• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Prečka ispod ruda ide zbog otkapčanja i kopčanja prikolice, nebitno je koliki je panj kad ju otkopčam, ne moram imati nogaru na čezi koja mi smeta, ne moram dibati na koju visinu napraviti panj da mogu podić i zakopčat prikolicu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja je također koristim za otkapčanje prikolice. Kad je trebam otkopčati prebacim ispod ruda. Minuta posla. Uvijek imam neki strah da bu, ako je nisko, na putu nekaj izvuklo osigurač i eto belaja.
Ako je rudo na zemlji (bez panja kojim se podloži) onda koristim lanac za vezu ruda i prečke.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Ja po prirodi nisam naročito vrijedan pa uvijek gledam da si pojednostavim poslove koje moram raditi i da izbjegnem ono što je, po mom mišljenju, nepotrebno, pa ovak, nikad ne otkapčam čezu na zemlju, jer ako je na zemlji onda je u 99% slučajeva bar 2-3 centimetra u zemlji pa provlačenje lanca ispod nije neka sreća (dodatan posao), kada se to desi i ako se desi...podvačenje lanca i podizanje 10 metara drva na lancu mi nije sigurno zbaog mogućnosti pucanja lanca za vrijeme dok sam ja između traktora i tereta, moram biti između da bih ipak podbacio panj jer na taj način ne mogu zakopčati čezu za traktor, Dalje, moji osigurači se ne mogu izvaditi i vratiti za minut posla jer ih je nemoguće i namjerno izvaditi bez čekića(izgubio ih nekoliko pa naučio, a i kada se otkopča nije neki belaj. E sad ono što je mooožda i najbitnija razlika između tvog (sa slike)kopčanja i mog, kod tebe je čeza/prikolica zakopčana za donju kuku, ja kopčam za gornju poteznicu pa držanje hidraulika iznad ruda je skoro pa nemoguće, skretanje i manevriranje sa 5+ metara dugom čezom kroz šumu je doslovno nemoguće.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj se tiče ruda na zemlji, niti ja punu prikolicu tako ne otkopčam, nego podložim panj. Praznu da, jer mi štedi metar prostora kad je parkirana s rudom na podu. Svi tvoji razlozi i obrazloženje za njih, su meni logični. ;)
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Ne znam da li je netko gledao na Netflixu, ili možda prati ovu dokumentarnu seriju, meni su jako zanimljivi.
 

Prilozi

  • IMG_20230124_213340.jpg
    IMG_20230124_213340.jpg
    34.8 KB · Pregleda: 56

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
To od husqvarne vodilica? Ja vec 7-8 god tupim da nevaljaju. Men se neki dan raskolila na polak. Zato sad uzimam kineske po 70 kn komad i mir bozji. Maka je jeftina. Vjerujem daj ta husqvarnina isto iz pogona no-name. Ja nikad nisam bio zadovoljan sa njihovim vodilicama. Krpo sam se sq oregonom i kineskima. Stihlove vodilice za husqvarnine su 3 klase bolje i nenadjebive
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Nije, meni su husq ok vodilice, ovo je neka saegen...nešto, nije neka cijena ali ipak sam mislio da b trebala duže trajati...
jbt led, sad tek vidim da sam i nokte mogo odrezati :rolleyes:😁
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
454
@Ghost
Ček jeli to ona dugačka sagenspezi? Ja bih svakako počistio vodilicu slikao i poslao reklamaciju
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
A tko ti je dao autorsko pravo na skraćenje srednjaka?
A nitko, zato sam i sjebo stvar pa na drugoj ruci odsjeko posve 😅
@Ghost
Ček jeli to ona dugačka sagenspezi? Ja bih svakako počistio vodilicu slikao i poslao reklamaciju
Da na toj, a probat cu poslat ali to je prijatelj narucio, pa posto on ne zna onda je njegova zena...ali probat cu
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
@Lee Champa da li je s godinama taj prst manje osjetljiviji ili je ko da ga reže s žiletima? Meni je osjetljiv ko sam vrag a prošlo je već pol godine.
 
Na vrh