• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,484
Smilane, nigdje ne vidim pomagača. Nisi valjda sam to rušil?
Ja uvjek radim sam, skoro uvjek. Bio je vlasnik doneo merdevine og 2 metra i pivo. Pa sam imao sa njim problem da ga ubijedim da sam došao da riješim problem a ne na feštu. I počeo sa nekim glupim pitanjima, šta ako se otme pa padne na krovove, za mene je to smiješno, pa sam ga morao udaljiti da radim i da ćuti.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
I ja volim kad dodjem s posla, sjest u traktor ici nesto radit nekako me ispunjava nije mi nikad mrsko. 🙂
Mene također. To mi je dodatna rekreacija, a opet me ispunjava veseljem.
 
Posljednje uređivanje:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,604
Svaka čast Smilane. (y) Tu treba znanja da jedan čovjek to sam izvede i dobro procjeni koliko prepiliti da vitlo može povuči/srušiti stablo. I mene čeka rušenje uz pomoć vitla, ali to se ne bih usudio sam. Svaka greška se tu skupo plaća.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Ja uvjek radim sam, skoro uvjek. Bio je vlasnik doneo merdevine og 2 metra i pivo. Pa sam imao sa njim problem da ga ubijedim da sam došao da riješim problem a ne na feštu. I počeo sa nekim glupim pitanjima, šta ako se otme pa padne na krovove, za mene je to smiješno, pa sam ga morao udaljiti da radim i da ćuti.
naj gore mi je kad mi doe pa mi počne mudrovat kako bi se to možda trebalo jer je ovaj rekao onako a onaj drugi onako...oš sad radit radi, ako neš udalji se da te ne čujem i ne vidim.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,484
20220316_103947.jpg 20220316_140830.jpg 20220316_121612.jpg
Danas sam išao da porusim neka stabla. Na zapadnim stranama ima snijega lijepo. Ova druga je nije kud sam je povikao bilo naleta vetra pa je vetar povukao prije nego sam je vitlom potego. Ali je ipak palo dobro nije otišla niz obalu da polomi mladu šumu. Mada mi je stradala kolotura.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Možda mu ima spasa ako ima članaka za kupiti pa ta dva zamjeniti..... šteta, sječam se da je taj lanac dost koštal
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Nadam se da se more nekaj spasiti… Mislim da je bil 420 kn. U normalnim uvjetima je išlo 25-30 m drva bez brušenja. Obične lance bi trebal brusiti svakih par rezova.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Odmah za cjepanje za pec, ako mislis na polovice nije ga mogla sastaviti sa dvije strane
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Ne vidi se od piljevine ali nije zdrav, izbušila ga je ova napast preuzimanje.jpg
iako za nekoga sa malo mašte moglo ga se iskoristiti i dooobro unovčiti, ali gazda ga nije htio prodat za "sitne novce"
 

Najnoviji postovi

Na vrh