• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@dabio svaka čast,ljepa drva,al dizat ove debele je smrt za leđa.

Mi smo neki dan završili sa čiščenjem parcele kaj smo dobili od šumariji danas mi je lugar procjenio večina je hrast i po klasiranju je ispalo 90kn po metru,ne računajući potrošeno gorivo.
Ja sam zadovoljan!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Danas sam lagano završavao sa radovima u šumi za ovu sezonu pa evo par slikica od danas :

svaka cast na poslu,,da te pitam za motorke sto si stavio u kabinu na blatobrane jel imaju neke nosace ili su zavezane
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
@ mataz.17 ma nemam nikakvih problema sa ovim vitlom baš ga upirem u kamenje dok vitlam drva ,kod nas je šuma puna kamena... Meni su isto pričali da vitlo nevalja da se uvija daska itd...,ali ipak sam riskirao jer je vitlo bilo jeftinije od Krpana za 2000 kn..Možda su ljudi u početku imali problema sa Karas vitlima,ali danas je to usavršeno i on mora raditi kvalitetna vitla ,ako misli konkurirat na tržištu,eto tvoj primjer matz.17 vitlo 5 t za jednu sezonu 500 m bez kvarova može se reći da je to profi posao,neka moje izvuče 500 m bez kvarova bio bi prezadovoljan...

@oficir malo je smrt za leđa dizat debele,ali još sam mlad pa to ide bez problema uglavnom prikolica relativno niska ,pa ove debele uvijek na dno ,a tanje gore po vrhu..Ja ove godine rušim u svojoj šumi ,nekako smo je do sada čuvali ,ali dosta je gusta tako ta negdje rastu u hrpi i po 10 stabala ,tako da ima posla par godina dok se dovede malo u red....

@husqvarna365 ma nemam nikakve nosače za pile vezane su s onom gumenom lastikom ,ali to nije riješenje ,moram napravit neku kutiju za njih koja se bude mogla montirat na vitlo i prikolicu ,vidio sam tu na forumu od naših članova da imaju zanimljiva riješenja...
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
hvala na odgovoru,,,ja sam napravio kutiju i montira se izmedju blatobrana,,,,ali nije neko rijesenje,moram napraviti neke nosace da mi motorke stoje u kabini
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Recimo da imam šumu , a nemam alat za šumu .
Koliko bi netko uzeo drva za uslugu , rušenje , izvlačenja i obradu do metrica ?
Ako se cijena mjenja u slučaju da treba vitlanje i tak ..
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Recimo da imam šumu , a nemam alat za šumu .
Koliko bi netko uzeo drva za uslugu , rušenje , izvlačenja i obradu do metrica ?
Ako se cijena mjenja u slučaju da treba vitlanje i tak ..

kolega kod nas u bosni je :rusenje,,rezanje na metar,,dovoz kuci,,i slaganje kod kuce metar 180kuna
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Od moje sestrične dečko radi to i ima vitlo kalač i kamion.
Cjena varira al recimo bez dovoza doma je oko 150Kn/m
Dovoz ovisi kud se vozi.a i cjena varira ovisno o terenu i debljini drva.

@Puknuti kaj ti se nejde u šumu ili te netko pital za cjenu?
 
B

bosniahos

Guest
To kako se skime pogodiš,može napola a i tri dila onom tko radi ili tebi ako je šuma silna.Ovisi o placu gdije šuma,ima li dobar ili loš put.E sad nije tvoje dali če on radit naruke ili imat svemirsku tehnologiju.Drvo i novac jer glavno.Dobra procina količine i uloženog posla sa čim manje izdataka uvituje cinu krajnu i pogodbu.Ima tu i nekih finesa tko če dugometricu izrađivat,treba li palit grančice do papira tipa izvoznica i dali če se drvo dostavit drugoj strani ukuču.Postoje i podlosti i mutne igre ali to valjdak isam znaš.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod mene frajer ako mu placas metar drva da ti radi u tvojoj sumi i vozi doma oko 110kn metar ovisno od terena sume udaljenosti i kakva su drva ako ne placas a das sumu onada radi metar za metar!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kak god pogledaš izrada drva u tuđoj šumi je biznis i sigurna zarada.
Dok te ne ufate :(doh)::(doh):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bome ima svasta nepitaju vise nista samo ruse za ovog majstora znam da je dobar jer ima guzvu cijele godine radi i jedva sve stize kolko ima narudbe!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma jok , ja bi se primil takvog posla ..ima relativno jeftino sva ta oprema za šumu..i tak ..

Taj posel nebi nikomu preporučil jer da imaš svu opremu i da je jeftina a nije uopče jeftina nije baš lako a i sam to nemreš radit.
Mislim možeš sve al koliko produktivno?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir covijek koji je svaki dan u sumi radi metricu zna se cuvat i zna radit posao ne dolazi pa na horuk radi metricu pa drugi dan preumoran za radit drva a mi koji dodemo u sumu i radimo samo za sebe dodemo na horuk jer moras sto prije zavrsit jer imas drugog posla i nije bitno ako drugi dan neces moc od umora u sumu nema veze budes drugi dan jer to ti nije poso i placa!!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Taj posel nebi nikomu preporučil jer da imaš svu opremu i da je jeftina a nije uopče jeftina nije baš lako a i sam to nemreš radit.
Mislim možeš sve al koliko produktivno?

a i nije bas sigurno sam radit,,malo je opasno u sumi
 
Na vrh