• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

E

el pibe

Guest
Mi gorštaci,brđani kak bilo ti paše nemamo tu privilegiju da je sve idealno i ravno.A i trupce izvlačimo ne zato kaj se volimo igrati.Ne ide se u šumu samo zbog drva za ogrijev.Slabe fosne i daske meni zajdu od metric:icon_e_biggrin:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
čitam ovo i čudim se :D
idem po šumi stalno, neam nikaki brda u šumi ni ništa, sajlu imam neki 3m, 2cm debljine, namotana napred na traktor za svaki slučaj ili nekad lanac od tenka. meter dužine, 30kg..

Ako pogledamo boldano imas se i cemu cuditi,,,

pazljivo promotri ovu sliku koja se nalazi nekoliko stranica prije na ovoj temi,,,


rt2sxw.jpg



Pogledaj samo polozaj tijela osoba obiljezenih u desnoj strani slike,,,
pogledaj sad polozaj i nadmorsku visinu traktora koji je u vrhu slike,,,
samo da napomenem da kad bi i otisao sa njim (duplakom) dolje vratio bi se jedino ako bi bilo je*acki suho drugacije nikako jer nema se mjesta za okrenuti radi nagiba,,,
tu igra samo vitlo i sajla preko 100 metara,,,

sad na kraju povuci paralelu i onako iskreno mi reci kaj bi ti napravio sa tim tenkovskim lancem od metar ili onom duzom sajlom od 3 metra?

znam odgovor, sjeo bi na panj i plakao ili okrenuo traktor i otisao doma prazne prikolice,,,

eto sad si nadam se uvidio razliku naseg sumarenja i tog tvog, idi sad i nemoj se vise cuditi,,,:(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bobić ja bi traktor ostavil dole rezal drva na metar i bacal dole kad ga dobro baciš da se vrti oko odrezanih krajeva (zvijezda) ide do kraja dola i samo pokupiš .Za to treba samo traktor prikolica i ne pametan čovjek :icon_rofl:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobić ja bi traktor ostavil dole rezal drva na metar i bacal dole kad ga dobro baciš da se vrti oko odrezanih krajeva (zvijezda) ide do kraja dola i samo pokupiš .Za to treba samo traktor prikolica i ne pametan čovjek :icon_rofl:

E moj zeljko zar mislis da bi mi vukli u brdo da se ne mora?
:icon_scratch:
mislim, moglo se i dolje vuci ali pitam te ja tko bi sajlu vuko gore?
a mi imamo 16 mm gore na vitlu,,,
kakav to muz treba biti da bar 5 puta odvuce sajlu gore a da mu se muda ne vuku po zemlji,,,:(rofl):
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
A i trupce izvlačimo ne zato kaj se volimo igrati.Ne ide se u šumu samo zbog drva za ogrijev.Slabe fosne i daske meni zajdu od metric:icon_e_biggrin:

znam to, ali nama nedaju da izvlačimo trupce, ako se slučajno nađe nešt da kokumi nisu pokupili, inače to sve šumarija izvuče sebi.. hrast naravno

iskreno mi reci kaj bi ti napravio sa tim tenkovskim lancem od metar ili onom duzom sajlom od 3 metra?


eto sad si nadam se uvidio razliku naseg sumarenja i tog tvog, idi sad i nemoj se vise cuditi,,,:(giggle):

taj lanac i sajla koriste samo za šlepanje ili ja nekoga ili neko mene, sad di radimo je voda oko 40-50cm dubine, 8-9m hrasta sirovog, punog vode je dosta teško tako da se nekad po šumi vuku i 3 traktora.

razliku šume sam vidio dok sam bio u domu u Moravicama (između Delnica i Ogulina) i tamo je lik išo u šumu sa Ursusom C355 i malom jednoosovinkom, natovari po 3m, iskreno mene bi bilo sramota to ovdje provuč.
:icon_toilet:
 
E

el pibe

Guest
Bobić ja bi traktor ostavil dole rezal drva na metar i bacal dole kad ga dobro baciš da se vrti oko odrezanih krajeva (zvijezda) ide do kraja dola i samo pokupiš .Za to treba samo traktor prikolica i ne pametan čovjek :icon_rofl:
To pa stvarno nema veze sa pameti.Treba ti dva dana dok pokupiš i nađeš takve metrice i sigurno budu točno stale kak si zamislio,bile bi rasturene ko bugarska skupština.I takve sve izvaljane i pune kamenja,pijeska Bogom su dane za bilo kakav način rezanja.Šajbe na cirkularima i tračne pile vape za kamenjem:(nod):
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=NKkVft8lSP0[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sin93 znam ja dobro koliko vi tovarite nekoliko puta sam iso u Otok kod Vinkovaca pa sam imo prilike vidit sta ljudi rade tovare i po 10-12m na jednu prikolicu a traktori koji to vuku su pretezno rusi mtz 52-82 i T-40:icon_fU:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@ivac, bome su ovome pune gaće bile ...
Bogu fala, dobro je prošel !!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Ma vjerovatno jeste , vidiš da je nakon slijetanja odmah nastavio kretanje što znači da mu nije prvi put


@mato i @sin , imate PP pa tamo o tome , možete i u birtiji ili svojim temama predstavljanja
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da je kočio, još gore bi bilo. Ja u ovakvim slučajevima ( Bogu fala nema ih puno ) samo šperu stisnem i ciljam kam budem skrenul, ako je moguče !?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Znam da nije, ali .... radje i špera nego se sp..... u jarak il neku bukvu pa potrgat i traktor i sebe !
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam sebi na prikolici odnosno na felgi i sasij zavario dvije karike pa kad se spustam nizbrdo na te karike zakopcam lanac tako da mi je tocak od prikolice zakocit i onda me nemoze prikolica gurat nego ju traktor vuce.
Puno puta mi je to dobro doslo osobito zimi i kad je blato na nizbrdici,,,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Ja to koristim samo u ekstremnoj situaciji koju nemogu nikako da izbjegnem , jednostavno previše mi šteti gume
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
To je dobro. Ja imam pakne i složenu kočnicu preko njih i nema te sile da me nagovori da ne zakočim prikolicu kad sam na nizbrdici !
Bio sam u dva navrata sa golim traktorom kad me potjeralo u jarak i jedini spas je bila špera. NIšta strašno, ali mi baš i nije bilo svejedno ...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sve si razmisljam da na novoj prikolici napravim kocnice i naletnu rudu bas zbog takvi stvari,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh