• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Misliš na ovo na kalaču?
Da,za to si pitao

Mališa vleče samo one komade koje veliki ne mogu , ajde priznaj da je tak .....:hahah:
Taj mališa za neke stvari vrijedi više nego veliki,ja cijepam,a tata mi dovlači,i s obzirom na njegove godine,puno mu je lakše "popeti se i sići" sa mališe nego sa "junaka",a i okreneš ga na jednoj traci asfalta
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Da, slažem se. Vrijedi skoro ko pol kalača. Npr ovi komadi sa slike. To sam sam kalal. A to nebi bilo moguće bez vitla na kalaču. Nisam baš tolko jak… 😬
C0630630-AFEE-4699-A2FE-42A3D97CB28C.jpeg
BFD98AF8-BB07-4E8E-A6E9-A2C6CC668DAB.jpeg 0653B958-FEE9-4B24-8145-ADFFBCCB5FE5.jpeg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Možeš se javit kad si u prolazu da popijemo pivu,ali za ovu godinu sam sa rušenjem gotov još prije nove godine,odem u šumu porušim kad je luna,i onda izvlačim i cijepam kad stignem,i kad mi vremenske prilike dozvole,po blatu u šumu ne idem iz više razloga,ja kad sam u šumi gume od traktora moraju biti čiste
Ali dobro bi mi došao jedan par muških ruku da mi slaže drva dok cijepam:whistle::whistle:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Evo i ja došao na red (ponovno). Lijeva noga, koljeno. Poslikao sam samo rez na hlačama. Koljeno samo omotao majicom i put prema doma. Na sreću ne treba ništa šivati. Na koljenu su tri reza, ali nisu jako duboka. Zaštitne hlače, nove, doma u ormaru. Ljudskoj gluposti nikad kraja. Opet ista priča. Čistio sitniš.
Čuvajte se i obavezno zaštitna oprema. Učite na tuđim greškama.
Moje saučešće kolega..nakon drugog reza kupio sam zaštitne hlače...ali u 6.mj.lani otišao u kratkim hlačama..da napravim par rezova motorkom..da napunim karetu. I treća..NE-sreća..Od tri puta..dva puta sam dobio po 5-6 šavova..I to svaki put kao i Ti..lijevo koljeno..srečom..koju i Tebi želim..nije povrijeđeno ništa vitalnog.
 

Prilozi

  • IMG_20220307_211633.jpg
    IMG_20220307_211633.jpg
    19.6 KB · Pregleda: 26

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Da, slažem se. Vrijedi skoro ko pol kalača. Npr ovi komadi sa slike. To sam sam kalal. A to nebi bilo moguće bez vitla na kalaču. Nisam baš tolko jak… 😬 Okreće slike popreko iz nekog razloga.
View attachment 47137 View attachment 47138 View attachment 47139
Kad sam išao izradu ovog vitla na cjepaču bili su hrastovi preko metar u promjeru,da ga trojica nebi mogli uspravit,a nakon izrade sam ga podignu sa jednim prstom u džepu:cool::cool:
Dok ga nemaš nisi ni svjestan koliko olakša i koliko si se prije patio bez njega
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,610
Povratak na šumarski posao nakon kratkog bolovanja. Koljeno malo steže, ali se dura. Nove zaštitne hlače na meni, a u rukama prastara 08S kao dokaz da ni ona ni gazda nisu još za otpis. Malo čišćenja, a usput sam porušil 4 komada ovakvih topola koje budem ispilil za grede. Pilim sa motorkom da ne moram voziti na pilanu.
 

Prilozi

  • 08s 1.jpg
    08s 1.jpg
    114 KB · Pregleda: 48
  • 08s 2.jpg
    08s 2.jpg
    123.9 KB · Pregleda: 48

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Moram reći da sam zadovoljan. Uspjeli ja i otac danas odmah i doma dopeljati. Počeli smo sa poslom oko 10 sati. Do 5 popodne smo bili gotovi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh