• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
205
Ako misliš ručni cirkular, to ni u ludilu, ako ti poskoči pozdravi se s prstima ili rukom. Možda jedino stolni ili preklopni. Kao šta kolega kaže ako je za kratku upotrebu uzmi motorku na struju
 

wannabeFarmer

Novi član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
17
Imam već motorku na benzin...zašto je na struju bolja solucija?
Mislio sam na stolni cirkular, da jednostavno pilim metrice s obje ruke.
 

wannabeFarmer

Novi član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
17
Mislio sam na ovakve. Ne znam jel to možda namijenjeno samo za drvodjeljstvo, građevinu i sl.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wannabeFarmer

Novi član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
17
Pa ako već imaš motorku na benzitn zašto kupovat drugi stroj. Naslagaš metrice na hrpu ili napraviš neki stalak za pilanje od starih dasaka.
Pa nekako mi se čini da će sa stolnim cirkularom to ići brže i lakše.
Ali možda nije loša ideja niti istražiti kako napraviti takav stalak, nije mi ni palo na pamet da bih mogao piliti više komada odjednom.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
Mislio sam na ovakve. Ne znam jel to možda namijenjeno samo za drvodjeljstvo, građevinu i sl.
S ovim mozes samo bez prsta ostati...

Pa nekako mi se čini da će sa stolnim cirkularom to ići brže i lakše.
Ali možda nije loša ideja niti istražiti kako napraviti takav stalak, nije mi ni palo na pamet da bih mogao piliti više komada odjednom.
Ovako nesto...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Imam već motorku na benzin...zašto je na struju bolja solucija?
Mislio sam na stolni cirkular, da jednostavno pilim metrice s obje ruke.
Ako imaš motorku na benzin, dovoljno je samo da ti netko sa strane pridrži metricu na stalku, kakav će on biti je tvoj izbor. Ja se u ovom slučaju nebi patio sa cirkularom, drugo je da ga već imaš i možeš koristiti, prvenstveno ako nemaš iskustva, bolje ne ulaziti u rizik.
 
Posljednje uređivanje:

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
472
S ovim mozes samo bez prsta ostati...
Moj susjed prošlu jesen ostao bez dva prsta. Mlad momak, tek dobili dijete, kuća na kredit, dan prije promijenio posao i navečer samo još dva komada da odreže sa ne ostane za sutra…. Još je na terapijama i ko zna koliko će još biti
 

wannabeFarmer

Novi član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
17
Ako imaš motorku na benzin, dovoljno je samo da ti netko sa strane pridrži metricu na stalku,.
Pa zato baš pitam o cirkularu jer situacija je trenutno takva da nema tko pridržavati, a drva se trebaju spremiti za zimu.

Moj susjed prošlu jesen ostao bez dva prsta.
S ovim mozes samo bez prsta ostati...
Hvala na upozorenjima. Mislio sam da se taj baterijski cirkular fiksira za stol (kao i normalni cilkular) i čini mi se da stvarno čovjek mora biti nepažljiv da si odreže prst, ne znam...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
@Tommy, jel im naplaćuješ školu šumarenja? Jel bar slušaju?
Granjevinu moreš i k meni dopeljati, ak nemaš mjesta 🤭
Je, oni meni naplaćuju. Nemreš očekivati danas od radnika da baš sluša. Govorim liku lepo slaži drva, nemrem kupcu zrak dopeljati a on samo baca bzvz. Onda moram za njim slagati. Al nemaš nekog izbora…
Kaj buš ti s granjem, ti samo ravne cjepanice spremaš u štagelj… 🤭
 
  • Haha
Reactions: ZJ

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
Cirkular za piliti cijepanice samo preklopni....ostalo je sve preopasno, mada i ovaj zna baciti drvo, ali je najsigurniji od svih cirkulara.
To govori stolar 4.generacije di svi imamo sve prste
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Pa zato baš pitam o cirkularu jer situacija je trenutno takva da nema tko pridržavati, a drva se trebaju spremiti za zimu.
Ako ti nema tko pridržavati, najbolje rješenje bi bilo napraviti stalak kako je kolega @sttipa predložio i posao obaviš sa motornom pilom.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pričekaj da vidiš kak ja pilim sa cilkukarom, ja drugi tjedan idem u akciju, samo polako i bez žurbe.
Ja sam profesionalni pomoćni šumar i imam puno iskustva, znam o čemu govorim.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Everibadi na livadi! Denes je baš prekrasan dan za delati drva. Kak bi sad mogel čovek potratiti takav dan? Kak? Još sam si zel i dva igrača malo jača! Oni zadovoljni, ja zadovoljen. To vam je pravi humanitarni rad.
“Ako čovjeku daš ribu, nahranit ćeš ga za jedan dan; ako ga naučiš uloviti ribu, nahranit ćeš ga za cijeli život.” 😁🍻
View attachment 64545
Svaka čast, ti si najprofesionalniji radnik za šumu na cijelom forumu, imaš svu profi opremu, a ne oni koji kao bave se profesionalno, a ni vitla ni kalača nemaju, a tek pile.... tamo neke treće klase hq. Samo stihl je profi 🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Prošle sam godine kupio ovakvog. Nije nešto ali posluži za tanje drva. Ima svoje prednosti , disk je zatvoren, stol preklopni i još im a poklopac da se ga može zatvoriti. Može piliti okruglice do fi 14 cm. Za sad sam pilo samo suha drva i čini i se OK.
Isto je dobro znati da za piljenje sirovih drva ili za razliku od suhih sa cirkularima, koriste se različiti diskovi, ustvari sa različitim zubima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh