• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
[QUOTE
ne kužim u čemu griješe, šta to nerade dobro,, navodno i neki u BJ proizvodi slične cjepače[/QUOTE]

griješe u samom postavljanju drva na cijepač- drvo postavljaju skoro na polivicu-špica ide skoro u polovicu!!!
ja sam isto tako dok nisam naučio sam, ali kad drvo podeš u zadnjih 15 cm nema da je koliko debelo a da neče puči i da je koliko kvrgavo i žilavo NEMA ŠANSE da ugasi traktor:axe:
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
kak se krece cijena cijepanja metrice naprimjer 5 metara drva treba iscjepati i spiliti na 3 reza ?

ako sam dobro shvatio ti imaš metricu koja nije cjepanica nego okruglica?

rezanje banzekom kod nas se kreće 20-30 kuna
nisam nikad po selu cjepačem cjepao drva, samo za sebe ali u toj tvojoj varijanti cjepanje metrice u cjepanicu i rezanje banzekom bi ti bilo sveukupno nekih 50 kuna po metru....
 
Z

zetor4718

Guest
[QUOTE
ne kužim u čemu griješe, šta to nerade dobro,, navodno i neki u BJ proizvodi slične cjepače

griješe u samom postavljanju drva na cijepač- drvo postavljaju skoro na polivicu-špica ide skoro u polovicu!!!
ja sam isto tako dok nisam naučio sam, ali kad drvo podeš u zadnjih 15 cm nema da je koliko debelo a da neče puči i da je koliko kvrgavo i žilavo NEMA ŠANSE da ugasi traktor:axe:[/QUOTE]

u pravu si,doduše ja cijepam isto kao i oni jer imam jak traktor ali kad vidim da je žilaviji komad onda ga cijepam pri vrhu.

ako sam dobro shvatio ti imaš metricu koja nije cjepanica nego okruglica?

rezanje banzekom kod nas se kreće 20-30 kuna
nisam nikad po selu cjepačem cjepao drva, samo za sebe ali u toj tvojoj varijanti cjepanje metrice u cjepanicu i rezanje banzekom bi ti bilo sveukupno nekih 50 kuna po metru....

rezanje 30,a cijepanje 30 furci-40 metrica,ispod te cijene ne razmišljaj ići raditi.ja sam ove godine postavio realnije cijene i mogu vam reći da se ljudi nebune.metricu ove godine uopće neplaniram raditi,tek toliko za sebe.radio sam cijeli prvi mjesec uslužno,vukao neku hrastovinu i izvezo oko 100m cjepanice.iskreno nisam se uopće naradio a spremio sam lijepe novce u džep.još mi je ostalo 10-ak tura za odvesti ali kad snijeg ode.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
griješe u samom postavljanju drva na cijepač- drvo postavljaju skoro na polivicu-špica ide skoro u polovicu!!!
ja sam isto tako dok nisam naučio sam, ali kad drvo podeš u zadnjih 15 cm nema da je koliko debelo a da neče puči i da je koliko kvrgavo i žilavo NEMA ŠANSE da ugasi traktor:axe:

u pravu si,doduše ja cijepam isto kao i oni jer imam jak traktor ali kad vidim da je žilaviji komad onda ga cijepam pri vrhu.



rezanje 30,a cijepanje 30 furci-40 metrica,ispod te cijene ne razmišljaj ići raditi.ja sam ove godine postavio realnije cijene i mogu vam reći da se ljudi nebune.metricu ove godine uopće neplaniram raditi,tek toliko za sebe.radio sam cijeli prvi mjesec uslužno,vukao neku hrastovinu i izvezo oko 100m cjepanice.iskreno nisam se uopće naradio a spremio sam lijepe novce u džep.još mi je ostalo 10-ak tura za odvesti ali kad snijeg ode.[/QUOTE]

pa ja mislim da ću isto ove godine ići gore s cijenama
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sem dam na svakaj naje****:rolleyess:
Jučer me zval bratić da je skoro pri kraju s suhim drvima i da ak bi ikako mogo da odemo malo u šumu narušiti par metara sirovog da mješa...mislim stvarno i s takvim ljudima koji nemogu spremit drva prije ovakvog grdog vremena.:axe::axe:
Slika1925.jpg

Slika1926.jpg

Slika1927.jpg

Snijega na mjestima i do pola metra, sva sreća kaj je čovjek s MF 3080 prošel s ralicom kroz šumski put pa smo mogli izvuči to van...ma samo pizdarije!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I ja sem dam na svakaj naje****:rolleyess:
Jučer me zval bratić da je skoro pri kraju s suhim drvima i da ak bi ikako mogo da odemo malo u šumu narušiti par metara sirovog da mješa...mislim stvarno i s takvim ljudima koji nemogu spremit drva prije ovakvog grdog vremena.:axe::axe:



Snijega na mjestima i do pola metra, sva sreća kaj je čovjek s MF 3080 prošel s ralicom kroz šumski put pa smo mogli izvuči to van...ma samo pizdarije!!!
Sreča da imaš prvi pogon :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jesu li to ona drva koja si rušil po suncu:mrgreen:

Ma neeeee!!!
To smo danas rušili u bratićevoj šumi, u pol metra snijega:weedman:

Ona moja drva su u dubokom snijegu u šumi :)
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
jabuke

duboko oko 2 metra,za debljinu folije neznam cito sam na dekleraciji kad je stigla al sam zaboravio,al folija je debela dosta,i tesko ju je probit a i rezat,ispod ima jos ko neka tkanina neznam kak da kazem ko neka izolacija,to je jos deblje od folije.

a znan kakva je to folija!
ja ću sad kopat bazen 100 kubika za navodnjavanje plastenika oa me zanima kakva je folija!
a gdje ste nabavili foliju?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Samo da nije neki političar koji je pokrao na nama,pa onako da opere novce ili je na lotu dobio a baš na kredu propast živa,proči će kao mljekari kada budu uvezli staru jabuku iz Ita-Njem idr.

Pričao sam s većim voćarima o tim velikim ulaganjima i oni su mišljenja da se tu pere lova, da tu nisu čista posla, nema šanse da se vrati uloženo znam jednog bivšeg direktora Velesajma koji je iskrčio nekoliko hektara šume i tu zasadio voćnjak i napravio vilu, ma mi smo banana država...
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Pričao sam s većim voćarima o tim velikim ulaganjima i oni su mišljenja da se tu pere lova, da tu nisu čista posla, nema šanse da se vrati uloženo
Nekoliko ljudi kaže da tu nisu čista posla i svi sad peru lovu u voćarstvu :rolleyess:
Ima i lijepih primjera samo takvi rade u miru i ne hvale se u medijima ;)
znam jednog bivšeg direktora Velesajma koji je iskrčio nekoliko hektara šume i tu zasadio voćnjak i napravio vilu, ma mi smo banana država...
Taj direktor o kojem govoriš je finalizirao proizvodnju te tako povečao prihod. Sortirnica, hladnjača, jabučni sok i ocat...

U našem kraju jedan poduzetnik u mirovini je kupio hektare zapuštenog zemljišta, uredio i zasadio plantaže jabuka (prvo 25ha uz širenje do 100ha) kasnije trešnje, lavandu, uzgoj krava-tele i to sve vlastitim novcem jer je to od strane banaka i nadležnih službi nije bio dobar projekt, još je kao nagradu dobivao prijave od ljubomornih ljudi :roll: I da ga pohvalim. Obećao je da će prvi urod darovati, a prvi urod je bio 50 tona i to u istoj godini kada je voćnjak posađen :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
evo juče malo zanimacije , a i danas idemo

skidali smo neke bukve koje se nalaze iznad strujne linije , sve se moralo navlačiti vitlom i kada padne opet vitlati na brdo
ova smiješna dizalica se pokazala kao fantastična stvar za utovar ove veličine , ogromna prednost je što i privlači i diže na sebe :prayer:

slika031d.jpg


huska 285 jede malu djecu za doručak
slika029.jpg


ovako to izgleda od gore mada na slici i nije tako strašno
slika032.jpg


veliki brat na sigurnom van dometa drveta
slika033o.jpg


sa dobrim vitlom , pokazalo se kao prilično jako i pouzdano
slika034v.jpg



e sad , imam veliku potrebu za antifonim slušalicama koje su ozvučene tako da sjekač i onaj koji vitla imaju međusobnu komunikaciju

naime zbog nedostatka komunikacije je došlo do jedne prilično opasne situacije kada sam ja shvatio po gestikulaciji trećeg čovjeka koji je posredovao između mene i sjekača da trebam vući a sjekač nije ni kajlu izvadio
na jednoj slici vidi se zacijepljena bukva , nju sam svalio čitavu a nije ni kajla izvađena , urađen samo prvi rez i tako da mi je sve ovo palo dole sreća pored linije od struje , palo je dovoljno ukoso

znači problem komunikacije između sjekača i rukovaoca vitla MORAM da riješim
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
e sad , imam veliku potrebu za antifonim slušalicama koje su ozvučene tako da sjekač i onaj koji vitla imaju međusobnu komunikaciju
znači problem komunikacije između sjekača i rukovaoca vitla MORAM da riješim


ovo što ću napisati je jako skupo. vidio sam Peltorove antifone, koje možeš programirati,
recimo sve zvukove iznad recimo 60 decibela blolira. kraj tebe tutnji motorka a čovjek priča i ti čuješ sve što govori. ovo sam se uvjerio na vlastitim ušima. i nemaš osjećaj da moraš vikati zbog toga što imaš slušalice na ušima. mikrofon se kopči na kragnu.
cijena prava sitnica. 389 eura. :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
toliko para nemožem da izdvojim (nažalost) za taj ''luksuz'' :madmana:

imam ja ove PMR radio uređaje ali problem je što zahtijevaju jednu slobodnu ruku a sjekač nema tri ruke :lol:
znači trebalo bi da ima VOX komandu
e sad , mogao bi da zvučnike ugradim u obične antifone slušalice a mikrofon stavim nekako blizu usta da bi VOX mogao da odrađuje
ali se bojim da bi VOX stalno reagovao na buku od motorke i držao bi stalno aktiviran predajnik , čisto sumnjam da bi se to moglo filtrirati :scratch


da , fergo je samo držao prikolicu i pogonio onu dizalicu na kareti IMTejovci nemojte se mnogo obradovati jer sam ga ja vukao za sobom iz šume :butthead: , čak na jednom mjestu ni ja na šlepanje nisam mogao da ga izvlačim nego sam ga vitlao za sobom :?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
sva sreča pa nema videa, ovak na slici odlično izgleda :weedman:

a niš, onda još jedan čovik koji je na VOXu, udaljen od sjekača, al da mu je na vidiku, pa ti javlja situaciju...
 

Najnoviji postovi

Na vrh