• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

gpugelni

Novi član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
18
Dobih neku informaciju da su privatne šume pod Hrvatskim šumama do 01.05.ma šta to značilo... Pošto se spremamo u šumu zanima ako tko zna, koji je postupak za doznačavanje drva za rušenje (grijanje) u vlastitoj šumi i kakve veze sa nama malim privatnim vlasnicima šume ima taj 01.05!?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Taj datum znači da se nastavlja 20+ godina nebrige o privatnim šumoposjednicima.
Ti idi u šumariju prije i traži doznaku. Doznaka ti vrijedi tri godine. Doznači koliko misliš da ćeš rušiti svake godine i miran si.
Do tada ćemo već imati novu jednako nesposobnu vladu koja će uspjeti donijeti milijun bezveznih zakona i pravilnika.
Inače privatne šume će sad potpasti pod poljoprivrednu savjetodavnu službu.
Država koja ima skoro 3 milijuna hektara šume brine se o njima preko one stvari.
Sada će krenut ovlašteni. Banda.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
evo, meni v subotu vrag nije dal mira pa išel malo v šumu, tek toliko da moremo sprobati novi kalač. dovezli 4 prikolice.
 

Prilozi

  • 2014041201.jpg
    2014041201.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 202
  • 2014041202.jpg
    2014041202.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 194
  • 2014041401.jpg
    2014041401.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 230
  • 2014041402.jpg
    2014041402.jpg
    50.5 KB · Pregleda: 183

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Koji je to model? 13-tica?
Nikad mi se vertikalci nisu sviđali, jer nikad neznaš kad ti bu drvo opalo na nogu.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
i nedaj bog da nije ravno otpileno pa ti frkne komada drito u buduće potomstvo...

ja to nisam videl, al mi pričal frend kad su metrice kalali s tim vragom, ako je malo vagljavi, frkne ga van... dovoljno da ti lanac pile podrezavlje i na*ebo si..:icon_hang:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja si sve spilim u sumi na 55cm i skalam na podu odma sa milovankom.:(whew):
Nema boljeg osjecaja onak znojan a hrpa komaraca ti neda da stanes ni minutu.:(doh):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Radim za sebe oko 35m god.sve skalam u sumi pa doma odma slazem u susu i gotovo malo se namucim al ide jos.
Kad bum star i nemocan mozda uzmem kalac.
Kod nas jedan covjek ih radi hidraulicne za traktor al cjena je 10000kn
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
da, tak i mi, brat i ja to riješimo, profi lux-ova sjekira i deri..

Daleko od toga da kalač nije dobra stvar, al kao što veliš, ispod 10 soma ne možeš naći nekaj za ozbiljnije kalanje, a opet, da ga sam ideš raditi, em treba imati znanje, materijal dosta košta, pitanje dal bu to na kraju kak spada funkcioniralo i radil bu možda 4-5 sati godišnje...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Na taj način radi večina ljudi, samo se meni više sviđa na metricu, pa onda 2-3 klina i bat. Posle toga na banzek ili cirkular. Puno ekonomičnije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pa više se i oznojiš. To je opet dobro za razgibavanje, boravak na friškom zraku, komarce... :icon_fU:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
da, tak i mi, brat i ja to riješimo, profi lux-ova sjekira i deri..

Daleko od toga da kalač nije dobra stvar, al kao što veliš, ispod 10 soma ne možeš naći nekaj za ozbiljnije kalanje, a opet, da ga sam ideš raditi, em treba imati znanje, materijal dosta košta, pitanje dal bu to na kraju kak spada funkcioniralo i radil bu možda 4-5 sati godišnje...


Nije ti kalač NASA spaceshuttle pa da ga ne napraviš doma. Ja imam ležeći.... baš zbog toga da mi drvo ne pada po nogama.
Ne bude ti kalač radil 5 sati godišnje jer budu ga nanjušili susjedi, susjedovi susjedi, rodbina, rodbinina rodbina :icon_fU: tak da bude stalno po selu.
Nije problem dati rodbini, no dok te žicaju kalač ljudi koje vidiš jedanput u tri godine :icon_butt:
Ili tip koji već treću godinu dolazi po njega s pričom da radi svoj kalač. Do sad je nabavio pumpu i dva profila za šasiju. Tim tempom mu bu kalač gotov oko 2026.godine.:mur:


Već sam rekel, bum napravil kaj bude delal ko aparat za kavu: ubaciš kunu i on raskoli :icon_e_biggrin:

:(bow):
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
motohod, to nisam napisal al sam imal u glavi i tu misao :)

al uglavnom, dok zdravlje još donekle služi i imam volje, kalač mi ne treba, imamo centralno pa ni ne treba tanko cijepati, a za to vrijeme dok trčka naguraš u kalač, ili ga digneš na postolje (ovisi kakvi ko ima), moj je već na 4 dijela raskoljen i dva komada su u tačkama :)

@ZJ: treba malo i ove masne naslage kaj se kroz zimu skupe potrošiti, a navodno nema bolje vježbe za gornji dio tijela i trošenje masnoća od cijepanja drva, tak se čak i Rocky spremal da pobjedi onog Rusa :(giggle):
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Koji je to model? 13-tica?
Nikad mi se vertikalci nisu sviđali, jer nikad neznaš kad ti bu drvo opalo na nogu.

je, 13 tonski je iako ima oznaku 14. ovo kaj veliš za noge, nema straha jedino ova križ sjekira je neupotrebljiva i odmah smo ju zvadili jer ona je opasna za sjemenište.

@ibosilj: te masne naslage koje ti se prek zime nakupe su večinom u donjem dijelu tijela i protiv njih se nije učinkovito boriti kalanjem drva. Preporučljive su vježbe donjih extremiteta i trbušnih mišića i to ne v šumi na drvu neg v selu pri susjedama i kumicama
 

Najnoviji postovi

Na vrh