• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Koliko tovaris na ovu zadnju??????

Tovario sam oko 3,5- 4 m dok mi nije pukla felga pa sam stavio felge od kamionske prikolice,izmjenio srceta i stavio 20 colke gume i sad može do 5,5 m drva stati.

I nastavak jer nije stalo :rolleyess::rolleyess:


dsc0166.jpg




dsc01788.jpg


:D:D
Kao po špagi,uredno - svaka čast.Jel to MS 440 -ka?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Juče išao po drugu turu drva, preključe sam jednu dotjerao, mislim da će biti dosta za ovu sezonu.
Ostalo mi malo lanjskih suvih pa reko da utovarim sve, mislim da sam "malo" bio pretjerao jer imam jednu ogromnu stranu nis koju moram da ga spustim (3km).
Dimenzije prikolice su 3x2m a visina do ovih stubova naprijed nekih 90cm pa procijenite koliko ima:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Vožnja drva.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=she0rMIYE6s[/YT]
Nošenje jednog drva nije se izplatilo it sa prikolicom.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=inew9dil89c[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Sa unim drogom za nalaganje drva na prikolicu.
Na sredini drva svezal i na kraju zataknil tako da je stal.
 

gaby

Novi član
Tu od
9 Lip 2011
Poruka
4
bok dečki, lijepo sve ovo tu izgleda ;) Zanima me koliko i kak naplačujete uslužno piljenje,sjekanje drva,po kojim kriterijima ak se to more tak reči!?
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Koliko tovaris na ovu zadnju??????

Na prvoj prikolici vidim da imas i željeznu "nogu" za spustit, zasto je onda panj - drvo ispod rude, to je opasno za nogu izgubit, a dovoljno je da neko ili nešto malo zapne i ode prikolica, padne na rudu ali dobro je i to da nekome na nogu ne padne, ja na svojoj imam željezni stup nesto deblji od ovog na slici i uvjek na njega oslanjam kad otkapčam prikolicu, bilo puna ili prazna , klin koji drzi teret imam od 16 mm fi ! i drži i punu prikolicu s dizalicom bez greške !
pitanje za VAVO !
 
B

bosniahos

Guest
.

Na mojoj šumskoj prikolici je bija sistem na vijak,od samoutovarne prikolice montiran na rudo,bilo je to dobro sve dok nisu počele pucat čivije .zatici-kajle a nije mi bilo da zavarim.Druga priča je o tom sistemu da je smitalo kod utovara trupaca i kad sam vozija po neravnom,vagašima uvijek sam mora skidat sad stavljam debeli panj,od donjeg dijela trupca odpilm.Nedavno vidim čovijeka ima manji cilindar uljni i neku kao ruku pod kutom i stime podiže i spušta rudo kad odkapča prikolicu.ima neki ventil na crijevu i s njim zatvori kao izlaz ulju i ode po trupac a kad prikolicu ukapči za krenut spoji crevo nazad u traktor a ventil otvori.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Na prvoj prikolici vidim da imas i željeznu "nogu" za spustit, zasto je onda panj - drvo ispod rude, to je opasno za nogu izgubit, a dovoljno je da neko ili nešto malo zapne i ode prikolica, padne na rudu ali dobro je i to da nekome na nogu ne padne, ja na svojoj imam željezni stup nesto deblji od ovog na slici i uvjek na njega oslanjam kad otkapčam prikolicu, bilo puna ili prazna , klin koji drzi teret imam od 16 mm fi ! i drži i punu prikolicu s dizalicom bez greške !
pitanje za VAVO !

Tzv željezna noga mi služi samo kad je prazna prikolica a nju kombiniram sa sandukom tj kada mi treba za šumu skinem sanduk i obratno a što se tiće kad idem otkapčati prikolicu prvo pod kotače stavim komad drveta iza i ispred da se ne mogu micati pa odna stavim panj kao na slici a i imam kočnice iza, ne vidi se ,pa zavintam da zakoči i nema šanse da sklizne jedino ako bi netko namjerno odgurnuo.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
evo traktor 2500 kg vuće ovaj sitniš a vi procjenite sami dali je to teže od 2500 kg jer po procjenama "stručnjaka" traktor može vuči samo svoju težinu, ništa više
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
evo traktor 2500 kg vuće ovaj sitniš a vi procjenite sami dali je to teže od 2500 kg jer po procjenama "stručnjaka" traktor može vuči samo svoju težinu, ništa više

Na svome torpedu dajcu 40 konja sam vukao 8 m drva - na velikoj 5 a na maloj 3 m drva znači zakačene zajedno , imam i slike negdje pa mogu ih i staviti. Alfada naravno da ti vjerujem.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Jadarko,jeste,puno je,ali kad malo obratim pažnju na položaj osovine jednoosovinske prikolice i ako je bil teren donekle ok,nije to značajan teret za taj traktor.Dvoosovinska prikolica se ionak vuče,traktor je ne nosi,samo kaj zna biti više škakljivija u pojedinim trenucima nego jednoosovinka.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Na svome torpedu dajcu 40 konja sam vukao 8 m drva - na velikoj 5 a na maloj 3 m drva znači zakačene zajedno , imam i slike negdje pa mogu ih i staviti. Alfada naravno da ti vjerujem.



Uploaded with ImageShack.us
evo i slike velika je duga 3 m ,visina štica 1,70 a mala je duga 2,20 i visina štica 1,40 i širina na obje prikolice je 1 m


Uploaded with ImageShack.us evo i još jedne od slijedećeg dana
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Trebal bi u svojoj šumi posječi nekoliko ariša, smreki i borova za manje krovište i 40-ak m2 fosni.Zanima me kad je najbolje vrijeme za sječu, kakva je procedura za dobivanje potrebnih papira i koliko ti papiri koštaju? Da ne ispadne da je skuplje iz moje šume nego kupiti piljenu građu.
Ako netko zna molim pomoč.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Trebal bi u svojoj šumi posječi nekoliko ariša, smreki i borova za manje krovište i 40-ak m2 fosni.Zanima me kad je najbolje vrijeme za sječu, kakva je procedura za dobivanje potrebnih papira i koliko ti papiri koštaju? Da ne ispadne da je skuplje iz moje šume nego kupiti piljenu građu.
Ako netko zna molim pomoč.

Zimzelena stabla se mogu sijeći cijelu godinu, moj sused je prijavljivao sijeću rekao da su ga papiri koštali nekih 300.00kn, a piljenje ti je nekih 120-150kn po m3, pa kalkuliraj
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda kaj se više nsmije rušiti u svojoj privatnoj šumi, na svojoj zemlji drvo za građu??
 

Najnoviji postovi

Na vrh