• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Ne bi se složio ..mada me sad budu napali ovi majstori sjekači koji ruše tisuče kubika a 80% na you tubu .
Drvo uvjek treba rušiti kajelama ..(možda si i na to mislio) ..ali ja sam sve gledao kako pile do trenutka dok drvo ne počme padati .
A znamo da je to opasno , jel tak?

Moraš brinuti o smjeru bježanja , paziti na pilu ..ona zapne za grančicu koja je (vjerojatno)izrasla za vrijeme piljenja jer ju nismo vidjeli i nije smetala dok smo prilazili drvu .Tu se spopiknemo a drvo več debelo pada .

Da ne govorim o navali adrenalina( a to je jedino pozitivno u tome) jer adrenalinske bombe iz nadbubrežene žljezde kreču prema mozgu ..Osječaju su to ravni svršavanju ali nečemo na erotiku .
I tak ..ima jedan filmič na tubu gje pilar ima nešto nalik na građevinski podufirač ili ti šteher po domači .
Dakle pila je na sigurnom a on nekakvim mehanizmom na toj poluzi sruši stablo . stoji u uspravnom položaju , osluškuje okolinu jer nema buke motorne pile ...Nema nepotreban tereta kad treba bježati itd.
Sigurnost ne teba zanemarivati ..sigurno svako od nas poznaje berem jednog čovjeka koji je najebao u šumi .
Ali ne mogu više nači taj video s tom polugom....
Ako si gledao serijal o drvosječama na RTL2 u jednoj seriji je onaj s kukom umjesto šake rušio ogromno drvo ..imao je u pripremi dva cilidriča koja ubaci u rupu ca 10 cm kubnih , i ručnu pumpu kojom sruši ..no ta mu je tehnika zakazala pa je mislim srušio kajelama .

Kajele su isto tak dobr kao i turpija za ošterenje ..ali svijet i tehnika ide dalje , jel tak?

E sutra ujutro pakiram u auto 10 nabrušenih lanaca,dvije brusilice(turpije ostavljam doma),agregat,14 hidrauličnih dizalica i još niz drugih modernih pomagala.Motorka mi možda neće ni trebati,jer dok se raspakiram evo noći!Pa to i nije tako loša ideja!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@karabaja
ako je ustava zeznuta i opasna onda na nju obaram drugo drvo da to sve poklopi , nikada ne siječem niti preporučujem nekome da obara drvo NA kojem je ustava , to je preopasno :?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ajmo dečki, motorke u ruke, puknuti ruši zgrabišovo ttjj ruši jašišovo drvo i sve bude ok...:rolfer:
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
ajmo dečki, motorke u ruke, puknuti ruši zgrabišovo ttjj ruši jašišovo drvo i sve bude ok...:rolfer:

Jbga,sad će reći da i ti provociraš i vrjeđaš!!!Ti si negdje u mom kraju,pa obzirom da smo blizu dođi mi pokazati kako se jašišovo ruši,ja ne znam!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Jbga,sad će reći da i ti provociraš i vrjeđaš!!!Ti si negdje u mom kraju,pa obzirom da smo blizu dođi mi pokazati kako se jašišovo ruši,ja ne znam!

ako bude dovoljno zainteresiranih, napravit ćemo jednu lijepu prezentaciju i pokazati kak se ruše zgrabišova i jašišova drva...bez obzira na dužinu "pile".
:rolfer::rolfer::rolfer:
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
ako bude dovoljno zainteresiranih, napravit ćemo jednu lijepu prezentaciju i pokazati kak se ruše zgrabišova i jašišova drva...bez obzira na dužinu "pile".
:rolfer::rolfer::rolfer:

Nećeš valjda meni pokazivati,da nisi ti u ovoj novoj populaciji koja voli isti spol!?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
karabaja nisam mislio da obadvoje rušimo svako svoje drvo nego samo jedno a ovo sam naveo za drugog u slučaju da zapne sa rušenjem da taj drugi malo lupi po klinu sa ovim se slažem nema rušenja u isto vrijeme ako sam shvatio šta je pjesnik htio reči

upravo sam mislio na to što si ti napisao i s tim se u potpunosti ne slažem:partyman:
 
V

villeneuve

Guest
upravo sam mislio na to što si ti napisao i s tim se u potpunosti ne slažem:partyman:

Pozz
Najbolje je da je samo jedan čovjek oko drveta kad se ruši. Iako ja znam ponekad uzet nekog da lupa s maljem po klinovima, da se ne umaram nepotrebno, ali nije to baš pametno... Uglavnom to izbjegavam
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I danas došla u šumu najljuča mašina s cjepačem:mrgreen::mrgreen:
Mali cjepa sve od reda, a niti nezna da kaj radi, jednostavno njegovih 50 i koji konjić razara...to je ipak stara škola :supz::supz::supz:

slika1911.jpg

slika1909.jpg

slika1910.jpg
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
malo požuri sa tim drvima da ih dovezeš doma rekli su snjeg a pod snjegom drva oče nestati:mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
malo požuri sa tim drvima da ih dovezeš doma rekli su snjeg a pod snjegom drva oče nestati:mrgreen:

Budu drva ostala ak ovaj snijeg stvarno zapraši:mrgreen:, al nebojimo se, nesmije ih nitko dirat:supz::supz: Jednom su se opekli i sad se boje ;)
Krali su nam drva jednom prije, stari popi.... i uletio dotičnom lopovu u kuću s upaljenom motorkom....zatim se to pročulo po selu i sad je mir:axe:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
to tako se to treba raditi da si malo misle jel budu krali ili osjetili miris benzina na svojoj koži:mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
da je lopov bil pametan mogel je još i zaraditi na sudu

...... pod uslovom da mu glava ostane na ramenima :mrgreen:

samo oštro i na prvu , prvo šaka u nos pa posle pitamo ko i zašto je ukrao , ovaj sistem možda nije najpravedniji ali je najdjelotvorniji
PROVJERENO :prayer:
meni više ne vjerujem niko ni ne pomišlja ukrasti drvo , evo sada imam pored puta stoji od jeseni nekih 12 metara , ne smije da fali ni iverka
sa budalom (samnom) izračunali da ja laše da se ne kačiš , lopovi UVIJEK idu linijom manjeg otpora , upamtite to ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
da je lopov bil pametan mogel je još i zaraditi na sudu

Lopov se usro u gače od straha:mrgreen::mrgreen::mrgreen:nije mu padalo na pamet više ništ, a kamoli sud...naša legenda SAVO je uglavnom reko sve ;)

šanana
kako si zadovoljan sa cjepačem dali dobro vuče
Cjepač je kumov, al super radi, agacija dosta dobro puca pa nije i nešto teško, uvlači sve u sebe, pričo je kum da je cjepal neku debelu hrastovinu i grabrovini pa da mu je trgalo kardane i gasilo traktor od 65 ks, al evo cjepaču ništ...sve u svemu dobar je, i po ovom kaj sam danas videl, ujak, kum i ja iscjepali oko 20 metara debele agacije za manje od 3 sata.
 

Najnoviji postovi

Na vrh