• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,462
Ja ne kupujem jer kod nas se prodaju samo u metrici drva i to bi mene izašlo cca 15000 kn za zimu a meni je to preskupo. A što to ja točno kalkuliram? Ja u životu nisam dobio od nikog ništa, sve što imam mi je od rada u firmi i doma za svoje potrebe , tako da nemaš pojma o meni i mojem životu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
A sve mi se čini da rodit se na moru i nije neka sreća...po meni je svake godine sve gore...pogotovo jer ovisiš o svemu, cijene koma a ne možeš si doma ništa napravit, ja za početak puno drva moram ručno prebacat jer ne mogu uopce sa prikolicom do njih...vitlo ne pomogne jer ima kamenja...tako da...a drva kod mene preko 600kn kubik...ne prodajem radim samo za sebe 20221002_184844.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Ah...svi gledaju pare a kad ti ne možeš mrdnut po sezoni...nemaš života pola godine...ja samo zimu čekam ja obožavam zimu, mora vidim 5-6 puta na godinu...nije to baš tako kako većina vas misli
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Teska tema, diskutabilno...iskreno kad podvuces crtu ima plusa ali individalno je dali taj plus vrijedi svima isto, definitivno nije u tom postotku kojem vecina vas zamišlja, ko sta i kod vas ima pojedinaca koji iskaču iz prosjeka tako ima i kod nas kad govorimo u financijskom smislu samo je problem sta se kod nas ti pojedinci uzimaju kao većina a nije tako...
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
211
I još na tih 260kn dodaj 70 kn po kubiku. Toliko sam ja plaćao za prijevoz višemetrice ove godine. Svi su prijevoznici, s obzirom na trenutno stanje, digli cijene.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
211
Možda budu još smanjili porez do kraja godine. Mada čisto sumnjam, sa 25% na 13% je plafon "rada" naše vlade. Daj Bože da sam u krivu.
 
Na vrh