• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,209
Potkornjak je velik 2-5 mm, a napravio stete pred nekoliko god u G.Kotaru za popi...zamisli da je ovoliki pa pojeli bi i kamen po sume😉😉😉
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
A ha, eto ja to do sad nisam nikad vidio kod nas.
Koju vrstu drva napada ili mu je svejedno?
Ovo su drva srušena pred godinu dana i sad ložim sa njima. Kad sam ih vozio u drvarnu negdje u 9 mjesecu nisam ih primjetio.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,209
Ma ne potkornjak napada zivo drvo...dakle nije sigurno, najpoznatiji tj. ovaj kaj je napravio puno stete nedavno je smrekov....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Ovdje nema smreke, niti u šumi a niti među mojim drvima. Imam graba, bukve i mislim da je jedan cer ili tako nešto bio srušen te dvije stare šljive.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,680
Ma ne potkornjak napada zivo drvo...dakle nije sigurno, najpoznatiji tj. ovaj kaj je napravio puno stete nedavno je smrekov....
Jel moguće da je drvo srušeno dok su tek položene ličinke? Kolko im je vremenski period do imaga?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Da, sad i ja malo guglao i ovo kod mene ne liči na potkornjaka. Malo liči na ovu ljijanovu zlaticu i također leti ali ne ispušta nikakve zvukove kako piše u opisu.
Budem sutra probao naći još kojeg i malo ga bolje poslikati.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,680
Baš moram literauturu vaditi....nešto mi u sjećanju brončana strizibuba, ali se ne mogu se sjetiti jel je primarni ili sekundarni štetnik
 

G0jA

Novi član
Tu od
11 Lis 2022
Poruka
8
Pozdrav ekipa novi sam na forumu nešto sam vec komentirao u drugima temama no ovdje se javljam prvi put 😄
Zanima me dali se smiju prevoziti narezana drva na 33cm? Znaci za u šupu, za metricu znam da je potrebna papirologija a kako ide sa narezanim drvima?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Da mogu se prevoziti, ali samo ako su piljena na 33 cm, ako su duža ili kraća od te mjere onda je rizično!😖
Možeš ako te nitko ništa na pita.😁
Malo zajebancije treba.

Čini mi sa da se može prevoziti drva koja su piljena na kratko (bez obzira) da li su 33 , 25, 36 ili recimo 50 cm.
Jer se to podrazumijeva da su drva za osobnu namijenu, znači da nisu za daljnju prodaju.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,074
Kad već pričamo o transportu drva.

Znači imam par sto metara kanala za očistiti. Topola, vrba, bagrem.

Isto tako imam šikaru gdje ima bagrema.

Zemlja je voćnjak u katastru.

Šta ako me u transportu zaustave plavci? Jel i za takva krčenja treba neka potvrda?
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
418
Vozi drva između 13 i 14 sati , kada je plavcima smjena...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Baš moram literauturu vaditi....nešto mi u sjećanju brončana strizibuba, ali se ne mogu se sjetiti jel je primarni ili sekundarni štetnik
Sjetio se da sam ostao dužan neku bolju sliku ovih buba kod mene
 

Prilozi

  • 20230126_135635.jpg
    20230126_135635.jpg
    43.9 KB · Pregleda: 26

Najnoviji postovi

Na vrh