• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Ej ti Lukić ak si bil doma mogel si čuti kak se stara Stilovka dere .:(giggle):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Jbt pa vi u Hrvatskoj ne idete u šumu bez žene, ili vas žena tjera u šumu da ne sjedite djaba kod kuće i krene sa vama kao nadzornik.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
Je, je...
Čim je gušća, bolje bodu... komarci :D:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
Komarci nikad ne bodu, ipak su to gospoda...nego one njihove hanume su gadne...ko i naše...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
QUOTE=MUHA;1205694]Željac išel bi i ja s tobom da taj borbeni komplet sadrži barem rešetku za roštilj. Za ostalo bi se nekak snašli.[/QUOTE]
Rešetku doneseš naravno i pregaču ostalo budem ja i nema brige . Ma šuma mi 1 km od kuće za 2 do tri sata se vratim tak da nosim samo piče . No ide Usrani a ti ga ne voliš .??
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Ako misliš na kutiju, to sam zbil od onoga kaj sam imal, bez šminkanja. Pravi majstori bi to ljepše odradili, daske pohoblali, uglove okovali itd. Meni je pak funkcionalnost u prvom planu. U njoj vozim sve kaj trebam u šumi, a ne krade prostor potreban za nakaj drugo i nije trebalo raditi ništa dodatno na traktoru.
Ima i jednu malu funkcionalnu manu. Sjekiru moram prvu staviti u nju, prije motorke, kaj nije problem. Mali problem je kaj se zadnja vadi, a nekad trebam sjekiru prije motorke.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Pa onda s vanjske strane na kutiji napravi ležište za sekiru i eto je na dohvat ruke. Ja sam si s unutarnje strane blatobrana napravil držaće za sjekiru i mačetu baš zato da su mi uvijek prvi dostupni.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Tvoje razmišljanje je OK. Mogu na taj način ili samo onu poprečnu vezu malo podići i sjekira bi mogla biti na istom mjestu s mogućnošću stavljanja i vađenja bilo kad. No, za sada mi se neda ništa prčkati. Jedanput do dvaput godišnje nije nekaj preteško sve povaditi van. Ipak se to događa samo u izvanrednim situacijama.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
pri mene nema lugara od 78. g. kad su zadnjega strelili v šume. Moj ded je navek v šumu išel z valterem i tak je i mene vučil
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Jutarnji radovi u šumi.
db7559a7df4978789c83ea70f07beedd.jpg
af10c403efe77efee6aed0117936cac1.jpg
b28e6e44abb7a709166f3f19a37082ce.jpg
6e5168c4b21220bb60d2e917665488d5.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Odlično, možda dva puta je zapelo a ostalo bez problema.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Vitlo je od susjeda, moj traktor a šuma je od drugog susjeda kome smo vukli. Vitlo je za 10 iako nemam baš iskustva sa vitlima ali odrađuje ok. Jedino što je bio previše podmazao lanac pa je ulje završilo na lameli, nakon toga smo je tokarili i bolje je ali nebi baš u svakom trenutku ugasio traktor, treba staviti novu lamelu. Što se tiče konstrukcije nema znakova savijanja ili nešto slično.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh