• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,493
Sad sam zbunjen 🤔 kad se na kraju ruse drva?
Kod nas su kazne ako se ide kad je vegetacija, ni nesmeš u šumu ako lugar ne zacrta,čekičari
Kad nije vegetacija?
Ja sam mislil da se drva rušiju na jesen i proljeće 🙂evo iskreno nisam znal da i po zimi.

Neznam, nisam znal to da se po zimi i snegu drva rušiju
Ili kad je vegetacija?
Eto baš je tak kod mene kak si rekel, nemreš u šumu dok lugar ne zacrta kaj smiješ rušit u šumi
Mozgas sta bi srusio a lugar ti određuje sta ces rusit.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,921
Mi smo većinom trojica i napravimo na dan cca 15m. To nam je uglavnom dosta jer radimo za sebe pa se previše ne opterećujemo sa time. Treba se i odmoriti i sačuvati snagu i energiju za druge poslove, ipak na kraju krajeva kada se sve zbroji, najvažnije je da su drva doma i da imamo zalogaj za nadolazeću zimu/zime.
I bilo bi dobro tko je naravno u mogućnosti da je više ljudi, jer samim time je lakše obaviti posao i ako se nešto nedaj Bože ne desi, da ti uvijek netko može priskočiti ili nazvati pomoć.
 
Posljednje uređivanje:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
10 metara po covjeku je super dobro, moj pajdo i ja dnevno 12-15 metara ovisno koliko se tesko kala i prezadovoljni. Nekak mi uvijek teze istovarat metrice nego utovarat
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,583
Nema kod nas ni cijepanja ni utovar ni istovar, mi samo izvlačimo do puta gdje može kamion, znači samo izvlačenje i rezanje na metrice.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
A to je super onda, mi radimo metrice, cjepamo ih koliko da se moze tovarit, utovar, prijevoz i istovar
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,583
I mi smo nekad vozili šticaricom iliti šumskom prikolicom,i tovarili ručno kamione ali već nekih 10 godina to ne radimo,jer budu nekad dosta krupna drva pa je to patnja za utovar i odoše ledja. Tako da sad od nas odvoze samo kamioni šticari.
 

Najnoviji postovi

Na vrh