• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radio na traktoru

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ma je ta bjela je masa a ovu crnu sam rekao na plus iz radia koji je za antenu

A jesu zakomplicirali tu antenu onda:cool:
Pa šta je u njoj da treba 3 žice spajat?

Na kraju ču je skinut i stavit gore na krov onu klasičnu antenu i ta hvata najbolje signal..
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
A jesu zakomplicirali tu antenu onda:cool:
Pa šta je u njoj da treba 3 žice spajat?

Na kraju ču je skinut i stavit gore na krov onu klasičnu antenu i ta hvata najbolje signal..

Ako je bijela žica kratka do 10 cm, pretpostavljam da nije predviđena za spajanje. Jedino ako je u pitanju masa, onda na prvi i najbliži šeraf na kabini..
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ovako, bijela žica se nigdje ne spaja jer je dio samog prijemnika antene. Crna žica ide kako si ju i spojio na Remote (BTW ta plavo bijela žica nema nikakve veze sa daljinskim upravljačem i služi isključivo za pobudu/uključenje dodatnih uređaja koji se uključuju po uključenju HU-a, znači pojačalo, antena sa pojačalom, elektromotor automatske antene….itd). Sa spajanjem te dvije žice pališ elektronsku antenu i njezino pojačalo zato ti se i upalila crvena Ledica kao znak da radi. To što i dalje ne loviš baš stanice je znak da baš i ne zadovoljava i/ili je neispravna. Inače te antene su dosta slabije nego klasične koje prišerafiš i spajaš direktno, te se po meni koriste samo kao nužno zlo jer nisi u mogućnosti ili ne želiš bušiti dio limarije ;).
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ovako, bijela žica se nigdje ne spaja jer je dio samog prijemnika antene. Crna žica ide kako si ju i spojio na Remote (BTW ta plavo bijela žica nema nikakve veze sa daljinskim upravljačem i služi isključivo za pobudu/uključenje dodatnih uređaja koji se uključuju po uključenju HU-a, znači pojačalo, antena sa pojačalom, elektromotor automatske antene….itd). Sa spajanjem te dvije žice pališ elektronsku antenu i njezino pojačalo zato ti se i upalila crvena Ledica kao znak da radi. To što i dalje ne loviš baš stanice je znak da baš i ne zadovoljava i/ili je neispravna. Inače te antene su dosta slabije nego klasične koje prišerafiš i spajaš direktno, te se po meni koriste samo kao nužno zlo jer nisi u mogućnosti ili ne želiš bušiti dio limarije ;).

Ovo je dobro uputstvo! Svaka čast!:prayer:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ovako, bijela žica se nigdje ne spaja jer je dio samog prijemnika antene. Crna žica ide kako si ju i spojio na Remote (BTW ta plavo bijela žica nema nikakve veze sa daljinskim upravljačem i služi isključivo za pobudu/uključenje dodatnih uređaja koji se uključuju po uključenju HU-a, znači pojačalo, antena sa pojačalom, elektromotor automatske antene….itd). Sa spajanjem te dvije žice pališ elektronsku antenu i njezino pojačalo zato ti se i upalila crvena Ledica kao znak da radi. To što i dalje ne loviš baš stanice je znak da baš i ne zadovoljava i/ili je neispravna. Inače te antene su dosta slabije nego klasične koje prišerafiš i spajaš direktno, te se po meni koriste samo kao nužno zlo jer nisi u mogućnosti ili ne želiš bušiti dio limarije ;).

Čekao sam da mi netko potvrdi moje sumnje:supz:

Antenu ču sada spojit kako je i gore navedeno,pa dok ne nabavim neku koju ču stavit gore na krov ostat če ova..
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ta kratka žica ti je masa za anenu. ja sam kupio slicnu takvu za traktor bas zbog lomljenja antene. s pocetka mi nije bas nekaj lovila stanice al sam onda tu žicu spojil na kabinu i od onda mi sve lovi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ta kratka žica ti je masa za anenu. ja sam kupio slicnu takvu za traktor bas zbog lomljenja antene. s pocetka mi nije bas nekaj lovila stanice al sam onda tu žicu spojil na kabinu i od onda mi sve lovi.

Svaki post nekaj nov saznam za antenu:rolleyes:

Sprobat ču i tako spojit..
 
