• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Prije bih rekao prelagan je.... Zavisi koliko misli radit drva, dal za sebe ili naviše.... Ja sam ga uzeo jer mi dosadilo vuć sajle pa cukat s traktorom, pa nadoštukavat lance, a na kraj izvuče drvo nemas sta vidit. Ovak stavim vitlo izvuče drvo bez muke za traktor i sebe, prekacim pa pomalo.... Najbitnije da sam sebi olaksao i da traktor ne lomom
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Mislim da tak i bude, ali trebalo bude mi sigurno, ako ga i diže to je najveći problem, vidim kod mene ljudi svežu za drvo prednji kraj.
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Imt ima1400-1600kg naci malo veće drvo teze od njega... Treba mislit sta i kako s njim napravit nesto da ne strgas stroj i sebe.... Sve je praksa i razmisljanje...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa normalno ali ljudi ne razmišljaju nimalo nekad, misle ak imaju imt da imaju najbolji traktor i da snjim mogu sve, ali nažalost to nije istina.
Ja ga imam i meni služi za moje potrebe odlično, a ne da ga ne gasim 12 sati na dan. Ja se našao u par navrata u šumi ko da se bude prednji kraj digao, od onda nejdem više tim putem u šumu nego daljim.

Ipak je glava na ramenima.
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Za svaki posao postoji stroj za taj posao... Za sumu ima traktor namijenjen tom... Ja znam da sam se napatio dok vitlo nisam uzeo i traktor i sebe mučio....znači nemoj čuda očekivati od njeg ali da napravit za sebe sta treba mozeš s njim, ali pomalo i pametno
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislim da donji škripac uspješno rješava problem dizanja prednjeg kraja traktora. Manji trupac, također. ;)
Kaj bi rekel car14, pamet u glavu. Prije svake operacije obavezno uključiti mozak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,728
Za čuvati glavu postoje špage na upravljackim ručicama ;)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Ja budem podijelio svoje iskustvo sa karas vitlom i ursom 335 pa možda kome pomogne, koristim ga već jedno 6 godina i za svoje potrebe sve se da bez pardona napraviti i ne treba ništa jako kratke komade rezati, jedino je problem podizanja zadnjeg kraja ali ja koristim donju koluturu i nema da ne ide, plus smanjio sam broj zubi na manjem lančaniku tako da sam si i sa tim pomogao. Tako da po meni vrijedi svaku kunu, bolje si povući nego nosit ili zezat se sa sajlama. I kao što kolega @ZJ kaže špage su dobro došla stvar
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja danas navrnul malo do šume, išel pogledat kaj bi rušil najesen, ima svega samo kaj bu sigurno blato pa se bum namučil onak praf.



Blato je katastrofa, jel ima ko iskustva sa lancima ili sčim? IMG_20200622_115331.jpg IMG_20200622_115250.jpg IMG_20200622_120832.jpg
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Lanci naravno da pomazu, samo ne znam koliko ti se isplati kupovati nove lance.
Vidi mozes li gdje povoljno nabaviti lance od kamiona.
A i to jednom kupis i imas dok je traktora
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Kandže su bolje, ali na malog ferca koji baš nema nešto prejak diferencijal ja ih ne bi stavljal. A i sa njima se baš i nije za vozit po nekom makadamu ili cesti. Lanci su sasvim ok za njega.
 
Na vrh