• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
planiram si kupiti nešto takvo za šumu, bilo bi preporučljivo da u šumskim uvjetima radi do 5 km jer nema signala za mobitel tako da imam vezu šuma, lager, kuća...olakša u organizaciji posla i koordinaciji. ti imaš baš taj model midlanda čiji si link copy/paste na forumu?

gledao sam sad tog midlanda, dođe me 750 kn s dostavom na kućna vrata, naručit ću ga...zgodna stvarčica...

Da imam baš taj model. No nisam ti siguran za tih 5 km ako je grdi teren (brda, klanci, gusta šuma...), ne bi htio da ne budeš zadovoljan jednom kad daš novce za njega, a ja sam ti ga preporučio.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
ako bacim novce i budem nezadovoljan, dovest ću ti ženu i dijete kući pa ih ti hrani dok ne krene sezona hehe...

hehehehe, a ja baš htio predložiti da ti pošaljem svoje na nekih tjedan dana skupa sa Voki Tokijima
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
dečki,u šumi ništa bez motorole i vhf-a. ali bez 150 eurića nema više ni gp 300,a da valja i da ima punjač.

Istina, ali to je van ove kategorije "legalnih" i jeftinih za pravi radio ti treba dozvola da koristiš neku od frekvencija. A i cijene su koliko sam ja gledao 400 i više dolara za par rabljenih što mi je bilo previše.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Istina, ali to je van ove kategorije "legalnih" i jeftinih za pravi radio ti treba dozvola da koristiš neku od frekvencija. A i cijene su koliko sam ja gledao 400 i više dolara za par rabljenih što mi je bilo previše.

u pravu si bez dozvole ništa.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pa može se uzeti i neka ''rasna'' UHF motorola ili slična i programirati na PMR frekvencije i tako izbjeći ''legalizaciju''
a kada je programiraš staviti malo više snage u TX :weedman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pa može se uzeti i neka ''rasna'' UHF motorola ili slična i programirati na PMR frekvencije i tako izbjeći ''legalizaciju''
a kada je programiraš staviti malo više snage u TX :weedman:

ih da UHF voli šumu i ja bi je volio :heart:
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
ja sam baš naručio onog midlanda, za desetak dana stiže, kad ga isprobam javit ću vam kakvi su dojmovi. ako hvata signal do 5 km bit će iskoristiva za moje potrebe...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja sam baš naručio onog midlanda, za desetak dana stiže, kad ga isprobam javit ću vam kakvi su dojmovi. ako hvata signal do 5 km bit će iskoristiva za moje potrebe...

baš me zanima kako će se ponašati u šumi na 5 km???nemoj da te buni,ako je lijepo vrijeme,može biti ok,ako je tmurno,sa kišom i oblacima,može biti jako jako loše.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=clPSlnVPdLY&feature=related[/YT]

moram staviti ovaj video jer pokazuje kako nešto raditi a da se ništa ne dogodi:supz::supz::supz:
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
ja sam baš naručio onog midlanda, za desetak dana stiže, kad ga isprobam javit ću vam kakvi su dojmovi. ako hvata signal do 5 km bit će iskoristiva za moje potrebe...

Nadam se da ćeš biti zadovoljan, meni su poslužili i više nego što sam očekivao od takve stvarčice.
Makar kako sam napisao nikada nisam imao potrebe za takvom udaljenosti, meni je nekih dva kilometra bilo najdalje što sam se udaljio.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
moram staviti ovaj video jer pokazuje kako nešto raditi a da se ništa ne dogodi:supz::supz::supz:

lijepo , nema šta
ja u ponedjeljak imam zagovoreno da oborim jednu topolu u dvorištu , preciznost obaranja mora biti 101%
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Nadam se da ćeš biti zadovoljan, meni su poslužili i više nego što sam očekivao od takve stvarčice.
Makar kako sam napisao nikada nisam imao potrebe za takvom udaljenosti, meni je nekih dva kilometra bilo najdalje što sam se udaljio.

ma nisu neke sad pare, a guglao sam i mislim da je taj midland koji sam naručio optimalan s obzirom na uloženo...
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Danas kod rezanja, jedna grana ispod drveta koje je bilo okrenuto i nisam je vidio. Kad sam prepilio vidio sam zvijezde. Preko duplih čarapa, hlača i zaštitnih čizmi. Kad je udarilo, zvuk kao da je pukla, ali je ostao jedan ležeći policajac...

f1wjgh.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bome dobra kvrga!
ma možeš pazit kolko očeš, ali koncentracija kad tad popusti, a sotona uvik vreba...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Mene zanima koliko se krece cijena kubika hrasta za tehniku?Inace imam jedno 20 hrastova za tehniku pa me znaima kako se krece cijena kubika?Oko 10 ih ima deblo debelo vise os 50 cm do 70 a ovi stali si oko 35 40?i zanima me koja je procedura oko tih privatnih suma kad smijes rusti a kad izvozit?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Mene zanima koliko se krece cijena kubika hrasta za tehniku?Inace imam jedno 20 hrastova za tehniku pa me znaima kako se krece cijena kubika?Oko 10 ih ima deblo debelo vise os 50 cm do 70 a ovi stali si oko 35 40?i zanima me koja je procedura oko tih privatnih suma kad smijes rusti a kad izvozit?

Cijena ti se kreće oko 800-1000 kuna za prvi trupac. Cijena je smiješna. Prije dva tjedna me zvao nakupac i kaže da hoće kupit hrastove koje sam doznačio. Netko mu je rekao da imam. Rekao sam mu prvi trupac 1800, drugi 1300, treći 600-700 kuna za kubik. To su promjeri preko 70 cm, neki u prsnom promjeru ne stanu u promjerku, visine preko 30 metara, jedan je tehnika do 25 metra, a onda mi je počeo priču da to ne vrijedi toliko, da je slaba potražnja. Na moje pitanje zašto me zvao, rekao je da mu treba. Divno. A kupuju i hrastove sušce koliko je slaba potražnja.
Pazi na ove tanje (35-40) ako su ravni, nisu zimotreni, uzimaju ih za brodove, cijena ista kao i za debele furnire. Tu hoće rušit cijenu zato što je tanko. Mada je te tanje ne bih rušio.
Za 20 godina će biti pravi.
Procedura ti je odlazak u šumariju, predaja zahtjeva, doznaka i onda rušenje i prodaja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh