• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
e sad da si bliže pa bih ti ja ponudio dobru mijeru:supz: ali imate i vi pun kufer šume oko sebe jedino što je nizinska ali drvo je drvo i svako gori i grije samo nekog treba više a nekog manje
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kod mene kako su krenuli mi budemo ložili i stare cipele i odječu,ovi naši su gori od australskih skakavaca,samo gola brda ostaju gdje koji komad sitne šume i mlada branjevina koju ja ne doživim:madmana:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kod mene se več dugo sječe i to totalno do kraja odjel po odjel samo mogu reči da hrast iz brda je puno kvalitetniji za grijanje od onog iz nizine ovaj moj iz nizine treba godinu unapred sječi i sušiti...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
nizinski hrast je puno vlažniji i puuuno rijeđi od brdskog- manje kalorija ogrijevnih isto je sa svim nizinskim drvom ali je nizinski hrast navikan jer ga je lakše za obrađivati u svim granama industrije od stolarije preko pilane pa do samog cijepanja u metricu a u stolariji se najviše cijeni njegova jednolika tekstura...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kod mene kako su krenuli mi budemo ložili i stare cipele i odječu,ovi naši su gori od australskih skakavaca,samo gola brda ostaju gdje koji komad sitne šume i mlada branjevina koju ja ne doživim:madmana:

dečki ne sekirajte se bit će drva sve su to planske sječe zbog godina starosti ili tjeranja podmlatka
U Hrvatskoj se za sada odlično gospodari sa drvnom masom još uvijek je godišnji prirast mase veći nego se posječe
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
dečki ne sekirajte se bit će drva sve su to planske sječe zbog godina starosti ili tjeranja podmlatka
U Hrvatskoj se za sada odlično gospodari sa drvnom masom još uvijek je godišnji prirast mase veći nego se posječe

- istina brat mi radi u HŠ i potvrđuje rečeno,,

- nadam se da nekome neče doči na pamet prodavati to bogatsvo ili davati nekome drugome u koncesiju

- plin je poskupio, gorivo stalno ide gore,, imam neki blagi osječaj da če i drva gore zato planiram sada u sljedečoj turi kada se budu izavale linije kod mene uzeti koliko god bi bude mogao dati pa neka se nađe na lageru
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
eto moje crne slutnje će se ostvariti, samo da ja još uspijem ovih 50-tak m koje trenutno izrađujem uspijem uplatiti po staroj cjeni a ostalo biti će dobro, a ako se to dogodi ode "bukva-grab" na 300 a hrast na 250 kn
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ovo sa zadnje slike se dogodilo zbog onoga (to se tako nesmije raditi) rušio sam suhi bagrem i on se zaustavi na susjednom drvetu, nije mi se dalo navlačiti sajle i čuda (debljine oko 20) ma idem ga skratiti za metar dva od panja i past če on i pri kraju reza uhvati mi lanac dodam ja gasa a ona lanac frkne dolje prvo sam mislio da je pukao a onda vidim da visi dolje
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
da ili kak meni, opiljaval sam sitne grane i grančice i u tom neredu mi je vjerojatno koja zapela i odigla mi lanac, ma to je sekunda inace jako pazim ali j... ga, ovo mi je drugi put da mi se to desilo, samo kaj mi je ovaj put i lanac stradal(novi ganz), one članke odispod ili kako to več ko naziva mi je pohabalo i iskrivilo i neidu vise u vodilicu, dal ima pomoci i kak to najbolje rijesiti,pozdrav
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
kaj sve more s tim strojem jel to neka kombinirka, kolko to ima funkcija,pozz

sijece i cijepa opak stroj
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=RARk3Jh-qko[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004

eto malo se radilo rušio bukvu pala preko jarka na suprutnu stranu evo još malo slikica kako je to izgedalo,


ali Rajka je bukvu izukla iz jarka uz malo muke prkopčavanja i zakopčavanja misija je bila uspješa još jednom me je izenadila snaga, kada sam smislio da dalje ne može ona me je ponovno iznenadila
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
-nemam iskustva s tako starim stablima ali kod mene jabuke 3-4 godine stare sve do jedne su se nagodinu posušile , poterale su list i u šestom ,sedmom mjesecu samo počnu venuti i gotove
-ja nastojim redovito trovati ali u ovoj spaljenoj zemlji izgleda da se samo moiševi razmnožavaju

Kolega to nije normalno toliko glodavaca za ne povjerovati okolo nigdje ništa,šuma u blizini svi krenuli u gozbu.
E kada bi se gostili sveukupno 70 kg mamaca postavljeno + 350 posuda s voda i otrov:twisted:
Kako stojiš s vodom jer bušotina funkcionira?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Kolega to nije normalno toliko glodavaca za ne povjerovati okolo nigdje ništa,šuma u blizini svi krenuli u gozbu.
E kada bi se gostili sveukupno 70 kg mamaca postavljeno + 350 posuda s voda i otrov:twisted:
Kako stojiš s vodom jer bušotina funkcionira?

Baš si darežljiv ,pazi da neotruješ ptice pokrij posude sa vodom sve je žedno :drinkers::drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh