• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
wau kako dobar fiat, jel to tvoj?
:prayer:

Nije moj, od kuma je, al traktorček je mala zvijer.:mrgreen:

Jučer bili u šumi cjeli dan, krenuli smo od druge strane pošto je išo i moj stari i drugi ujak pa se rušilo preko ceste i odmah čistilo da bude prohodno.
Evo i koja slikica.
slika1900.jpg


slika1901.jpg


slika1902.jpg


slika1903.jpg


slika1904.jpg


NIje sve njegovo ...ljevo državna , desno opčinska
Sve je to privatno okolo, lijevo od kuma, desno od čovjeka iz sela...a mi rušimo samo sredinu.

:supz:bez kobase i gemišta nema ni rada,,,,,
A dobro ste vi to skresali,,,,, fino se napravilo posla,,,
:supris: a mehanizacije ti je ljuta nema šta.
Vidim i pile su vrhunske,,, ništa bez stila,,, pa sa stilom na posel,,

Ništ bez kobase...hehe, al s gemištom oprezno da nebi ostali bez ruku i nogu!
Pile za sad idu, nadam seda budu i do kraja.
Za sad potrošeno 22 l lancola i jedno 30 l benzina!

Baš sam jučer malo radil sa pilom TOMOS-Husquarna, ide to staro čudo, malo je slabašna u odnosu na ove Stilovke al ide.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
tak neki fiat od 65ks bi i ja htio kupit al nigdje nemogu pronaći:(:(

On ga ima več oko 5 god. motor odličan, jedni su gume malo slabije, trebalo bi mjenjati, a skuuuuupeeee do bola. Platil ga je 12.000€ a 1996. god. je.
 
B

budanec

Guest
On ga ima več oko 5 god. motor odličan, jedni su gume malo slabije, trebalo bi mjenjati, a skuuuuupeeee do bola. Platil ga je 12.000€ a 1996. god. je.

bili ga možda tvoj kum htio prodat za 10000€
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
vi radite opču čistoću ili se ostavlja nešto i za naredne godine ,mada ima toga v podravini dosta na raspolaganju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
vi radite opču čistoću ili se ostavlja nešto i za naredne godine ,mada ima toga v podravini dosta na raspolaganju

Ma da, ruši se mint, stara je gacija, ima i trulexa kod debelih komada...začas potjera nova i bude gustiš :)


Kum ne prodaje traktor;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj mislite o ovaj spravi ?..da si to puknuti napravi
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=iI8ATaC9VpU&feature=endscreen&NR=1[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
lijepi alat ali u biti i nije previše koristan, pitanje koliko košta,, na isti način kositim plastični klin i cjepač od 5 kg i 2-3 udarca i drvo pada
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zgodna stvarčica, ali tko bi još i to teglio sa sobom:p
A onaj osječaj kad primi pilu pa za 20 minuta otrčiš doma (cca 2 km).... vratiš se natrag sa svim mogučim sjekirama i batima ..usput pokupiš sve lance po selu( da možeš drvo privuč traktoraom ..usput svakome objasniš kaj se desilo ...baciš krava sjena i promjeniš piličima vodu
Do toga ovi u šumi popiju demižion i taj dana više od njih nikakve koristi.
Osim kaj filozofiraju i razrade 150 teorija kako to odblokirati .
.a ustari im se jebe jer nije njihova pila unutra .
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zgodna stvarčica ali nepotrebna za rušenje ovako tankih drva to bi bilo eventualno dobro za nešta debelo gdje je klin nedovoljan
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
e ovaj strojček u 5 primjeraka, uz istodobnu primjenu na jednom deblu bi valjda biolo dovoljno ovim specijalcima kojima vitlam klade:scratch...mmmm, mislim da bih i onda trebao asistirati sa vitlom:rolfer::madmana::madmana::madmana: , kakvi sivonje:madmana::madmana: ....danas su upropastili cca 4m3 hrastovih i bukovih klada, jedva čekam da se maknem iz njihovog radilišta
jedino što im valja je ona jadna 028 koja me pozitivno iznenadila
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
nije šuma za sivonje da pokazuju sirovu snagu a pogotovo kad su klade u pitanju i onda upropastiš nekoliko tisuča eura zbog gluposti
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zgodna stvarc(ica ali nepotrebna za rušenje ovako tankih drva to bi bilo eventualno dobro za nešta debelo gdje je klin nedovoljan



Ne bi se složio ..mada me sad budu napali ovi majstori sjekači koji ruše tisuče kubika a 80% na you tubu .
Drvo uvjek treba rušiti kajelama ..(možda si i na to mislio) ..ali ja sam sve gledao kako pile do trenutka dok drvo ne počme padati .
A znamo da je to opasno , jel tak?

Moraš brinuti o smjeru bježanja , paziti na pilu ..ona zapne za grančicu koja je (vjerojatno)izrasla za vrijeme piljenja jer ju nismo vidjeli i nije smetala dok smo prilazili drvu .Tu se spopiknemo a drvo več debelo pada .

Da ne govorim o navali adrenalina( a to je jedino pozitivno u tome) jer adrenalinske bombe iz nadbubrežene žljezde kreču prema mozgu ..Osječaju su to ravni svršavanju ali nečemo na erotiku .
I tak ..ima jedan filmič na tubu gje pilar ima nešto nalik na građevinski podufirač ili ti šteher po domači .
Dakle pila je na sigurnom a on nekakvim mehanizmom na toj poluzi sruši stablo . stoji u uspravnom položaju , osluškuje okolinu jer nema buke motorne pile ...Nema nepotreban tereta kad treba bježati itd.
Sigurnost ne teba zanemarivati ..sigurno svako od nas poznaje berem jednog čovjeka koji je najebao u šumi .
Ali ne mogu više nači taj video s tom polugom....
Ako si gledao serijal o drvosječama na RTL2 u jednoj seriji je onaj s kukom umjesto šake rušio ogromno drvo ..imao je u pripremi dva cilidriča koja ubaci u rupu ca 10 cm kubnih , i ručnu pumpu kojom sruši ..no ta mu je tehnika zakazala pa je mislim srušio kajelama .

Kajele su isto tak dobr kao i turpija za ošterenje ..ali svijet i tehnika ide dalje , jel tak?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
TAKO JE- povikaše šumari, skinuše gače i golim guzicama skočiše u koprive
ovi nisu normalni- ostale im 3 ustave na 150m2 i njih to ne hebe oni i dalje tamo pužu jer je strmina ogromna- ponekad mi se činilo da to rade namijerno- đizus
ja sam im riješio jednu ustavu jer nisam imao želudac gledati ih ali još su 3 ostale:prayer::prayer:
samo da se maknem
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
da da slažem se ja stobom gledao sam na maks tv svaku seriju drvosječa i znam o kojem hidrauličkom alatu pričaš za takva stvari je savršen ali praksa kod nas je sasvim druga kad rušiš drvo onda ga zapiliš sa jedne strane napraviš onu kajlu koju izbaciš a sa druge piliš do određene dužine onda ako je potrebno ubaciš kajlu i nabiješ i dalje možeš piliti to drvo i podbijati kajlu pogotovo ako ste dvojica nekažem ja da je to loše samo mi to ne prakticiramo valjda zato šta to nemamo da je loše nebi to imali profesionalni drvosječe
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
mora se ne složiti s tobom u vezi dvojice na istom panju, ja piko i više niko!!! i nema rušenja drugog stabla dok ustava nije na zemlji- osim u rijetkim situacijama kada se ustava da riješiti sa drugim deblom- što sam ja danas napravio-UZ NAJVEČI OPREZ i SAMO KAD JE TO 100% sigurno riješenje, znam da svi mi koji se bavimo tim poslom radimo ponekad egzibicije i onda to vide ovakvi dečki i oni to kopiraju-ubojita kombinacija

ma čivija i sikira i nema da ne ide kud tata hoče
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
karabaja nisam mislio da obadvoje rušimo svako svoje drvo nego samo jedno a ovo sam naveo za drugog u slučaju da zapne sa rušenjem da taj drugi malo lupi po klinu sa ovim se slažem nema rušenja u isto vrijeme ako sam shvatio šta je pjesnik htio reči
 

Najnoviji postovi

Na vrh