• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

V

villeneuve

Guest
Da, hoće ti cjepači gasit traktore, pogotovo ako cijepaš debela i žilava drva, da ne velim još k tome i kvrgava. Vidio sam negdje sliku, ali se ne mogu sjetit gdje, di je frajer napravio redukciju na takvom cjepaču, preko lančanika, tak da ne siluje traktor.
Meni se par puta zacvikalo drvo, jer sam nadobudno išao cijepat deblju kvrgavu bukvu s traktorom kaj ima malo preko 30ks :) Ali zato imam kardan s lamelom, da mi se ne razlete zupčanici u traktoru. Sad sam pametniji, pa u sva sumnjiva drva zabijem metalnu kajlu u čelo, da drvo napukne, pa dokrajčim s cjepačem... Kad ga jednom rapoloviš, dalje ide bez frke.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma svrdlo je dobro samo s njim treba oprezno. ja iskreno nisam ljubitelj svrdla za kalanje drva. hidraulika je zakon, ali kumić me nahebo pa smo i kod mene kalali neki dan i MF 60 ks je stao samo pod jednim komadom, jer smo mu zaboravili navinut gas. inaće je bilo sve oke na 1500okr motora je išlo super a bila je ekipa pa smo mi za 2 sat iskalali 8 metara.
inaće ja na kratko pa hidraulika pocepam i odma složim u spremište
ovo smo iskali da se suši, da ne trune u trupcima :roll:
evo par slika.......


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


a eto i friških slika od subote. bilo je lijepo blatoooooooo:finga: ali ja i MF se nismo samo tako predali samo gasss kroz zamuljeni potok, i išli bez greške jer sam bio prelijen se voziti po šumi 1 km :madmana:
evo samo jedna iz šume
u šumi nisam stigo slikat, pa sam tek doma slikao u nedjelju.
vidi se na prikolici lijevi kotać do kud je potonuo.......


Uploaded with ImageShack.us
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma svrdlo je dobro samo s njim treba oprezno. ja iskreno nisam ljubitelj svrdla za kalanje drva. hidraulika je zakon, ali kumić me nahebo pa smo i kod mene kalali neki dan i MF 60 ks je stao samo pod jednim komadom, jer smo mu zaboravili navinut gas. inaće je bilo sve oke na 1500okr motora je išlo super a bila je ekipa pa smo mi za 2 sat iskalali 8 metara.
inaće ja na kratko pa hidraulika pocepam i odma složim u spremište
ovo smo iskali da se suši, da ne trune u trupcima :roll:
evo par slika.......




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us


ovako se ne kala sa tim cijepačem!!! ja cijepam sa traktorom koji je novi imao 35 ks-prije30 i koju godinu i ne gasi se da cijepam 7 dana bez prekida....a radni učinak=2h+5ljudi=8m:rolfer::rolfer::rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zanimljivo... pitanje je samo kolko će taj laser od 50kn poskupit cijenu motorke...

jel ovo standardna tehnika obaranja? ili je i to neka nova nauka?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e da mi je vidjet kak ruša i navodi na brdu.

na kosini kak navodi sa laserom? ak na to misliš, pa okrene ga prema dolje.
vidiš na snimci da ga okreče prema dolje kad radi gornji rez kajle
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
a ma to s laserom na pili je zaostalo, kaj niko nije gledo zvjezdane staze?
rušiš s laserom, a sjediš na pili...:rolfer:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Ima i recesijska izvedba ..i za one kojima je hid. preteška za voziti u šumu


Dolje na dvu stranice ima onlajn katalog ..ima zgonih igračaka ..recesijskih:lol:

ne kužim baš šta ga vrti?, žganci, hihihihi
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Lopov se usro u gače od straha:mrgreen::mrgreen::mrgreen:nije mu padalo na pamet više ništ, a kamoli sud...naša legenda SAVO je uglavnom reko sve ;)


Cjepač je kumov, al super radi, agacija dosta dobro puca pa nije i nešto teško, uvlači sve u sebe, pričo je kum da je cjepal neku debelu hrastovinu i grabrovini pa da mu je trgalo kardane i gasilo traktor od 65 ks, al evo cjepaču ništ...sve u svemu dobar je, i po ovom kaj sam danas videl, ujak, kum i ja iscjepali oko 20 metara debele agacije za manje od 3 sata.


planiram kupiti takav cjepać a čuo sam sam priče da je najbolje staviti kardan sa kvačilom, da onda nema problema,,
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
A taj laser neznam stvarno čemu treba kad imaš crnu crtu na poklopcu a i onaj ko se bavi sječom ni to mu netreba znaš već po položaju motorke u samom zasjeku kamo će padati drvo.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
taj laser je jako dobra stvar još kad se montira gps sustav na motornu pilu sjediš doma za kompjutorom a pila sama piči po šumi ti samo daješ kordinate kam drvo treba pasti:rolfer::rolfer::rolfer:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Uploaded with ImageShack.us



e da nemaš prednji utovarivač nebi vozio takve velike komade kući

=karabaja;774601 ovako se ne kala sa tim cijepačem!!! ja cijepam sa traktorom koji je novi imao 35 ks-prije30 i koju godinu i ne gasi se da cijepam 7 dana bez prekida....a radni učinak=2h+5ljudi=8m:rolfer::rolfer::rolfer:

ne kužim u čemu griješe, šta to nerade dobro,, navodno i neki u BJ proizvodi slične cjepače
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
A čujte. Motorka je zmišljena i kupil ju je onaj kuji ju treba, i čak več i oni di ne treba.
E sad treba nekaj zmislit i stavit na tržište da lova dalje teče!

To bi trebalo iti umjesto crne crte. I za rezanje neke duljine 1m naprimjer.

Rekla bi moja majka: Dok bedaki maju penez krameri tržiju!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A čujte. Motorka je zmišljena i kupil ju je onaj kuji ju treba, i čak več i oni di ne treba.
E sad treba nekaj zmislit i stavit na tržište da lova dalje teče!

To bi trebalo iti umjesto crne crte. I za rezanje neke duljine 1m naprimjer.

Rekla bi moja majka: Dok bedaki maju penez krameri tržiju!
Oaj laser za metar dužni ..to je živa nauka ..mudrac je zmislil tak da moraš motorku naslovniti točno pod 90 stupnjeva ...kontaš ..ako fulaš kut laser odnese pol metra ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh