Rabewerkw i nasao sam samo mi nepase razmak medju glavama. Nasao sam pluga u original stanju nije poderan niti 5%, radi se o trobraznom prekretacu s resetkastim daskama i nemogu prezaliti sto ga nisam kupio. Znam ljude koji s ovakvim plugom zaoravaju kamilicu, duhan i kukuruzovinu bez malciranja, lako ih traktor vuce kroz zemlju, cvrste su izvedbe i izvanredno slazu brazdu. U dogovoru sam za plug neke druge marke koji zadovoljava moje prohtjeve ali Rabe necu prezaliti:|
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mislim da su ovo plugovi u samom vrhu medju najboljima. Vec si duze vremena trazim dobrog Rabewerkw i nasao sam samo mi nepase razmak medju glavama. Nasao sam pluga u original stanju nije poderan niti 5%, radi se o trobraznom prekretacu s resetkastim daskama i nemogu prezaliti sto ga nisam kupio. Znam ljude koji s ovakvim plugom zaoravaju kamilicu, duhan i kukuruzovinu bez malciranja, lako ih traktor vuce kroz zemlju, cvrste su izvedbe i izvanredno slazu brazdu. U dogovoru sam za plug neke druge marke koji zadovoljava moje prohtjeve ali Rabe necu prezaliti:|

evo ovaj gore je 3 ili 4 godine kod ujaka....stvarno nikakvog prigovora na njega...doduše trebal bi daske i lemeše,al još služi....ovaj ore sve i stvarno iza njega ostaje posel....mislim da buš žalil i dalje za tim plugom....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Mislim da su ovo plugovi u samom vrhu medju najboljima. Vec si duze vremena trazim dobrog Rabewerkw i nasao sam samo mi nepase razmak medju glavama. Nasao sam pluga u original stanju nije poderan niti 5%, radi se o trobraznom prekretacu s resetkastim daskama i nemogu prezaliti sto ga nisam kupio. Znam ljude koji s ovakvim plugom zaoravaju kamilicu, duhan i kukuruzovinu bez malciranja, lako ih traktor vuce kroz zemlju, cvrste su izvedbe i izvanredno slazu brazdu. U dogovoru sam za plug neke druge marke koji zadovoljava moje prohtjeve ali Rabe necu prezaliti:|

Slažem se s time,nego na jednom forumu sam pročitao da prave dosta veliki otpor traktoru,da se teže vuče od ostalih,pa sad koliko je tu istine:scratch

I sam tražim plug 3 ili 4 brazde,pa gledam i rabewerka,al opet neku prednost dajem Regentu;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
vidim da ima raylikia mu polozaju kotaca dubine, ja sam na svoj IMT 757 naknadno postavljao kotac, ali sam ga postavio na mjesto gdkje ide originalni, medjutim kod mene nije original, nego sam nesto pravio, pa se bojim da nije preblizu da mi ne stopa, kad bih ga pomjerio naprijed na polovciu pluga izbjegao bih stopanje, ali neznam kako ce tu raditi. Stavim sutra slike od pluga u temi IMT plugova.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Marko
Da vidis ovoga sto sam neki dan isao gledati nebi ti palo na pamet ic gledat ista drugo. Onog Rabe ko kupi napravio je posao. Izricito hocu plug razmaka 100 medju glavama i visine 80 a ako nekom odgovara 90 razmak a sve ostalo tip-top mogu mu preporuciti izvrstan plug. Jake je konstrukcije jer je radjen kao 3+1 s tim sto cetvrte nema.
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,kolega,,,sad ima da pooreš prije,,,brazda više puno znači.........:prayer:
Di si naša,,,negdje kod nas ili vani,,,treču..:shock:

Daj mi poslikaj PERA,iznads daski,,kako su savijena,koliko,,,i njihov nosač,,,,da se bacim u izradu istih,,,ako nije problem,,,,,i njihovu visinu,dužinu,,ako moreš,da mi izmijeriš........:?::?:

Zahvaljujem unaprijed..
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ne treća je brazda kupljena s njim samo što je skinuta bila najesen oral sam jednu zemlju nemaš pojma kak je teško bilo traktor je samo proklizaval onda sam dolje uzel i to je to,za čas posla ju dole uzmem ali najmanje pol sata treba da se stavi gore :D
ok budem vam poslikal to i zmeril bum navečer vam slike stavim
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
evo slika kod ovih dviju slika se vidi podešavanje pera sa 2 šarafa,jedan je kod nosača brazde a jedan je na nosaču pera
evo slika
sam0724.jpg

sam0725x.jpg

ovdje je izmjerena širina pera a širina je 30cm
sam0726g.jpg

sam0730e.jpg

sam0731.jpg

sam0729t.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Kolega zahvaljujem od srca,,,i ako se kad sretnemo,,,,imaš ne pijaču,,,nego isti i piti za ovo..............:prayer::prayer::prayer::partyman:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Vidim da kod tih rabljenih rabe plugova večina njih ima opruge za pomoć pri okretanju pluga, no što kad oni oslabe. Ja sam za svoj traktor jednom zakopčao takav jedan plug i nije mogao okrenuti plug. Taman je falilo malo, dok čovjek pomogne rukom ide, no neću valjda uposliti dva crnca da na svakoj uvratini čekaju i okreču plug:rolfer:. Naravno da ugraditi dvoradni cilindar nije nikakav problem, no ovo rješenje sa oprugama mi ne izgleda praktično. Usput, imam na ponudi 3 brazde novi novcati sa rešetkastim daskama, samo što nisam baš bio prezainteresiran i nisam izmjerio koliko je razmak između brazdi i koja je visina, no solidan je. Da je 2+1 već bih razmislio. Cijena je 55 tkn plus pdv.
 
B

Bobo

Guest
Cabage: nije samo tako ugraditi dvoradni cilindar na plug. trebas dokupiti i "kocku" koja ce kontrolirati rad cilindra, inace ces ga s obicnim cilindrom i dalje morati "hvatati" na rucki. Kad imas "kocku" na cilindru, rucku samo drzis u jednom polozaju, a "kocka" odradjuje zatvaranje i otvaranje cilindra. Ovako bi morao rucku u jedan polozaj, pa kad plug dodje na vagu, rucku u drugi polozaj da dovrsis okretanje pluga...
 

Najnoviji postovi

Na vrh