• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
Nalazio sam ih u sušcima vec od 20-30 cm pa na dalje...mutirali ili su "poubijana" sva starija stabla
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,741
Lako moguće, ak su ostali bez hranjiva pa sr prilagodili. Na faksu smo učili da da taj cerambyx napada samo starije jedinke
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
U drzavnim sumama u mojoj okolici stvarno nema vise tak starih stabala ili su jako rijetka, ovo sto se nađe je uglavnom po privatnim sikarama i livadama
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
Znate onaj vic
Došao medo do velikog stabla i počne ga gurati u namjeri da ga sruši,i gura on tako,gura,a drvo ni makac
Gleda njega crv i veli daj se pomakni,budem ja probao,medo se samo nasmije pogredaj se koliki si šta ćeš ti,i za par tjedana crv je srušio drvo
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,601
Vidia lanac je poservisiran. Zamjenjena su dva oštećena zuba i nabrušen je. Usput je zamjenjen i lančanik i opran filter zraka. Pila se vrti na max 13500. Tak da je spremna za nove radne pobjede… 😉

62C70781-12DA-4999-AF4F-E52D6F0CD560.jpeg 273A2149-4C9C-42BA-8DBA-C66A89F1D665.jpeg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Nepristupačan teren? jedino ako je duboko blato..a kako je traktor čist.. blata nema.Kareta(čeza),s papučom.. za taj Zetorčić..vozi bez brige 5 metara..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Niste vidjeli teren ja pretpostavljam kakav je tu se ni koza pod ručnom nebi mogla spuustit
Ako traktor prazan more gore..onda može i dolje pun..uz pravu papuču,,lakše nego ovak kak je na sliki..
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ni meni to nije jasno. Kao teren nepristupacan za prikolicu, al zato traktor sa korpom moze da ide. Jedino ako je prikolica neka velika dvoosovinka.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,601
@bhorv
@AcA OPEL Nepristupačan je za bilo kakvu prikolicu. Kao prvo spuštam se u jarke gde se nije moguće okrenuti s prikolicom a drugo - put kud se spuštam ima u sredini jarak do pojasa koji je voda napravila. Gume od traktora idu po rubovima. Jedamput sam probal sa malom stočnom prikolicom i na tom putu sam ju prevrnul pa sam sve istovarival iz nje, vukel ju na boku 100 m i onda nosil sva drva do nje. Naravno da bi koristil prikolicu da je moguće. A traktor sa korpom i prednjim nosačem ide gde oćeš
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,601
Samo da dočaram kakav je to teren pošto nisam slikal. Išel sam malo pregledati šumu i dok sam se spuštal nizbrdo sanjkal sam se na guzici a uzbrdo sam išel na sve četiri… 50m uzbrdo sam išel valjda 10 min.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
Ja isto imam na jednom mjestu šumu gdje prikolica nemože zbog jednog zavoja,traktor prođe,a prikolica sječe zavoj i otišla bi u provaliju barem 100 m,tako da ide traktor pa vučem iza na vitlu ili ide sa frezom
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,601
Molim stručnjake ako mogu procjeniti sa slike. Jel ovo kitnjak ili cer? Nekak mi je sumnjiv… D26E9AD9-8259-47E2-8341-DF4E38B0786D.jpeg
 

Najnoviji postovi

Na vrh