• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
533
Da imam sve kaj mi treba u životu jer radim i zarađujem, i pomažem svima kad got to mogu. Da trebaš poklonim ti 100 metara drva. Ja sam tu da pomažem ljudima.
bravo Kupljenec plemenitost na prvom mjestu, a poštenje na drugom.

A niko niš ne priča kaj se jede u šumi za gablec? Svima novci na pameti pa se ne stigne jesti ili? Kava popit u miru? Slušat cvrkut ptičica? Ciu ciu, ciu. Uživat malo u zelenilu, prileći mako nakon jela.? Toga nema? Niko ne uživa u šumi?
ne stignu uživati u prirodi kad su im novci na pameti.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma neznam kaj da velim više, žal mi je kaj se iz šuma dela, kak se devastira, kakva se sve mešavima dela za pile, dimi na sve strane, sa kakvim pilama se pili. Niko ne vodi brigu o ptičicama u toj šumi, o divljim životinjama, da treba dat 5ura u šumu gledaju kak buju zeli odma 4nazat.
Srce me boli kad to sve vidim, ja kolko mogu spašavam kolko se da, znam kasno je ali ja se nedam. Ja sam borac za pravdu. Ipak nekaj treba ostavit u nasljeđe dijeci i unucima.
Treba udisat zrak punim plućima, život prolazi a da nismo ni svjesni kaj se događa oko nad.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
472
Koliko je tko šume zasadio, to je pravo pitanje. Bukve? Graba? Hrasta…. Ja i frend smo prošlu zimu pričali da bi na svako srušeno sadili dva nova stabla ali još nismo proveli u djelo tu ideju. Na žalost nismo…
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Koliko je tko šume zasadio, to je pravo pitanje. Bukve? Graba? Hrasta…. Ja i frend smo prošlu zimu pričali da bi na svako srušeno sadili dva nova stabla ali još nismo proveli u djelo tu ideju. Na žalost nismo…
Ja se spremam druge godine kupit bukve i grabra sadnice. 👍
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Ali jedan moj rezima sreća je što su blage zime, ako bi naišao period iz 1984 ogrev bi bio više od 200e, a struja i plin, to bi bila druga priča
Možda jesu blage zime,al se redovito loži do 1 maja😉
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ne nego ja brinem o šumi, o pticama, životinjicama.
Dok drugi devestiraju i sa običnom mešavinom piliju, nije ih briga za niš.
Molim Boga da čim prije dojde knama eko zaštita okoliša i da se koristi aspen.
Pa jel niko ne vidi kaj se u šumama dela?
Tome treba stat na kraj dok se još može.
Kakvi su to ljudi postali da niš ne vide osim zarade? A kaj ostavljaju iza sebe baš ih briga.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,659
Da al zanimljivo je ovo da nisu u svakoj šumariji iste cijene drva.Ti veliš da sad plačaš cijenu koja je kod nas bila prije 7-8 godina. Zadnje kaj sam čul da su prošle godine bila 200+pdv.

Vjerojatno usporedjujete kruske i jabuke....
Usporedite isti proizvod na istom paritetu prodaje i mora biti isto!
Ovdje ima njihov cjenik
ne znam gdje je kako i zašto je tako, ne znam tko određuje cijene i po kojim kriterijima, ali ono što znam je da u mom selu šume imaju 3 šumarije, sve tri su pod upravom šuma Vinkovci i svaka ima neki svoj sistem obračuna, prije par godina kada sam radio u Županjskoj šumi prvi puta sam čuo za sječenicu i ostao iznenađen koliko malo sam platio drva, kod druge dvije ima 1. i 2. klasa i to je to, ako je nešto baš baš sitno, tipa prorede mlade šume tu se naplaćuje 2.klasa ali skinu količinu za 40%, znači umjesto 10 metara naplate 6...i tako.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,599
Kak god da zbrojiš i oduzmeš izgleda da je bolje iza sebe ostaviti porušenu šumu nego bedaka koji raste. Šuma ima izglede da se oporavi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh