• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,255
Imaš 261???
Druge su mi preteške...ipak sam ja starac :(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,255
Uopće nije problem. Ja bum sa zadovoljstvom gledal kak ti radiš sa Stihlom.. 😁
Sa stilom ili sa Stihlom? 🤭 :ROFLMAO:
Sad imam izgovor, jer ti voziš gnojnicu. ;)
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,484
Da spasim ovu temu od borbe između husq i stihla, evo malo današnjeg provoda sa Makitom ea3500, 2.3 ks, jako lagana. Ubila se za ovakve linije sa ograncima. Meni je ona živahna poput i ova dva top brenda, a cijena joj je povoljnija. Sistem gašenja joj je takav da se ne mora prekidač pomjerati na stop i paljenje, nego ima tip opružnog prekidača koji se samo pritisne na desetinku sekunde za gašenje i nakon toga se on sam vrati u početni položaj za paljenje. Znači uvijek je spremna za paljenje. Puno bolje rješenje nego kod top brendova.
 

Prilozi

  • IMG_20220305_092628.jpg
    IMG_20220305_092628.jpg
    117.4 KB · Pregleda: 56
  • IMG_20220305_092328.jpg
    IMG_20220305_092328.jpg
    106.9 KB · Pregleda: 56

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,255
Ne dogodi li ti se slučajno da ugasiš pilu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Uopće nije problem. Ja bum sa zadovoljstvom gledal kak ti radiš sa Stihlom.. 😁
Ja bi bil sretan da me neko pozove u to društvo šumara.
Ja bum onaj jeger pekel kaj bu ZJ zel, i čevape....
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
To može biti problemčić kad na leru radu, ali kad je u šusu ionak čim pustiš prekidač ona ide dalje.
Sviđa mi se rješenje sa takvim prekidačom
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,484
Danas sam radio tu granjevinu s njom i baš se pokazalo kao odlično rješenje kad malo sječeš pa malo iznosis metrice, sve se radi naizmjence, stalno ju palim gasim
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Počeli su i Husqvarna i stihl stavljati takve prekidače, moj stihl trimer ima taj princip, a star je 5g. Husqvarna pile serije 5 (454, 555, 560, 572...) imaju sve sličan princip i stihl 500i (za ostale ne znam). Nije to loše rješenje, puno puta mi se dogodilo da sam ju potezal, a bila je na STOP-u:LOL:. Inače sviđaju mi se makitine pile, čak sam i razmišljao kupiti neku manju pilu od makite, nešto su jeftinije, a mislim da su u njihovom rangu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh