• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Svaka čast @Ivan KC samo se pazite i čuvajte😉nebu posel nikam pobegnul🍺i da nema raketi nebi vi ni 2metra vozili, ipak raketa to jede sve😉


@Borisllav360 ide Ursus ko zmaj, ali blato je pošteno, ne smeta ide on💪💪
To je ona snaga i moć ko i raketa kakvu ima, al dosta vučeš iskreno, ali evo @smilan ti u ovakvima uvjetima nemožeš radit, to je ono što smo pisali već više puta.
Ti možeš na rubu šume samo radit.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,250
Evo i mojih radova u šumi, preporodio se sa ovom prikolicom,
Ipak bi trebal pomaknuti kotače prema natrag, iz najmanje 2 razloga:
- manje opretećenje na osovinu
- ne bi se rudo odizalo na kuki
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Ali meni treba opterećenje na osovinu, pogledaj pogonske kakav omjer imaju, a i tako je osovina pomaknuta maksimalno jer sam je već selio jednom, nekim 15cm sam je pomako unazad u odnosu na original, sanduk kod kipanja skoro dođe u gumu, vidiš da sam već rezo sanduk da bi mogo kipat nakon šta sam selio osovinu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,250
Vidim, ali vidim i da se odiže rudo. Znam da ti treba opterećenje ali ovak rasterećuješ zadnji kraj traktora.
Onda probaj tovariti malo ispred prednje stranice ono kaj je iznad.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
A to sam na videu skužio, na traktoru dok sam vozio nisam to osjetio, to ću riješavat sa krcanjem, ali i danas je bilo napred dosta tereta jedva smo dvoje skipali je, moraš znat da je ovdje zbilja velika uzbrdica a ova videa nisu fora je se pol ne vidi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,250
Ako se rudo odiže, u brijegu težište tereta je iza osovine.
Osim toga, odiže ga i pogon, pa bi bilo dobro da razmisliš o nekom drugom načinu kipanja i pomakneš oslonce sanduka prema natrag.
Ne budeš izgubil puno mase na osovini, ali sve skupa bude stabilnije.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Pogledaj slike u drugoj temi pa ces vidit da se to ne može napravit...može ali prvo meni se neda zezat sa time a drugo mogo bi onda bez beda slagat iz nule prikolicu jer da bi šarke iso selit koje su zavarene za šasiju bi zeznuo šasiju pa pojačnja pa bi rudo bilo kratko jer bi sanduk išo napred...kako sanduk ide napred tako bi manje mogo kipat ili bi moro podizat sanduk pa bi bila nestabilna...ona je uoravo ovako savršena jer je sve nategnuto do maksimuma, mene stvarno ne brine to šta se digla, a digla se isključivo zbog pogona jer dvojca smo se mučili za je skipat, hvala za savjet al pogledaj u drugoj temi slike i vidit ćeš koliko rada to zahtjeva a neisplativo je.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,250
Svjestan sam koliko je posla.
Pripazi na stabilnost...i još više da ne izgubiš klin na kuki ;)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Meni se čini da tu velika uzbrdica i pogon na prikolici dižu rudu,nema šanse da bi se tako dizala bez pogona na takvoj uzbrdici,a klin svakako osiguraj
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Klin je kod mene uvijek sa osiguračem, jedan sam od rijetkih kod mene ali ja ne krećem dok ne provjerim dal je osigurač na mjestu...
Pa to i govorim nije do prikolice koliko je do pogona i uzbrdice, meni si čini da se i gume lagano mijese je na cestu kad sam došo nisu imale ovakav trbuh ko na videu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Klin je kod mene uvijek sa osiguračem, jedan sam od rijetkih kod mene ali ja ne krećem dok ne provjerim dal je osigurač na mjestu...
Ja čak uvijek pazim da je R osigurač u klinu gurnut od naprijed prema otraga. Nikad se ne zna kad se neka grana na putu može podiči i isčupati R osigurač, ako bi bil kontra okrenut.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Bolje išta, nego ništa.
Treba samo na donju stranu kuke navariti pločicu koja sprečava okretanje klina kad je R osigurač u njemu. Neki pribjegavaju rješenju da R osigurač gurnu do kraja, a ne samo prek prvog zuba.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,191
Mi koristimo ovakve. Mislim da se nikad nije otkačil.
Za donju vuču imamo još jedan iz debljeg materijala složeno, taj koristimo na beraču za kukuruz
 

Prilozi

  • 89_c611938a-8171-46ae-b617-67e52cfdd40a_400x.jpg
    89_c611938a-8171-46ae-b617-67e52cfdd40a_400x.jpg
    6.9 KB · Pregleda: 15
Na vrh