• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,290
Koliko voziš metara na ovoj prikolici???

Koliko natovariš...:rolleyess:
šala mala, nikad ne vozim metrice na prikolici, nego u trupcu. iz ovakve jedne prikolice ispade po mojoj procijeni 5,5-6 m drvi ovisi kako ju natovarim. nekad ju prenatrpam. :D Posudio sam ju sujedu i on kaže da je vozio 8 metri metrica, e sad jel je ili nije neznam samo znam da je 8 m teret samo takav. prikolica je 4*2*1 m. kada sam odem u šumu po drva nikad ju natovati, onda je robijaška :weedman:
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Prikolica lijepo izgleda ,samo na nju natovariti 5,6 ili više metara prava je muka visoko je za dizanje...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,290
Prikolica lijepo izgleda ,samo na nju natovariti 5,6 ili više metara prava je muka visoko je za dizanje...

dižem trupce s dizalicom, pa doma kada imam vremena kalam itd...:lol:
ali je prikolica zakon, stane dosta u nju a traktor ju vuče lakše nego 3,5 t tehnstroj. ne moram vezati, samo bacam na nju.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
A tako več da kad čovjek tovari dizalicom onda je to već posao,ali ručno na nju toliko nabacat nije baš sve jedno...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
4x2x1
panjevi ili trupci nema više od 5m prostornih, prereži to na 1m i složi pa se sam uvjeri, trpao sam narezana drva na prikoicu 3,5 x 2 x 1,... na 4x2x1 ... i na 4,5 x2x 1 , imam iskustva u tome i jako mi je poznato, probaj i sam pa vidi, ako je na njoj vozio 8 m ona mora biti složena 2 reda x 1m visine na 4 m dužine
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,290
4x2x1
panjevi ili trupci nema više od 5m prostornih, prereži to na 1m i složi pa se sam uvjeri, trpao sam narezana drva na prikoicu 3,5 x 2 x 1,... na 4x2x1 ... i na 4,5 x2x 1 , imam iskustva u tome i jako mi je poznato, probaj i sam pa vidi, ako je na njoj vozio 8 m ona mora biti složena 2 reda x 1m visine na 4 m dužine

radim tak. da radim metrice, i iz te priolice mi ispadne 5-5,5 m drva. :D
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
4x2x1
panjevi ili trupci nema više od 5m prostornih, prereži to na 1m i složi pa se sam uvjeri, trpao sam narezana drva na prikoicu 3,5 x 2 x 1,... na 4x2x1 ... i na 4,5 x2x 1 , imam iskustva u tome i jako mi je poznato, probaj i sam pa vidi, ako je na njoj vozio 8 m ona mora biti složena 2 reda x 1m visine na 4 m dužine

Da ovako kao što kažeš trebalo bi biti složeno da bi bilo 8 m,,,hm hm
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
vozim ljudima i narezane, nekima rerem iz prikolice i sve j to stvar iskustva
ne želim nikoga prevariti
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,290
Da ovako kao što kažeš trebalo bi biti složeno da bi bilo 8 m,,,hm hm

Ne znam nisam vidio da je vozio, kao što sam rekao. po mom mišljenju 8 m to ima kaj kamion voziti, a ne traktor. po logici stvari ide 8 metara ali je to teret ogroman pogotovo jer se voze sirova drva, niko ne vozi suha.

vozim ljudima i narezane, nekima rerem iz prikolice i sve j to stvar iskustva
ne želim nikoga prevariti

pa nije tu stvar prevariti nekoga. vozim i ja ljudima metrice. itd itd. malo si skeptičan da po tom pitanju ali to je tvoja stvar. velim par puta sam iz takve prikolice dobio 5-5,5 m drvi. to je moja okvirna računica. inače zvozim doma sva drva koja su u šumi pa onda idem u izradu metrica za prodaju, koliko imam naručeno, a ostalo sebi. :rolleyess:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Jel to krenula onda sezona drva za sljedeću sezonu Mladenko ili se još krpaju rupe za ovu sezonu???
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,290
Jel to krenula onda sezona drva za sljedeću sezonu Mladenko ili se još krpaju rupe za ovu sezonu???

pa sljedeća definitino, a nešto ide na pilanu u daske 3 cm, za sjenik da promjenim pod, koje su deblje bukve. a čuj sad bu kolinje trebati če drva. pa onda iz toga rakija kad poteče, oko božića i nove godine pečem 10 janjci i nešto odojka i jbg ode 5-6 m na te zanimacije na koje ni ne računaš. inače ja radim god dana unapried drva jer sam se napatio s sirovima. i peč mi je pregorila od sirovih a bila 3 godine stara.

a ti koja je tvoja praksa s drvima?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Isti princip radim drva uvijek 1 god .. unaprijed,,,radim drva za sebe u 1 i 2 mj.sve ovisi kako vrijeme dopusti ,radim oko 40 m za sebe ,onda nekih 100 -150 m radim kroz godinu za prodaju sve ovisi koliko imam naručenih.... Ove godine 2.mj bio je jako loš bilo je kod mene snijega preko 1 m...,pa nisam mogao u šumu.. Zbog toga ove sezone krećem sa izradom ranije ,ako Bog da već sutra (možda bude i koja slikica za ovu temu),javlja sada lijepo vrijeme ,pa treba to iskoristit...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Sta kazete na ovoga xD

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=CFsuTS2mAb8[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ako već hoće da uništi traktor ima mnogo bržih načina za to

Ovako visoko kačenje za vuču ''sa točkova'' neću ni da komentarišem
Jedan trupac manje i niže kačanje bi bilo daleko učinkovitije a i manje mi rasturam mašinu i daleko manji rizik od svega
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
I onda se cude za ogranicenu upotrebu strojeva u sumi, sa ciljem zastite okolisa. ja bi ovome da konja, ma nebi ni to, unistio bi jadnu zivotinju, dao bi mu sjekiru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh