• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
E vis men je reko da imam 20m/3 od tog drvo trece klase 5m/3 i 15/3m granjevine i upravo to upisao na nalog za uplatu. Dajem glavu ako lažem...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
On ti narezano izmeri u metrima, ali preračunavaju odma u kubike. Zamisli si sad naslagane metrice u šumi metar, puta metar, puta metar i lugar ti to zapiše pod jedan kubik? :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naravno da mjeri metrom al kako god ti slagao ili rezao on upisuje kubične metre,i nešto malo oduzme zrak jer nije trupac,puno drvo u pitanju.
Ne gleda se na svaki centimetar.
Al kako veli tomo na računu su upisani kubici te i te klase drveta na toj i toj parceli i to je to.
Dobiješ uplatnicu i platiš kroz 7dana.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Pa nemože mjerit kubikom... LOL Bar ja još nisam vidio mjeru za kibik. Koliko ja znam kubik je 1*1*1, a metar 1.25*1.25*1.25.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Koliko ja znam ti si nekaj pobrkal,,,

i kubik i metar su 1*1*1 samo jedno je sa zrakom između a jedno bez zraka,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja od tebe kupim po kubiku i prodam ti po metru. Jel može?

A sto nebi moglo,,,
samo :icon_scratch: znas cijena kubika i metra prostornog nit' je nit' more bit ista,,,
a ti prodaji dalje kak te volja, kak i kome oces, da prostis je*e se meni,,,

 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
malo jučerašnjeg razgibavanja...skupljam sitniš za grijanje plastenika...sve kvalitetan suhi kesten...:(happy):

2m4ej39.jpg


245c1vl.jpg
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Super super ali svidja mi se i ono sto je zakopcano za prikolicu:(y):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Zgodna slika DARIJUS,samo ovdje se vidi da bi moglo biti klizanja zemlje
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
malo jučerašnjeg razgibavanja...skupljam sitniš za grijanje plastenika...sve kvalitetan suhi kesten...:(happy):

Znam svega par ljudi, uključujući sebe koji takva drva voze kući.
Ostali ostavljaju i deblje od ruke.
Danas sam išao u šumu na hodnju s ekipom i zaboravio aparat. Slikao bi pa bi vidjeli što sve ostavljaju.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
@ajkula
to se mjesto zove "klanac" i imaš pravo, odroni su normalna pojava...

4vo6s2.jpg


@ mcmarko
evo slike, šteta što nisam sliko iz bližega, ali na toj hrpi u desnom kutu ima puno debljih grana nego što su na mojoj prikolici...ali to je stara škola...
da me nije sram, ja bi izrezal sve što valja...

wttzxc.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh