• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Najsigurnije je da poneseš obadva. :(giggle):
Nikad se ne zna koji bu zatrebal.
 
E

el pibe

Guest
[QUOTE
Imamo tržište, imamo posla - nemamo sirovine. Al bitno da se dopušta izvoz trupaca u Kinu, Austriju, Švicarsku itd.[/QUOTE]

Ne bude ni to dugog vijeka.Šume su nam sve "siromašnije".Ništa se ne obnavlja a program pošumljavanja je toliko jadan da jadniji ne može biti.Osim nekaj državnih i pojedinih šuma u privatnom posjedu koje nitko ne ruši zbog nesređenih papira,nemreš više najti pošteni trupac iznad50cm.Mi izvažamo svoje sirovine,A ja nabavljam u Gorici građu sa Austrijskim oznakama.To je samo dokaz da se i dalje mulja i vara i da ćemo u bližoj budućnosti imati ozbiljnih problema i sve veću potražnju za sirovinom.Tko je malo bio u svijetu zna kaj su šume a ne ove naše jadne izmučene koje na oko nestaju.Primjer mi izvozimo hrastovinu u Francusku za najbolje bačve,pa zar nekom nije palo na pamet da bi se takve bačve mogle proizvoditi kod nas i da im prodajemo gotove proizvode.A vi gospodo Francuzi ako vam se to ne dopada točite si vaša brendirana pića u plastične kace.Sve smo rasprodali da ne govorim o najkvalitetnijem javoru u industriji glazbala koji odlazi van za smiješne novce.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Normslno gdje hš prođu ni trava ne raste.
Ma lopovluk svagdje bitno da ljudim ostatke ne daju a unistavaju sve.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
A sto ostane daju madjarima da samelju i odvezu!!

da, ti ih sigurno gledaš svaki dan. Ja još nisam vozil podravskom prema miholjcu da nisam vidio bar dva šlepera mađara s natpisom biomassa.hu. da bar odvezu i ovu biomasu s Markova trga, još bi im i platili
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ovakve komade od panja mi je jedanput ekipa ostavila v šumi. Od tada idem v šumu s magnumom, al ne 038 nego 357
Naputak je da u ovoj šumi moramo ostavljat panjeve da vire 5-10cm i kad bumo gotovi daju nam neki supstrat s kojim moramo pošpricat sve panjeve na svojoj parceli.
Supstrat je večinom roze ili plave boje,več sam tak radil kad smo hrastove i grab dobili.
Sve je to ok nego kad šumarija sve uništi puteve i po šumi sa lkt-ima i kokumima*pa ništa ne poravnaju,pa ljudi s manjim traktorima mogu plakat u takvoj šumi.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Kod nas uglavnom čekićaju na tu visinu, pa nesmiješ nisko jer mora da se vidi da je bilo doznačeno. Jedino ono što se usiječe sa strane, to malo otkopati, odsjeći i razbacati grane da se nevidi panj. :D
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Tko je imao sreće da mu je djed posadio kakav komad zemlje sa šumom,u skoroj budućnosti ne bude imao problema.Hrvatske šume su leglo kriminala i to ne može nitko osporiti,jedan stari čovjek koji je preživio 2 svj.rat je rekao da je iza svakog rata šuma plaćala dug u nekih 10 godina,ali ovi su pretjerali,da to nije normalno,kod mene su veći dio Bilogore potamanili,debele šume nema ni 20% i ovo što trenutno ima čudnim putevima kriminala nestaje ,većinom preko ovih pilana sumnjivog podrijetla sa VŽ područja,susjedi Mađari kao u stara vremena odnose sve što ostaje,ovo je samo jedan primjer da nam je ekonomija i matematika negdje ,pitaj boga gdje :icon_madu::icon_madu::icon_madu:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kao u davna vremena kad su nam Talijani ogolili Velebit. Eto na kaj sad liči ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam još nije mi znal reči točnu cjenu po kubiku,al prije je bila 130kn/kubik.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod nas je grab prva klasa 170kn.
Cjene su vece u nizinskim sumama a u brdu nize tako je kod nas!
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ja obično uzimam proredu mlade šume. Presjek bude između 10 i 40cm. I to sve u dogovoru s lugarom radim u dugačko, njemu svajedno a meni lakse. Cijena od 30-70 kn...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Neznam još nije mi znal reči točnu cjenu po kubiku,al prije je bila 130kn/kubik.

Mislim da si nešta izmiješao kubik ili prostorni metar 130knm3 sumljam da može biti.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
On procjeni po kubiku i tako platiš po kubiku a ne po metru, a kasnije si slažeš i mjeriš kak oš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh