• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Moguće je da griješim jer ja govorim o drvima za samoizradu...pored panja, u jednoj šumariji metar 1 klase košta 169 kuna, u drugoj 155 u trećoj nepunih 150. Al dobro, možda svaka od tih šumarija ima drugačiju metodu preračunavanja prostornog u kubični metar. Što se tiče izraenih drva, ne znam pošto je VMO ali znam da je metrica, po prostornom metru isto tako, od 250 u jednoj do 280 u trećoj šumariji.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Bok dragi ljudi. Više ste po šumama pa trebam savjet. Koliko ponuditi čovjeku za topolu, a koliko za bagrem? Znači, sve moje, rušenje i izvlačenje. I koliko košta izlazak lugara radi davanje doznake? Teren je ok, nije autocesta ali ne treba ni helikopter za izvlačenje :ROFLMAO:
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Što se topole tiče ja sam gotove metrice prodavao po 200 kuna za metar i isprodavao na jedvite jade, trupce nije htio nitko po nikakvoj cjeni...bagrem je nešto drugo, bagrem je kvalitetno ogrijevno drvo...e sad ti sam moraš odlučiti za koliko novca ti se isplati raditi
 
Na vrh