• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
U nekom kanjonu pa se naslonila na stijene, povukao nekoliko metara i zabila se pod neku žulu, pa sam je morao vertikalno podizati.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Jel zna netko jel se da prodati takve bukove trupce za tehniku, cca 70-80 cm prsni promjer? Imam ih 10-15 komada. Mislim da mi se bolje isplati prodati trupac nego to kalati u drva. Nije baš praktično ni lagano s tim se hrvati.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,669
Ovaj na slici ima dosta kerna (odumrlo srce), ne znam kakvi su drugi. Raspili prvo u trupce pa buš videl kakvi budu unutra, ak su zdravi nekakva prerada bu sigurno zainteresirana...još ak su ravni
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,669
Ravni su ko svijeća. Obično je samo prvi metar takav.
Onda šteta u drva, obiđi ili nazovi par firmi oko sebe koji se bave preradom drva ,oni uglavnom imaju i svoje kamione s dizalicama, pa mu samo izvučeš na put i kubiciraš

Vele neki da je bolje Malo a veselo nego deblo a ozeblo 😁
Mica Trofrtaljka kaže; i labavi ume da zabavi
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Nisam nikad to na podu delal. Opet treba nekak nagurati komad ispod sjekire… Dignem ga s vitlom u zrak i pogurnem ispod sjekire i spustim. Al kod tak debelih je problem kaj obicno pukne samo sa jedne strane pa ga moram rotirati za 180 da ga raskolim na pol. Npr. ovo… D2DC0D5C-40D2-460B-9741-67B1E3F80267.jpeg
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,260
Imas stroj od kalaca, i jos kukas... sve sam to ja rucno kalao dok nisam dosao pameti pa uzeo obicni kalac, ne takav stroj ko tvoj. Ovo je pjesam za delati, da je ne znam kak debeo.. podignes ga malo na vitlo i lako ga zavrtis ko susedu ;). Umalo si postao pomocni profesionalni sumar ali cim sam vidio kalac vidi se da si pravi ceko..
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Vitlo jako olakšava stvar sa takvim komadima. Ali nije baš ni to bez muke i hrvanja. Najbolji za raditi drva su komadi koji se kalaju na polovice i četvrtine.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Meni isto najbolje pasu drva koja idu na 4 do 6 cjepanica.Najmanje se namucim i vecinu mogu sam.Najgore kod tih debelih je sto ga jedva dobim na kalac,pa polovicu bacaj na pod,pa cetvrtinu...nikad kraja,jedan takav komad cijepam vise od 5minuta
 

Najnoviji postovi

Na vrh