• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
sve se ljepo vidi osim blata

eh da nije bilo vremena za naslikavanje jer smo bili ja tata i kumić sami s 2 prikolice, vidi se na jednoj slici gdi je veliki mf pod praznom prikolicom i friško mokri kotaći.
a kumića je tata vuko s malim mf kroz šumu, dok sam ja cijepao prećicama.

šasija je od nekakvog starog mercedesa. prikraćena je za 1m. nije moja od susjeda je.
iskreno neznam koja joj je dužina, ali ovaj najduži komad ako se sjećam je dugaćak 6m i još nešt sitno.

utovarivać je ubrzao i olakšao posao i to dosta. vozio bih ih tako jer nekoliko tih komada i još kaj smo dovezli prije ide na pilanu na obradu. trebat će mi još stupova i nekih greda.:mrgreen:
imao je tata neku napravu kaj se kapćila na hidrauliku odozada, i s njom su se dizali komadi. doduše ne cijeli nego jedna pa druga strana :) bilo je sporije,ali opet bez muke. to je prodao dok je djed kupio zetora s utovarivaćem. i od onda je utovarivać na dvorištu na jednom traktoru.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ovo se meni više dopada
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=2D3_901kV54[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Glupost, kad vidim da tu motornu pilu koriste za sve, a zna se sta joj je namjena, unistavaju drvo a na kraju prozvod skup i nekvalitetan,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
uzmeš novu visokoturažnu pilu i zakolješ ju na prvom trupcu...
lijepo vam bolji trgovci kažu: NEMA TESANJA GRAĐE
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
za svoje potreba mislim da bi dobro poslužilo,ovak moraš vozit na pilanu pa te još oderu više nego drvo vrijedi,a sa par trupci ako zakolješ pilu onda to nije ni pila
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
za svoje potreba mislim da bi dobro poslužilo,ovak moraš vozit na pilanu pa te još oderu više nego drvo vrijedi,a sa par trupci ako zakolješ pilu onda to nije ni pila

Ovaj sistem je rođen za recimo stihl 070, preteška za držati u ruci (zdrma ti stup života), a na stalku odlična, jaka izdržljiva neuništiva...
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
U šumi ovaj puta nažalost nisam ništa fotkao, bilo je prilično hladno i žurio sam se što prije napuniti prikolicu.

Jutarnje temp. bile su -8 i -6 C, prije par dana dodao sam zimski aditiv u plavi dizel, i VTZ je upalio bez ikakvih problema. Nova pila Dolmar 7300 je zvijer, prezadovoljan sam s njom..

kako si zadovoljan vtz-om? s njim samo voziš prikolicom ili i vitlaš i vučeš trupce...ako imaš vitlo na njemu, kak se ponaša kod vitlanja i vuče trupaca?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
zašto ?....

valjda zato što vrišti pod visokim okretajima, pa sad ti zamisli da mora vrištat pet minuta dok ne izađe iz drva...pregrijava se...jednostavno kad sam kupoval svoju husqarnu 371 xp dobio sam takva uputstva...
s druge strane dobro znam da smo s 064 kontraštilovkom istesali i vraga i boga, al ona to nekako bolje podnosi...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
kako si zadovoljan vtz-om? s njim samo voziš prikolicom ili i vitlaš i vučeš trupce...ako imaš vitlo na njemu, kak se ponaša kod vitlanja i vuče trupaca?

mislim da ti vtz-a više nema na forumu...:scratch
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
može jedno pitanje, kada rascjepate ove metrice, koliko više tada posložite nego kada su bili cijeli komadi?

jer ja to nemam, ja posložim komade i promjera 50cm (a teski su za krepat da) i nekako mi se čini da u odnosu na ove slike meni kao i da nema zraka (mislim u odnosu na ove slike) :)))
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
ako sam dobro razumio pitanje od m3 dobiješ 1,3-1,4 prostorna metra cjepanica, dakle od 10m3 dobiješ 13-14 metara cjepanica....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ja sam pokušao cijepati i kada sam sračunao sve meni se ne isplati
dok ukalkulišem uoženo skoro ništa i ne dobijem
sa debelim drvima uvijek je jedno sigurno a to je da uvijek imam mušteriju
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
ja sam pokušao cijepati i kada sam sračunao sve meni se ne isplati
dok ukalkulišem uoženo skoro ništa i ne dobijem
sa debelim drvima uvijek je jedno sigurno a to je da uvijek imam mušteriju

...ja prodajem u trupcima, metrici, furcima, izrezana cjepanica....cjepanjem upotpunjujem vrijeme i ostane neka lova...
naravno, ovo sve pričam kad kupujem privatnu šumu...
dosta ljudi se u mojoj regiji bavi cjepanjem trupaca. naruči kamion i prikolicu trupaca od šumarije, zatim kod kuće pocjepa i razvaža po selu, gradu. uz to tko ima još i banzek da ponudi i rezanje, na takav način si upotpuni kućni budžet....
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
...ja prodajem u trupcima, metrici, furcima, izrezana cjepanica....cjepanjem upotpunjujem vrijeme i ostane neka lova...
naravno, ovo sve pričam kad kupujem privatnu šumu...
dosta ljudi se u mojoj regiji bavi cjepanjem trupaca. naruči kamion i prikolicu trupaca od šumarije, zatim kod kuće pocjepa i razvaža po selu, gradu. uz to tko ima još i banzek da ponudi i rezanje, na takav način si upotpuni kućni budžet....

kak se krece cijena cijepanja metrice naprimjer 5 metara drva treba iscjepati i spiliti na 3 reza ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh