• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo danas napravili i dopeljali predzadnja 4m doma jos sutra 4m i 40m je doma spiljeno skalano i slozeno,90%hrasta i 10%graba cjena prava sitnica.













 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E kod nekih hrga ili ti kvrgavih bi jajca vlekel po podu kad bi to skalal,zato imam 038magnum pa bolje da ona pati nego moja leda i ruke.
Malo se zareze pa puca super.
Imal sam jedan deblji jasen ravan super al pun zila i nebi pukel od prve da se ubijes uzas,al zato budu od njega 4 toporista za sjekire.:eek::
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Deca , samo kramp i lopata oplemenjuju čovjeka , zapamitie to !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
E kod nekih hrga ili ti kvrgavih bi jajca vlekel po podu kad bi to skalal,zato imam 038magnum pa bolje da ona pati nego moja leda i ruke.
Malo se zareze pa puca super.
Imal sam jedan deblji jasen ravan super al pun zila i nebi pukel od prve da se ubijes uzas,al zato budu od njega 4 toporista za sjekire.:eek::

grabrovina je bolja
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam znam al ovaj jasen je ravan bez kvrga,lagan i zilav pa cemo probat napravit pa da vidimo kak se bude pokazal.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne radim drva za prodaju i ne pilim na metar nego na 55cm i odma kalam u sumi sa milovankom i odma doma spremam u susu.
Kajle al plasticne koristim kod rusanja debljih komada.






 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Danas sam lagano završavao sa radovima u šumi za ovu sezonu pa evo par slikica od danas :

7cia.jpg


vlz3.jpg


zkc9.jpg


f6eb.jpg


3slp.jpg
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Kupio sam ga prošle godine u 2 mj .. cca-130 m do sada sam napravio sa njime...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
I jel imate kakih kvarova?Ja imam od 5t i prezadovoljan sam,napravljeno do sad nekih 500do600 metara i nikakih kvarova,a kupljen je ovu godinu.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
I jel imate kakih kvarova?Ja imam od 5t i prezadovoljan sam,napravljeno do sad nekih 500do600 metara i nikakih kvarova,a kupljen je ovu godinu.

Ja radim drva samo za osobne potrebe ,osim što napravim uz to svake godine 30 m drva za prodaju da si pokrijem neke troškove... Iako bi se volio baviti profesionalno šumarstvom,ali posao ne dopušta ,onda čim ulovim malo slobodnog vremena gas u šumu... Moje je vitlo 4 t i za sada samo riječi hvale bez ikakvih kvarova do sada ,mada je još to premalo napravljeno metara,ali ako bi kao tvoje napravilo 500 m bez kvarova bio bi prezadovoljan.. Ti se baviš profesionalno šumarstvom ili?
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Pa moglo bi se rec profesionalno,vec nekih 8do9 godina,do sad smo radili u drzavnoj sumi od sumarije,al posto nemamo obrt sad privatne sume radimo,inace smo radili manje drva al sve za prodaju i sad kak smo krenili u privatne sume sve se vise penje brojka metara,ja pitam za vitlo jer su svi govorili da to vitlo nije nest da se daska savija i jos dosta toga a ja ni jedan problem s njim,i prezadovoljan,zadovoljniji nek s krpanom 4t jer sam imo kvarova od pocetka s njim,pa sam zato pito da vidim jel i vas dobro sluzi vitlo.
 
Na vrh