• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
savo reci ti stricu da si kupi ove igračke :shock:

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=eDCromKDh48[/YT]
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QuRiCTqMuh4&feature=player_embedded[/YT]

:partyman:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Mislim da bi se ovi šumski radnici malo drugačije ponašali da naiđu na pravo stablo:axe:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
tri dana posla, šogi i ja, pripremljeno 30 kubika hrastovine u trupcima, i nekakvih 10 metara smo doma drva speljali...
njegov 558, moj dajc 24 ks (56. godište), husqarna 371xp i mala nova štilka ms211...srknule 12 litara mješavine i 8 litara ulja...
sad vikend za liječenje kostiju, pa od ponedjeljka opet u drva...

p3130046p.jpg

By darijus at 2012-03-23

i malo "loma"

p3130047.jpg

By darijus at 2012-03-23
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neki dan smo cjepali do kraja...
Slika1978.jpg


A danas izvoz cjeli dan, izvezli smo oko 30 metara...
Moja nezgodica danas...mrzim pjesak, pogotovo kad je šuma u pitanju, to je gore nego blato.
Slika1980.jpg

Slika1981.jpg
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
To 565?

Suva rastovina, suv put? Znaš zašto? Loš raspored terera=osovina na lošem mestu. Uz to loše i premale gume na čezi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je 565, ma agacija, suva tak-tak, puta nema, vozim se po šumi u brijeg i izbjegavam panjeve i stalo je, suvo je i mrtvi pjesak je dolje.
Na čezi je sve dobro pa i gume, samo da je osovina pol metra nazad...al nije moja pa...

Došo je ujak napred sa sameom i izvuko me, nism ni u brzinu stavio...:D
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ako se ja nevaram ovo je bagrem

dobro veče gospodine, jeste li za med od agacije ili bagrema?!?! :rolfer:

ŠANANA, baci tu čezu u grabu, da su kotači više otraga, pa da stišče zadnju osovinu mogli bi kresnut dve runde za to vrijeme kaj si izgubil kopajuči po suvom pjesku...

:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
bagrem ili agacija , isto ti je to

ovo je glavni krivac loš raspored tereata na prikolici
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bagrem ili agacija , isto ti je to

ovo je glavni krivac loš raspored tereata na prikolici

ma to mi je fora, jer sam popušil jednom ko klinac kad su me poslali po med i nikad više :lol:

a za čezu se iz aviona vidi da ne valja raspored...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo da se ija malo pohvalim ali bez slika do daljnjeg..u 2 dana sam iskalao cca 30-33m bukva i to sam samcat a raspiljavanja jako puuuuuno... debele mrcine a rekord su 2 komada=48 cijepanica i još jedna krasotica od 27 cijepanica...da ne spominjem da ruke i ne osiječam....sutra nastavljam dalje i opet sam dok god tetku u ugljenici ne dođe "vatra u glavu" ne znam što to znači točno samo znam da se diže preko noiči i stavlja drva u ugljenicu:scratch
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Antifoni koje sam sa ovih linkova vidio su bezobrazno skupi, definitivno precijenjeno.
Sam koristim Husqvarninu kacigu sa antifonima i mrežastim vizirom, i sasvim sam zadovoljan.
Koristim još i Midlandov "Voki Toki" :)

http://www.midlandradio.com/Two-Way-Radio.BS3/GXT1050VP4

Koji me super služi, jako dobra stvar. Ima i svoje slušalice koje se uz malo dobre volje i znanja bez problema ugrade u slušalice od kacige a na iste slušalice možeš spojiti i neki MP3 player sa radiom ako baš hoćeš.
Kaciga košta 360 kn i neka te još MP3 dođe 200 kn i "Valki Toki" 500 kn i sve si riješio za petinu cijene ovih antifona sa linka.
Makar ako hoćeš nešto gotovo Husqvarna ima ove slušalice

http://www.husqvarna.com/hr/accesso...vida-i-sluha/zastitne-slusalice-s-fm-radijem/

pozdrav

stigli midland "toki-vokiji"...isprobao ih i baš nisi oduševili svojim dometom....signal i komunikacija bez krčanja je kvalitetna do nekih 1 kilometar. bit će dobri za komunikaciju u šumi između sjekača i strojara ili strojara i kopčaša... imaju dobre slušalice sa mikrofonom, kad ih stavim izgledam ko senna m ili dj bobo....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa i rekli smo ti u strartu da previše očekuješ , ipak je to 70cm opseg ;)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
čim vinograd riješim, idem u čišćenje ove pustinje...
nigjde hlada majke ti janje, moral bum rupu iskopat za poljski frižider sakrit...

dsc04410gq.jpg


dsc04411h.jpg
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
čim vinograd riješim, idem u čišćenje ove pustinje...
nigjde hlada majke ti janje, moral bum rupu iskopat za poljski frižider sakrit...
Gadan teren ali ima tu drvnog materijala za peć :rolleyess:
Tu bi vitlo dobro došlo, bolje da si njega kupio ionako trava ne raste za malčer :mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Tu bi vitlo dobro došlo, bolje da si njega kupio ionako trava ne raste za malčer :mrgreen:

odbiiiiijjjjj, mrššš tamo sotono jedna!! :rolfer: :rolfer:

ali s druge strane, baš dobro da si se javio :vragek:
tvoja tjelesna konstitucija je izvrsna za sajlu razvlačit u brdo do drva :mrgreen:

kupil bum ti deeeeebele kožne rukavice, one za 50kn !! :lol:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ali s druge strane, baš dobro da si se javio :vragek:
tvoja tjelesna konstitucija je izvrsna za sajlu razvlačit u brdo do drva :mrgreen:

kupil bum ti deeeeebele kožne rukavice, one za 50kn !! :lol:
Zašto ne, ionako mi je dosadno ići u ravnu šumu i na kanale, vrijeme je da se isproba brdski teren ;)

Kod nas ponovo počinju čistit kanale pa ujak planira prorjeđivanje šikare na kanalima. Šteta da se bager i malčer muči sa debljim komadima drva :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh