• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
a kad te stišču rokovi iz ugovora i par ljudi koji rade kod tebe drugačije bi mislio iako do tvoga mišljenja ne DRŽIM puno jer pišeš gluposti manje više:mad:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pusti ti te svoje rokove,ako nejde onda nejde,a kad se potrga nekaj,pa nedaj bože čovjek strada kaj onda,svi su drugi krivi.
Tak pričaju oni za koje drugi rade.
A posao nije zec,uvjek ga bude koliko se ti god žurio!!!
Ti da imaš rokove nebi bil na forumu nego u šumi s dečkima...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
a kad te stišču rokovi iz ugovora i par ljudi koji rade kod tebe drugačije bi mislio
Koja je poanta ovog posta, sto je pjesnik time htio reci!
Kaj nije jasno? Dok imaš propisane rokove za izradu i izvlačenje drva van iz šume plus ljude koje treba platiti sigurno nečeš doma sijedit i čekat lijepo vreme!
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Treba radit uvjek, al treba pazit i na sigurnost radnika! Hrvoje@ radis puno za HŠ!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
najveće sječinu u HŠ su u 1i 4 kvartalu dakle po zimi 4 kvartal završava 31.12 a 1 kvartal 31.03 i kad si ograničen ugovorom u kojem stoji da svaki dan probijenog roka plaćaš penale 5% od ugovora nemaš vremena čekati ljepše vrijeme radi se svaki dan jedino ako su neki ekstremni vremenski uvijeti onda se staje.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod nas to ide ovako;
Kad pada kisa kad je snijeg i vjetar u sumu se nejde,,,,,
Za rokove nisam siguran samo znam da sumarija kod nas ne funkcionira tako sa privatnicima,,,
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma ima različitih ispostava u HŠ. Jedni kompliciraju u p.m. jedni fleksibilni do bola, a imaš i realne. Kod nas u Međimurju su realni šta se tiče izrade drva, ako lugar vidi da nejde, onda nejde i rađe bu zatvoril šumu nego dozvolil uništavanje puteva i prekopavanje šume, i shodno s tim ako imaš plačena drva ta drva buš i dobil. Prošle godine je več lišće počelo izbijat, ali je dozvolil sječu jer su uvjeti bili da se jednostavno prije nije dalo a bilo je plačeno.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Za samoizradu se daje sve manje kod nas, ide licitacija i privatnici sve uzimaju! Nece se zajeb.... sa fizickim osobama, da privatniku i nema brige!
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kombinacija los teren i kanđe...

cuo vec nekoliko kontradiktornih misljenja...

jedni kazu da je to kao da imas dva traktora, siguran spust,
lakse u brdo...

drugi kazu smrt na kotacima... zapne drvo koje vuces traktorom,
traktor kipa na krov...

ako se lagano vozi, jesu bas tako opasne te kandje?
jel to tko koristio u sumi?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Neznam kak se ponaša to na traktoru ali vjerujem da nije baš bajno dok uhvati korjen drveta. Sigurno te stepe celoga. Korjeni i panjevi su inače zlo dok ti kotač uhvati. Davnih dana su ujo i prijatelji imali kros stazu u šumi, taman ujo prodal krosera najboljem prijatelju dečko otišel vozit i na startu kotač uhvatil korjen bacil motor i direkt na njega, dečko na mjestu mrtav.
 

spartanac

Novi član
Tu od
26 Velj 2015
Poruka
5
Pozdrav. Novi sam na forumu pa da se prvo predstavim. Nisam uspio naći posebnu temu za to. Ovako: mali obrtnik iz Siska, vlasnik pilane. Bavimo se izradom elemenata za parket tj. frize i elemenata za seljačke podove. Isključivo hrast kojeg ima sve manje. Ovom prilikom ujedno molim sve koji ste u okolici Siska, i slučajno prodajete hrastove trupce da me kontaktirate.
Nažalost takvo je stanje u šumariji da se do trupaca jednostavno ne može doći, barem ne mi mali.
Zahvaljujem
 

spartanac

Novi član
Tu od
26 Velj 2015
Poruka
5
Mislite na natječaj u šumariji? Nije to tako jednostavno. evo npr. javili smo se sa cijenom 50 % večom od početne, prošla je cijena 70% veća. Drugi primjer, isto tako prošla cijena 99% veća od početne. E sad, kvaka je u tome što npr. jači igrači imaju popuste od 40 - 50 % i oni mogu toliko dizat cijenu. Ja da dam ponudu 70 - 80 % veću od početne poslujem sa debelim minusom. Nažalost, situacija za male obrtnike u drvnoj industriji je očajna. Upravo kruži mail izmedju nas cca 300 - 400 koji imamo velikih problema sa trupcima da se organizira štrajk pred Šumarijom.
Imamo tržište, imamo posla - nemamo sirovine. Al bitno da se dopušta izvoz trupaca u Kinu, Austriju, Švicarsku itd.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nije nitko ponudio toliko veću cijenu najveća ponuđena cijena je bila 48% od ponuđena imaš sve podatke na stranicama HŠ odnosno kompletan zapisnik
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kod nas je koma,isto smo dobili obavijest da imamo pravo na 20 kubika,ali što vrijedi papir kada nema drva.Na jednom dijeli lugar podijelio lokalnim pajdašima,na drugom je došla čak ekipa iz Delnica koja ruši i izvlači tehniku a cjepanicu radi Benšak,tako da i od te strane ne bude drva,jer ovi su gori od gubara.Ništa drugo nego noćna akcija i brmmmm,pazi drvooooooooo :icon_fU::icon_fU:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Počeo sam sa rušenjem i zvao sam lugara da pitam dali se može pilit na 55cm,pa da mi tako procjenjuje,veli nema frke,tako da če mi biti puno lakše.
[/url]
IMG_20150227_093249.jpg
[/url
[/url]
IMG_20150227_093257.jpg
[/url
 
Posljednje uređivanje:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
ovakve komade od panja mi je jedanput ekipa ostavila v šumi. Od tada idem v šumu s magnumom, al ne 038 nego 357
 

Najnoviji postovi

Na vrh