• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
ne sijem kukuruzu...a i tak imaju samoposlugu... 🤭
dopeljal sam dve prikolice, ima za još jednu...možda sutra...
skoro svako deblje drvo su načeli uz vodu, to je za plakat...
Da, uzas koja stetocina. I kod mene rade dar-mar, tunele kopaju, ruse sve, kuruzu stabljike odvlace. A jos k tome zaštićeni. A nikad ih prije nije bilo. Da je krzno ko na aljasci 200 do 300$, to bi bio posao.... 3 do 5 komada mjesecno i dobra plata...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
Sve to stoji, Kupljenec, ali neka tko ih je pustio i rade stetu, neka i podmiri stetu. Inace, oni mjenjaju krajobraz drasticno. Tak da, tamo di ih nije bilo ni ne treba ih. Nek su tamo di im je prirodno staniste....i di ne rade stetu.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,610
Prve su pustili kod Legrada jer su nekad tu obitavali. Po meni je osnovno pitanje tko radi najveću štetu na kugli zemaljskoj? Ja tu nemam nikakve dileme. Najveća štetoćina je definitivno čovjek i svaki njegov potez ide na uštrb devastacije kugle zemaljske. Životinje žive u skladu sa prirodom za razliku od čovjeka. Mi uništavamo i njih i sebe i to ne znamo zaustaviti, a toliko smo nadmoćni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,232
Prve su pustili kod Legrada jer su nekad tu obitavali. Po meni je osnovno pitanje tko radi najveću štetu na kugli zemaljskoj? Ja tu nemam nikakve dileme. Najveća štetoćina je definitivno čovjek i svaki njegov potez ide na uštrb devastacije kugle zemaljske. Životinje žive u skladu sa prirodom za razliku od čovjeka. Mi uništavamo i njih i sebe i to ne znamo zaustaviti, a toliko smo nadmoćni.
Lakomost je uzrok mnogim lošim stvarima...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
Prve su pustili kod Legrada jer su nekad tu obitavali. Po meni je osnovno pitanje tko radi najveću štetu na kugli zemaljskoj? Ja tu nemam nikakve dileme. Najveća štetoćina je definitivno čovjek i svaki njegov potez ide na uštrb devastacije kugle zemaljske. Životinje žive u skladu sa prirodom za razliku od čovjeka. Mi uništavamo i njih i sebe i to ne znamo zaustaviti, a toliko smo nadmoćni.
Bog je stvorio covjeka na svoju sliku i priliku, a sva dobra na kugli zemaljskoj mu je podario da mu sluze... Osobno ne smatram da je covjek najveca stetocina vec plemenito bice.

Zivotinje su isto okrutne prema jedne prema drugima, zna se hranidbeni lanac...da dalje ne pisem....

Meni je danas neshvatljivo da zivotinje imaju vise prava nego ljudi, odnosno prvenstveno mislim na beskucnike...

To bi trebali i moralo biti osnovno .

@Kupljenec ja bum ulovio jedan par dabrova, pa si ih nastani u svojsumi, da vidis kak buduti mili i dragi, lepo i debelo krzno imaju... i huskvarna ti moze biti dozivotno u regalu :love:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,610
Mladenko: Bog je stvorio covjeka na svoju sliku i priliku, a sva dobra na kugli zemaljskoj mu je podario da mu sluze... Osobno ne smatram da je covjek najveca stetocina vec plemenito bice.

Čovjeku je dato i da odlučuje prema svojoj savjesti. Danas je glavni svjetski problem rat u Ukrajini. Tko je tu plemenit, a tko nije? Svaki dan umre od gladi i bolesti cca 10.000 djece u Africi i o tome nitko više ne piše.
Tko je tu plemenit, a tko nije? Miljarde i miljarde se troše na oružje kojim će čovjek krenuti na čovjeka. Tko je tu plemenit, a tko nije? Toliki novci bi riješili pitanje gladi i liječenja milijuna ljudi i djece. Zašto se to pitanje tako ne riješi? Tko je tu plemenit, a tko nije? Meni je osobno žao svako živo biće. Valjda to dođe sa godinama, čovjek s vremenom omekša, nekak sumnjam da to ima veze sa plemenitošću.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,690
Lijepo si to napisao, ali zaboravio si "prirodni odabir" :unsure:
I prva rečenica je protiv naknadnog komentara!
Znači Bog je tamanitelj ljudi!
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
I danas se nešto napravilo. Lagano uz ručak u šumi, iskoristili lijepi sunčan dan.
 

Prilozi

  • IMG_20220326_162245.jpg
    IMG_20220326_162245.jpg
    90.5 KB · Pregleda: 71
  • IMG_20220326_162342.jpg
    IMG_20220326_162342.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 71
  • IMG_20220326_173449.jpg
    IMG_20220326_173449.jpg
    70.9 KB · Pregleda: 71

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
Mladenko: Bog je stvorio covjeka na svoju sliku i priliku, a sva dobra na kugli zemaljskoj mu je podario da mu sluze... Osobno ne smatram da je covjek najveca stetocina vec plemenito bice.

Čovjeku je dato i da odlučuje prema svojoj savjesti. Danas je glavni svjetski problem rat u Ukrajini. Tko je tu plemenit, a tko nije? Svaki dan umre od gladi i bolesti cca 10.000 djece u Africi i o tome nitko više ne piše.
Tko je tu plemenit, a tko nije? Miljarde i miljarde se troše na oružje kojim će čovjek krenuti na čovjeka. Tko je tu plemenit, a tko nije? Toliki novci bi riješili pitanje gladi i liječenja milijuna ljudi i djece. Zašto se to pitanje tako ne riješi? Tko je tu plemenit, a tko nije? Meni je osobno žao svako živo biće. Valjda to dođe sa godinama, čovjek s vremenom omekša, nekak sumnjam da to ima veze sa plemenitošću.
Od sume i dabrova do rata u Ukrajini.
Ne raspravljam o necemu na kaj ne mogu imati utjecaj (glad u svjetu, rat u Ukrajni). Ti si napisao da je covjek najveca stetocina i na to sam sam se osvrnuo...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,610
Ma sve u redu. Ništ zameriti. To su samo moja razmišljanja pod teretom 60 let na plećima. Obično velim - kršćen jesem, ali se zabadava (y)

Sam još da nekaj nadodam- svatko od nas ima priliku da nekaj napravi ma kak god to malo bilo, ali to treba napraviti i onda se bu svijet mijenjal na bolje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,484
Sam još da nekaj nadodam- svatko od nas ima priliku da nekaj napravi ma kak god to malo bilo, ali to treba napraviti i onda se bu svijet mijenjal na bolje.
Ma i ja sam nekako uvjek mislio da svako zrnce, svako kreira svijet. A dali je tako.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,610
Ma i ja sam nekako uvjek mislio da svako zrnce, svako kreira svijet. A dali je tako.
I to je dobro pitanje, ali si ne smijemo dozvoliti da drugi upravljaju nama željeli mi to ili ne. Pitati će nas unuci- Deda, a kaj si ti napravil da bude bolje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh