• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
svaka čast savo, imaš ideje ko baltazar...možda bi ti taj nick name bolje pristajao...za sve imaš rješenje za osvježenje...

vidim da imaš puno utakmica u nogama po šumskim terenima pa me zanima što misliš o zetoru 8045 crystalu s vitlom igland 2x5 tona. imaš iskustva s takvim traktorima, prednosti, mane, boljke... planiram ga koristiti uglavnom za šumu.

(kaparao sam taj traktor i uzet ću ga ukoliko gazda otkloni uočene nedostatke)

naravno, poželjni su i savjeti, kritike ostalih forumaša...jer nisam nikad imao takav traktor.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ne bih mogao reći o zetoru osim da taj proizvođač ima + od mene

i kod mene je IGLAND vitlo i zadovoljan sam , osim što je malo nepraktično za zakačivanje-otkačivanje
ima ovaj mehanizam poluga i nije baš lako za zakačiti , napravio sam neko pomagalo i mnogo je lakše


:rolfer: baltazar
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
cijena ovih antofona je bezobraznih 750e :shock:
samogradnja , a šta bi drugo :p
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
vjerujte to da ako drvo pande na tebe ti ćeš doktoru samo za prvo podmazivanje dati toliko novca, jest da su jako jako jako skupe ali život je vrijedniji, a ko ih ne može kupiti dobre su i jeftinije ili sam sklepa nešto.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
vjerujte to da ako drvo pande na tebe ti ćeš doktoru samo za prvo podmazivanje dati toliko novca, jest da su jako jako jako skupe ali život je vrijedniji, a ko ih ne može kupiti dobre su i jeftinije ili sam sklepa nešto.

A pa nisam baš doslovno mislio,radim ja taj posao malo više dana svoga života:axe:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma znam ja da ti nisi ozbiljno mislio, pa tko bi želio da ga drvo poklopi ili nešto drugo, a Savin problem se može rješit sa nekim solidnim slušalicama koje hvataju frekvenciju i sa voki-tokijem koje koristi policija na primjer. jedan priča u voki-toki a drugi to sluša na slušalicama i tako obrnuto.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Antifoni koje sam sa ovih linkova vidio su bezobrazno skupi, definitivno precijenjeno.
Sam koristim Husqvarninu kacigu sa antifonima i mrežastim vizirom, i sasvim sam zadovoljan.
Koristim još i Midlandov "Voki Toki" :)

http://www.midlandradio.com/Two-Way-Radio.BS3/GXT1050VP4

Koji me super služi, jako dobra stvar. Ima i svoje slušalice koje se uz malo dobre volje i znanja bez problema ugrade u slušalice od kacige a na iste slušalice možeš spojiti i neki MP3 player sa radiom ako baš hoćeš.
Kaciga košta 360 kn i neka te još MP3 dođe 200 kn i "Valki Toki" 500 kn i sve si riješio za petinu cijene ovih antifona sa linka.
Makar ako hoćeš nešto gotovo Husqvarna ima ove slušalice

http://www.husqvarna.com/hr/accesso...vida-i-sluha/zastitne-slusalice-s-fm-radijem/

pozdrav
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
ovakav sistem komunikatora s antifonom kakav je u husqvarne čini mi se izuzetno praktičnim za šumu ali mi se čini da je kraćeg dometa, jel zna tko koji je max domet tih komunikatora u šumi?

koji je domet midlanda, koliko drži baterija i gdje ih ima za kupiti? cijenom su privlačni, nadam se i kvalitetom?!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
svi ti PMRovi su jako sličnih karakteristika , u šumi je teško ostvariti neku daljinu jer se ipak radi o 70 centimetarskom opsegu

ja imam neke twintalker i first (najjeftiniji) i po otvorenom mogu ići i do 10tak kilometara ali se domet drastično smanjuje sa preprekama , u šumi preko brda teško da može i kilometar
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
ovakav sistem komunikatora s antifonom kakav je u husqvarne čini mi se izuzetno praktičnim za šumu ali mi se čini da je kraćeg dometa, jel zna tko koji je max domet tih komunikatora u šumi?

koji je domet midlanda, koliko drži baterija i gdje ih ima za kupiti? cijenom su privlačni, nadam se i kvalitetom?!

Što se dometa tiče na njemu piše kao 36 milja što ti je ostvarivo u idealnim uvijetima negdje između Zemlje i Mjeseca hehe zezam se malo. No šalu na stranu, ovako koristim ih u šumi u brdovitom predjelu i znam da jednom kada sam dalje otišao nekih 2 km radio savršeno za dalje ne znam, trebao bi probati. Baterija mi drži danima, ne znam što bi sa njim sve trebao raditi da isti dan potroši batrerije. Inače dođe sa orginalnom baterijom velikog kapaciteta, a još tu jednu možeš zamjeniti sa četiri AA večeg kapaciteta i još mu povećati zalihu, no mislim da je i ovako u orginalu više nego dovoljno. Svoj sam naručio preko eBay-a i mislim da me sve skupa ispalo nekih 500 kn.
Konkurencija mu je jedino Motorola, s kojom imam iskustva i mogu ti reći da je u ovoj klasi Midland puno bolji od Motorole. Plus što sam uz ovog dobio još dodatne slušalice sa mikrofonom koje rade bez da trebam stiskati "transmit" gumb, ma milina. A kad ga koristim bez slušalica dovoljno je robustan da ga bez problema koristim sa debelim varilačkim rukavicama kakve uvijek koristim pri poslu.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
planiram si kupiti nešto takvo za šumu, bilo bi preporučljivo da u šumskim uvjetima radi do 5 km jer nema signala za mobitel tako da imam vezu šuma, lager, kuća...olakša u organizaciji posla i koordinaciji. ti imaš baš taj model midlanda čiji si link copy/paste na forumu?

gledao sam sad tog midlanda, dođe me 750 kn s dostavom na kućna vrata, naručit ću ga...zgodna stvarčica...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh