• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bit će ti ga dost već prvog dana...

jedno pitanje za ekipu šumare, jel postoji neki propis šumarski do kojeg mjeseca se smiju rušat stabla?
mislim da smo mi imali rok prošle godine do kraja travnja, i u svibnju je bila zabrana rušenja...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,735
čim vinograd riješim, idem u čišćenje ove pustinje...
nigjde hlada majke ti janje, moral bum rupu iskopat za poljski frižider sakrit...

dsc04410gq.jpg


dsc04411h.jpg

pa to i nije nego da šuma raste, kaj misliš nešto drugo tu sadit?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
to su parcele od šumarije, oni su izvršili prosjeku, i sad prodaju parcele da si ljudi počiste ove ostatke i ovo kaj im je bilo presitno...
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
stigli midland "toki-vokiji"...isprobao ih i baš nisi oduševili svojim dometom....signal i komunikacija bez krčanja je kvalitetna do nekih 1 kilometar. bit će dobri za komunikaciju u šumi između sjekača i strojara ili strojara i kopčaša... imaju dobre slušalice sa mikrofonom, kad ih stavim izgledam ko senna m ili dj bobo....

Zato ih i ja koristim, uvjek smo dvojca u šumi i pokušavamo se ne previše udaljavati, meni je bilo ok i do 2 km, ali to je stvarno rijetkost. Večinom smo najviše udaljeni 500-600 m i tada rade savršeno.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
bit će ti ga dost već prvog dana...

jedno pitanje za ekipu šumare, jel postoji neki propis šumarski do kojeg mjeseca se smiju rušat stabla?
mislim da smo mi imali rok prošle godine do kraja travnja, i u svibnju je bila zabrana rušenja...

kalednarski od 15.04 do 15.06 ali to nije pravilo zavisi od godine kada krene sok ove godine je to puno ranije
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kalednarski od 15.04 do 15.06 ali to nije pravilo zavisi od godine kada krene sok ove godine je to puno ranije

zahvaljujem!
sad mi je jasnije, jer znam da je zabrana nastupila 29.4., a mi rušali 28.4. i voda je šikljala iz drva dok sam ga rezal...

ma kakvo vitlo pa sa ove slike se krasno vidi da sve pada na cetu:mrgreen:
samo dolje postaviš prikolicu:toimonster:

rampa za lansiranje trupaca :lol:
a ne ne, kakve sam sreče, nešto bi razbil, sigurno bi mi trupac prohujao kroz kabinu :rolfer:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
nije šuma al je pred zemljom bilo drva pa malo čistili ...bile 2 prikolice

DSC00715-1.jpg


DSC00714.jpg

DSC00712.jpg

DSC00711.jpg

a ovaj ljepotan nas čeka za jesen
DSC00717.jpg


DSC00709-1.jpg
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
:weedman: hiihiihhih malo sam pušio,

- ma nije na daleko a to mi je susjed sa viljuškarom i Landinijem 185TDI narapao bio je 5 m dugačak a ja sam ga prerezao na 2 x 2,50 ima u promjeru i 70-80 cm,

- ima čovjek negdje od Virovitice sa pokretnom pilanom kod nas, (idem ujutro na previjanje sa ranom) pa ako neode slikat ću ČUDO šta je napravio, skinuo sve sa nekakvog kamiona, ostavio motor stavio volan i 1 sjedalo, naprijed ogroman bancek ima dosta hidraulike i trupac ne nakotura na šasiju od kamiona a onda na kolica koja su pokretna i na koja ima sjedalo i komande za hidruliku i to se tako vozi prema pili i reže, a isto tako hidraulika drži trupac na mjestu da se nekotura, ma teko za opisat, slikat ću da vidite od prilike o čemu se radi
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bome stvarno pokretna pilana :shock:
kaj to smije na cestu :scratch
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
svašta ljudi izmisle,ima dosta kaj sam negdje vidjel na šlepi složenu pilanu,
puno fixnje i stabiljnje djelovala,.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
bome stvarno pokretna pilana :shock:
kaj to smije na cestu :scratch

moš si mislit nako smijena na cestu ali jbg ipak vozi, ovaj bancek ukova u zemlju a kada vozi onda ga podigne i nalegne prema nazad a vozač sjedi između 2 kola od banceka, motor je koliko sam vidio 4 cilindra, zračno hlađenje, nekakav Deuz
 

Najnoviji postovi

Na vrh