• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nemoj se ti @Kapetan_broda_Kupljenec niti ovih sitnijih prestati bojati....tu strah glavu cuva...
Pa bojim se i takvih, u meni je strah stalno kad rušim, kad padne onda je druga priča.
Onda polagano sve bez žurbe, evo ja sutra ujutro idem na put 3 sata vožnje sa raketom u šumu da vidim samo kakvih komada imam u toj šumi, bez žurbe i samo polagano.
Napominjem i priznam da me strah rušit, nikak da se oslobodim straha od tih velikih komada, a nažalost kak mi se čini sad su svi takvi. Ove sitnije sam maznul. Sad nastupaju ovi vekiki komadi, opet nekaj novoga za mene kao pomoćnog profesionalnog šumara. Tolko volim rad sa motorkom a nemam kaj za delat kad mi drva netrebaju. Jednostavno guštam u tome.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Od mog druga otac je u proljece zaglavio do operacije oka. Oborio drvo ,sjeko granu a bila pod naponom i direkt u oko.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
U zadnje vrijeme, barem prema pisanju na forumu, se dosta drva izvlači iz šume. Kad su ta drva rušena?
Ovo što ja radim je rušeno zimus/proljetos ali su cijelo ljeto zajebavali i nisu puštali u šumu iz pitaj boga kog razloga da bi sada kad su krenule kiše i blato pustili da se ide raditi, ali eto, da se ne vozi ako se baš ne mora jer trebalo bi čekat da se prosuši,,,
Pa bojim se i takvih, u meni je strah stalno kad rušim, kad padne onda je druga priča.
Onda polagano sve bez žurbe, evo ja sutra ujutro idem na put 3 sata vožnje sa raketom u šumu da vidim samo kakvih komada imam u toj šumi, bez žurbe i samo polagano.
Napominjem i priznam da me strah rušit, nikak da se oslobodim straha od tih velikih komada, a nažalost kak mi se čini sad su svi takvi. Ove sitnije sam maznul. Sad nastupaju ovi vekiki komadi, opet nekaj novoga za mene kao pomoćnog profesionalnog šumara. Tolko volim rad sa motorkom a nemam kaj za delat kad mi drva netrebaju. Jednostavno guštam u tome.
Strah ti nije prijatelj, upravo suprotno, stablo moraš poštovati ali ga se ne smiješ bojati, oprez i strah nisu sinonimi pogotovo u ovome poslu jer koliko je opasno skloniti se od stabla u padu prekasno, toliko opasno može biti i ako ga pustiš prerano, moraš biti svjestan opasnosti, oprezan, pažljiv...ali strah zaboravi

Evo jedna današnja tura

310674247_1270294073804490_666419578217882869_n.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Ovo što ja radim je rušeno zimus/proljetos ali su cijelo ljeto zajebavali i nisu puštali u šumu iz pitaj boga kog razloga da bi sada kad su krenule kiše i blato pustili da se ide raditi, ali eto, da se ne vozi ako se baš ne mora jer trebalo bi čekat da se prosuši,,,
Hvala.
Nazgodno je kad ti netko drugi diktira kad smiješ izvoziti. :(
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
A tako je kako je, drugačije ne ide. Ali barem radimo privatno kad ne puštaju u šumu pa se da iskombinirati da nitko ne čeka previše
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,247
Bori se, Lave... Brz ti oporavak želim, i da ti se nikaj slično više ne dogodi.

Nego, vidjeh da Zetor vleče natovarenog MAN-a.
Nisam mislil da traktor može kamionu ikaj pomoći.
Svaka ti čast!

Kako nije? Cijenik Hrvatskih Šuma, 1 kubik 261kunu.Bukva i grab.
Danas bijah u lokalnoj šumariji.
Trupce (višemetricu) su upisivali do svibnja. Trenutno isporučuju narudžbe iz veljače...
Ne znaju mi reći kad se bude ponovno upisivalo, jer za domaćinstva bude sve manje drva...
Dakle, nikakva korist od cjenika i "niskih" cijena, kad nema robe..
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,247
Nisam niti pital...ionak bude druga cijena pri upisu (ako ga uopće bude).
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Hvala kolegi @ZJ na projektiranju i izvedbi najbolje elektro-instalacije na jednom home-made cirkularu. 😁
6E2E7989-26AB-4E31-8F89-FCEA5E072147.jpeg C39B1B3A-8D5B-48B3-93B6-B68549829EED.jpeg

Evo pogledajte kak i stari panj more dobro izgledati - iznutra… 🤭
2DFE3A63-542C-4435-B382-304BB71C0BB6.jpeg
 
  • Haha
Reactions: ZJ
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja malo prije bil u dučanu, i vračam se doma kad u mojoj ulici vidim 2 traktora koja stoje na cesti i ideju u šumu, a ja nemrem prejti🙂stanem, reko kaje bilo treba pomoć.? Pukla guma na prikolici, pa im dal ključ i dizalicu, skinuli gumu pa su odkopčili na traniku i dalje sa 1 traktorom iši, jedan ursus i jedan štore, pitam ja pa kaj i danas u šumu, a vele tak gazda veli da i danas. I gazda im bu kasnije drugu gumu donesel, veli da je velika potražnja za drvima, pa pitam kak imaju plaću, vele 1000 kuna dan +dva put gablec. Stim kaj i sad dok je navala i nedelju nekad delaju, pa sad se ja pitam kaj to nije malo za celi dan delat u šumi, taj krvavi posel?Meni se to stvarno malo čini.
Znači ima 2 radnika koji su celi dan u šumi i sve delaju za 1000 kuna, a glava u torbi svake sekunde. Jako je to malo novci.
 
Na vrh