• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
I mi smo nekad vozili šticaricom iliti šumskom prikolicom,i tovarili ručno kamione ali već nekih 10 godina to ne radimo,jer budu nekad dosta krupna drva pa je to patnja za utovar i odoše ledja. Tako da sad od nas odvoze samo kamioni šticari.
Mi ne tovarimo kamione, u sumi napravimo drva i vozimo u dvoriste covjeku, obicno to i bude cca 15 metara za jednu zimu tak da, kompletna usluga skoro do šupe 😁
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Velika večina i kod nas radi na sličan ili identičan način.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Mi ne tovarimo kamione, u sumi napravimo drva i vozimo u dvoriste covjeku, obicno to i bude cca 15 metara za jednu zimu tak da, kompletna usluga skoro do šupe 😁
I kolko to naplstiš? Znači rušiš i kalaš i voziš doma? 🙂Može i pp.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ja mogu sam nakalati 10m cjepanica. Ali sve je prije izvučeno. Samo pilim na metar i kalam.
5BD9182E-3841-4ECF-B800-6344E0E74379.jpeg
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
😥😥😥
Ima toga kod nas u bih milion situacija ,jebu ljude za drva a vamo se pokrade bog otac i ne smije im niko nista ,drzava samo za pojedince.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,490
do sad je bilo 100, sad moramo dić na 120 kuna po metru
Koliko eur.
Ja sam nekada radio 12 metara sam, znači porusim isajlam na ćokove izrežem deblje od 15 cm, sve to potovarim, odvezem u dvorište. Posljednjih godina sam to smanjio. Prije 10 -20 godina sam radio cijelu godinu sve dane kada nisam bio u firmi, (posao je 12 ,24- 12 -48) tada sam puno imao samo sajlanja. Inace cijena za ovu moju uslugu je 75 e za 4 metra drveta. Ili samo sajlanje sa rušenjem, 100 metara povlačenja 7e, 150 metara dužine 10 e.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Koliko eur.
Ja sam nekada radio 12 metara sam, znači porusim isajlam na ćokove izrežem deblje od 15 cm, sve to potovarim, odvezem u dvorište. Posljednjih godina sam to smanjio. Prije 10 -20 godina sam radio cijelu godinu sve dane kada nisam bio u firmi, (posao je 12 ,24- 12 -48) tada sam puno imao samo sajlanja. Inace cijena za ovu moju uslugu je 75 e za 4 metra drveta. Ili samo sajlanje sa rušenjem, 100 metara povlačenja 7e, 150 metara dužine 10 e.
evo kako je @ZJ napisao, oko 13 eura, a gle, kod vas sa sajlanjem je to puno više posla i vjerojatno ima puno manje ljudi koji se time bave, ja se u ovome nađem da mi ostane cca 100 eura "čiste" zarade. A mi ne radimo dugo, nikad prije 9-pol10 ne idemo u šumu i rijetko kad da ostanemo poslje 3, ovisi i kakva su drva, danas smo za dva sata natovarili 9 metara, drvo sušci hrasta i jasena, 25-30 sm debljine, nema cjepanja, komotno ga tovariš a napredno,znači oboreno isječeno na metrice i natovareno a ovo zadnjih dana što smo radili topolu debljine 80-120 cm koja je puna vode i kvrga pa svaki metricu moraš cjepati na 8-10 cjepanica koje su opet pune vode...razlika je i u poslu i u vremenu.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,462
To su privatne šume pa je samo usluga ili od šumarije se otkupljuju drva?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,300
Slabe su to cjene, za takav posao.
Komplet uslugu radim po 200 kn, ak pod racun moram uzet drva 300 kn. A prodajem po 400,450...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
jbga kod nas sad tek kreću cjene gore, prošle godine su se prodavala drva po 300 kuna, čak pojedinci i po 270-280
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Slabe su to cjene, za takav posao.
Komplet uslugu radim po 200 kn, ak pod racun moram uzet drva 300 kn. A prodajem po 400,450...
A veliš samo za sebe delaš za svoje potebe? I da ti nafta skupa?
Pa onda po ovome delaš uslužno i kak ti more bit skupa nafta ak sve uračunaš u to?
 

Najnoviji postovi

Na vrh