B

BAGERISTA

Guest
Evo ja riješija u AGRIJU ,,na novo,,,,,i sve tapecira,,,,,,,,,,,,,sutra još moram jedan đek predelat,,,i milina,,,,,,,,,sad još da stavim CB stanicu,,,da se čujem s kamionđijama,,,,,,i majka..znaš di su naši prijatelji..:shock::mrgreen::mrgreen:
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Evo ja riješija u AGRIJU ,,na novo,,,,,i sve tapecira,,,,,,,,,,,,,sutra još moram jedan đek predelat,,,i milina,,,,,,,,,sad još da stavim CB stanicu,,,da se čujem s kamionđijama,,,,,,i majka..znaš di su naši prijatelji..:shock::mrgreen::mrgreen:

Daj neku pikicu baci :gitarist:
 
F

FERGUSONN

Guest
Mene bi zanimala jedna stvar koja nije vezana za ove teme ali nigdje na internetu to nemogu pronaci, zanimalo bi me kad bih ja kupio auto u Bosni a ja sam u Hrvatskoj koliko bi me dosao prijepis papira tablice i to....
 
B

BAGERISTA

Guest
Samo da se dočepam,,,,,,,,,,,,,aparata,,,,,,,,,i nema greške..:mrgreen::mrgreen:
 
F

FERGUSONN

Guest
Ja sam napravio radio za u traktor nazalost nisam mogao prije jer sam imao nekog posla nego me sada zanima kako cu ga ubaciti jer sam sklopio laminat i ubacio radio ali sada nezanam kako cu to sve odjednom ubaciti pokusao sam dignuti gore krov ali cini mi se da je ono zalijepljeno, tako da cu najvjerojatnije otvoriti straznje staklo kabine i ubaciti
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako, kupio sam ISO konektor za radio i sve je jesano ko dan, ali ima još jednu zelenu žicu za koju nemam ideje kud se spaja...

Konektor je standadni s oznakama 1-8 koje su sljedeće:

1 - ------
2 - to je ta zelena žica s oznakom "left-rear positive" (LR+)
3 - -----
4 - žuta +12V
5 - plava, antena
6 - narančasta, osvijetljenje
7 - crvena, napon preko kontakta
8 - crna, masa


evo sad vidim da čak ni radio nema klemu za žicu pod br. 2 (zelenu žicu) pa nema veze, ali me svejedno interesira čemu služi.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ajde slikaj ti taj konektor.. Ovo nešto smrdi. Na ovom konektoru (A konektor) nikako ne bi trebala biti ta žica, bar ne sa oznakom za "+" pol stražnjeg lijevog zvučnika :rolleyess:

Edit..: Ne moraš ju nigdje spajati. Taj pin se inače koristi kod radia koji imaju mogućnost utišavanja kao kod recimo kod zvonjave mobitela koji se koristi putem istog...

Čak i kod drugog konektora (B konektora) ta žica nije na tom mjestu jer je pod B2 "-" pol stražnjeg desnog zvučnika...
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo gledam baš sad i drugi dio konektora i tam sve štima, odnosno imam istu takvu žicu i tam, ali definitivno ovu žicu režem pošto nema ni radio klemu na tom polju pa uopče nije ni bitno, ni najmanje.
Gotova priča :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Radio je postavljen, sve uredno radi i to jako dobro radi :)
Ali...imam jedan problem, uredno sam spojio žutu i crvenu žicu zajedno, tako da ide direkt, a ne preko osigurača, a narančastu žicu sam spoio na vod od pozicije koji sam doveo gore do radia, ali to ne funkcionira, kad upalim poziciju ne događa se ništa, a cijeli radio stalno svijetli kad je ugašen, e a tome neznam razlog zašto, a tako nebi smjelo biti.
Dal je možda krivo to kaj su crvena i žuta spojena zajedno??

Jel imao neko sličan problem, radio je klasični SONY kazetofon.

Slika2262_zpsf3aa596b.jpg

Slika2263_zps5b6cab5c.jpg

Slika2266_zpsf827a2f2.jpg

Slika2268_zpsa00f8c6b.jpg

Slika2270_zps73f8b6fb.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Odspoji žutu i crvenu i vidi šta će se dogoditi. Čini mi se da je žuta za osvjetljenje a narandžasta za napajanje antene, al nisam siguran :scratch. Ako spojiš žutu i narandžastu onda će svjetliti samo kad je upaljen radio a ako spojiš žutu i poziciju onda svjetli samo kad su upaljene pozicije.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
vjerovatno mu se sviđa ta boja. A možda je nešto farbao pa mu ostalo farbe, pa da se ne baci. :mrgreen: :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh