• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Što se topole tiče ja sam gotove metrice prodavao po 200 kuna za metar i isprodavao na jedvite jade, trupce nije htio nitko po nikakvoj cjeni...bagrem je nešto drugo, bagrem je kvalitetno ogrijevno drvo...e sad ti sam moraš odlučiti za koliko novca ti se isplati raditi
Ma sve jasno. Mislim da smo tu priču već nekada komentarali. Možda je najbolje uzeti cijene prema cjeniku HŠ i napraviti korekcije vezane za transport i teren.
Ali me i dalje zanima koliko košta izlazak i doznačivanje robe za rušenje?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Odgovor potraži od služe koja to radi! Ili smatraš da ti može dati informaciju neko ko to NE radi?:rolleyes:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
ako Hš doznačuju ne košta niš...jedino prilikom izdavanja popratnice uzmu nešto, nekakvih čini mi se desetak kuna po kubiku...a da je i 20 ne mjenja puno na stvari...
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,605
Ljudi čuvajte se u šumi, jutros dok sam išao da zavežem drvo da se izvitla, okliznem se na neko malo drvence koje je bilo prekriveno lišćem i još sve to mokro a ja nisam mogao da vidim to drvo, tako da mi je napukla kost dolje od zgloba kod stopala kada sam pao, znači iskrenuo nogu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Danas sam na staroj krami zastao pokraj "izložbenog tamića" punog industrijskih piljenih drva. Pitam, koliko drva imate u sanduku? Odgovorio mi je mladi dečko "4 kubika". Pitam ja dalje, dakle da se dobro razumijemo 4 kubika je 1 m širine, 1 m visine i 4 m dužine složenih drva. Mladi se gospodin malo zbunio, ne ovako, pa onako, pa tako. Molim Vas stanite, da li je 1 kubni metar 1 m širine, 1 m visine i 1 m dužine? Mladi se gospodin još jače zbunio, pa 3 kubika, pa 4 kubika, pa oni to meni natovare s utovarivačem na pilani, ja samo složim uz stranice da ne pada u vožnji. Pa dobro koliko je na kraju to drva na vašem kamionu? Odgovara mi mladi gospodin: nije bitno ali to košta 1800 kuna. Ništa, hvala Vam za informacije.
Pitam se kamo nas sve to vodi???
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
U šumi nikad ne možeš biti dovoljno oprezan a većina nas šumu dozivljava kao zajebanciju. Meni je danas pila tj lanac uhvatio tanku granu i bacio ju da me udarila u koljeno, skoro pol sata nisam mogao stat na nogu
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ja jučer izvlačim hrastovu tehniku. Zakopčam zadnja dva komada za vitlo i reko izvučem to i idem doma. Vitlam i komadi su na 4-5m do traktora i poklope neku lijesku debljine 5cm koja mi proleti 20 cm ispred glave i lupi po blatobranu. A kaciga doma na ormaru…
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Drž se, @Borisllav360 odmori sad i opet u nove radne pobjede 👍opreza nikad dosta nažalost. Šuma je nepredvidiva. Brz oprovak.
@plus takve teme su tu škakljive, viš da nedaju da mi neki gledamo svojom očima.
Kubik drva u šumariji je 261kunu,a prodavači koji tak kupe prodaju metar drva po 500 do 600 kuna? Kam to vodi? Kam?
 

Najnoviji postovi

Na vrh