• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Sjedi jedan penzić u šumici na klupi. Sjedne do njega jedna mlada djeva i započne razgovor pa ga između ostalog i zapita:
-a koliko vi imate godina?
-65-odgovara penzić
-pa nebi vam dala-odgovara djeva
-a nebi ja ni mogao- odgovara penzić
Kada ste se već našalili na svoj račun ima i druga strana priče.

Sjedi deda u parku i prilazi mu prostitutka i veli u šali:
- hajde deda da probaš.
- ne srećo, ne može to deda više.
- ma daj deda barem probaj.
Ulaze u grm i deda je zvekne tri puta, veli zadihana prostitutka:
- Bože, zar niste rekli da ne možete?
Odgovara deda:
- ma može deda da praši ali ne može da plati.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,936
Hvala lijepa. Hlače su u rezancima. Dobro je valjda kaj sam zadržal pilu pa je više povukla po hlačama, a manje po koljenu. Uglavnom grdi osjećaj kad pila udari u kost/meso. To mi je treći susret istog koljena sa pilom. Ovaj puta je drugi model pile. 😉 Ima jedna pjesma "drugi puta ću pametnije¨". U mome slučaju bi to trebalo biti "četvrti puta ću......";)
Nemoj to više nikada ponoviti i što prije da si nam zdrav, k*o lav. :ppozdrav:
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
Kaj bi se reklo jednostavno nije navika....
Trebala bi biti...
Ipak glavu cuva...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Istina, ali problem je sto vecina nas je pocela raditi sa pilama kao klinci i tad je bilo fora uzet pilu i gas, nije bitno kakva je pila, tup lanac, iskrivljena vodilica...bitno da moze upalit, kad sam krenuo u malo ozbiljnije obaranje i napravim zasjek pa drvo padne bas na tu stranu gdje treba a ljudi se cude ko pura glisti da je bas tamo palo, pa kupio plasticne kajle pa kao sta ce ti to, bitno da padne ko da je bitno gdje...a decki koji su isli u skolu, radili/stazirali u sumarijama gdje je zastita obavezna taj nece upalit pilu bez kacige na glavi i barem naocala
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Haha mene su zajebavali kad stavim kacigu i rukavice ,a ima ih 4-5 koji rade svaki dan u šumi nemaju nista od opreme. Kaze jednostavno sta ce mi to ,daj ba smiju se a svi do jednog su imali povrede. Jednog koji je ko ozbiljan radnik kupio traktorčinu i vitlo i hoce u sumu ,vadili ispod trešnje prosle godine .
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Hvala lijepa. Hlače su u rezancima. Dobro je valjda kaj sam zadržal pilu pa je više povukla po hlačama, a manje po koljenu. Uglavnom grdi osjećaj kad pila udari u kost/meso. To mi je treći susret istog koljena sa pilom. Ovaj puta je drugi model pile. 😉 Ima jedna pjesma "drugi puta ću pametnije¨". U mome slučaju bi to trebalo biti "četvrti puta ću......";)
A da opet promjeniš model pile,možda ova nova bolje reže hlače :unsure: :unsure: :ppozdrav:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Tako je,ne radim puno drva oko 30 tak metara godišnje,a moje vitlo i ostali strojevi se drže u suhom koliko je to moguće i održavaju se,tako da i nakon toliko godina dobro izgledaju,do sada je na njemu odrađeno samo dotezanje pogonskog lanca i ove sam godine malo poštelao kvačilo dotegnuo maticu za petinu kruga
Jedinu zamjerku imam za ono fiksno kačenje lanaca koje je napravljeno nisko kad vučem veće trupce nemogu ih odignuti sa poda i imam namjeru napravit ih gore više
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Većina nas ovde smo amateri. Naravno ima izuzetaka ljudi koji žive od toga i svaka im čast. To je težak i često opasan posel i trebaju bit adekvatno “nagrađeni” za to.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Ovo vitlo mi je uštedilo kičme i muke da ti ne mogu opisati koliko,vrijedi svake lipe
"trebaju bit adekvatno “nagrađeni” za to."neznam kako je kod vas,ali kod nas kad radiš drva za prodaju ili naplatiš posao ili drva,jedno i drugo nemožeš naplatit
 

Najnoviji postovi

Na vrh