• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A i polakomili se malo trgovci drvom kako se meni čini, zaradili bi odjednom milijune.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Idi izrađuj drva i živi samo od toga pa da vidiš kako milijoni stižu na račun a za razliku od vas stočara i ratara niti imamo poticaje niti sipamo plavi dizel.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Hrvoje, ja ne podcjenjujem ničji rad, i dao Bog da buš još 100g mogel raditi to kaj radiš i da dobro zaradiš, ali da su vam cijene od 250-320kn po metru malo pretjerane, jesu. Budimo realni, niste ni vi nitko bacili šaku umjetnoga toj agaciji, bukvi, hrastu da izraste. Ja kužim da izrada drva košta, ali bogami košta i traktor, mehanizacija, repromaterijal, obrada.... tak da bi i netko mogao tebi reči uzmi 3,4,5,10,50h zemlje, obradi, uloži, gledaj u nebo i moli Boga, Alaha, Budu i sve svece Božje da ne dođe do nekog sranja pa da kroz noć popušiš 15-20000€.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Što se cijene tiče ako je loža oko 7 drva su isplativa s cijenom do 300kn/m....
nevezano na što se grije ako se mora kupit ili loža ili drva obadvoje je skupo...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja samo znam da je u Hrvatskom Zagorju cijena metrice bukve/graba 300 do 400 kn. Najčešće 350 kn plus dostava. Polakomile se svite e.... možete pogledat oglasnike....

Kod mene ekipa potez Krapina - Zabok vozi iz Križevaca masovno po 200 kn hrast/akacija nešto bukve + prijevoz recimo za 20 m 500 kn.

Živjeli prigorci. Problem je sad nastal da su naši lokalni šerifi, ovom čovjeku iz Križevaca strgali skoro kičmu jer je vozil u njihov kokošinjac. sad je lepo čovjek polu-invalid i može zaboraviti više na šumu. A o hrvatskom pravosuđu ne treba pričati. ....

Sve se vidi u omjeru cijene 13 kubika bukve trupaca iz šumarije voze po 4500 kn. ovaj dopela 20 metri kalane robe po toj cijeni. :cool2:

No javio se upravo drugi čovjek iz Križevačkog kraja....:icon_madu: prenesli smo mu kaj se desilo, rekal je da je upoznat i da se zna brinut za sebe, što god mu to značilo.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Kod nas je prije sve bilo dobro,,kupis od sumarije i sebi rušiš,izvlaćiš,rezeš..Ali pojavio se problem kada su odjednom ljudi ratni invalidi itd poceli da kradu drva iz privatnih drzavnih suma i poceli preprodavati po jako niskojjjj cijeni..Policija i sumar nikom nista prave se da oni to nevide...

Prije neki mjesec idem u sumu po neke ovrsice i ogranke za kucu,,kad ispred mene ide bas taj jedan koji je poznat po krađi drva i vozi punuuuu prikolicu hrastovih drva Ne pocekicanih..Traktor je neispravan sto se tice signalizacije i registracije,,i naravno Prosao je kraj policije oni su samo glavu okrenuli..A ja kada sam se vraco sa 2m ogranaka htjeli su pisati kaznu iako je traktor registrovan i tehnicki ispravan...Ocito za neke nema zakona
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Što se cijene tiče ako je loža oko 7 drva su isplativa s cijenom do 300kn/m....
nevezano na što se grije ako se mora kupit ili loža ili drva obadvoje je skupo...
To da, ali loža je sad ispod 4kn
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Mrga, gde si našel drva po. takvoj cijeni?
Mene je čovjek, koji nam je vozil par sezona cjepanice, zavlačil skoro godinu dana.
Na kraju je rekel da nema drva. Ja sam poslije kupio 25m3 višemetricu (bukva-grab + hrast) za 7t kn s dostavom. I još je tisuću kn koštalo da se naprave metrice...jest da je ispalo nekih 35 metri...ali za 8t kn je ipak više od 200kn/m.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Puna kamionska prikolica cerovine je oko 15-16 m3 plaćena 3400 kn. Da je bilo odmah love kamion i prikolica bi bili 6000 kn.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sve to stoji!
Dobro znamo da lugari kad idu u procjenu gotovo nikad ne zaprime drva koliko napravimo,pišu drugu i treču klasu više nego što je ima,i još koji metar manje i to je to!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Idi izrađuj drva i živi samo od toga pa da vidiš kako milijoni stižu na račun a za razliku od vas stočara i ratara niti imamo poticaje niti sipamo plavi dizel.

Mi smo izabrali stoku, vi ste izabrali šumu :)
Znam ja da nije lako, radim odrva za svoje potrebe i uz sav posao je to jedno dodatno opterečenje, ali radije si napravimo sami nego da mormao kupovati. Ja tak na to gledam.
Agaciju si mogel kupiti prije več od 140 kn/m3, a koliko je sad?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mrga, gde si našel drva po. takvoj cijeni?
Mene je čovjek, koji nam je vozil par sezona cjepanice, zavlačil skoro godinu dana.
Na kraju je rekel da nema drva. Ja sam poslije kupio 25m3 višemetricu (bukva-grab + hrast) za 7t kn s dostavom. I još je tisuću kn koštalo da se naprave metrice...jest da je ispalo nekih 35 metri...ali za 8t kn je ipak više od 200kn/m.

Imas u oglasniku nekoliko oglasa.

Svi smo imali tu jednog stalnog možda ga i zbalija zna pa ti potvrdi, vozil lik cijelu godinu i to nekoliko let, dok nisu idioti siročeka sa zdravljem "nagradili"

Evo ti recimo iz ZG (s popustom na 20m koje dogovaramo telefonom)

http://www.njuskalo.hr/grijanje-hladenje-ostalo/hrastova-drva-ogrijev-oglas-17992666

Evo ostalih, ma ima ih di hočeš:

http://www.njuskalo.hr/grijanje-hladenje-ostalo/drva-ogrijev-oglas-14349806

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/prodajem-drva-oglas-15265737

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/drva-ogrijev-oglas-17122354

Od ovog potencijalnog novog ti imam samo broj telefona po preporuci starog dobavljača, neki njegov rođo.

Ali Gacija i hrast po 200 kn bez problema + dostava.

Voze uvijek u komadu 20 m ili više.

Možeš i provjerit u šumariju Krapina 13 kubika bukve 4500 kn s dostavom višemetrica. I to ispada da šumarija nema kamione? već daje odmah brojeve dva lokalna obrtnika???

To je normalno ili sam opet naišal na lopovluk???

Kaj je uopće normalno kod šumarije? zašto ja ne mogu uplatiti kubikažu drva kod njih i ovom prijevoz ako već nemaju kamione? Jbt a računa nikak dobit.... pred par let sam ganjal frajera dok nije popizdil jer mi trebaju papiri jer živim u selu de se tak krade u državnoj šumi da su samo moja drva legalna :) a kontrole učestale....

Zanimljivo da su ove prodrmali onak pošteno, a kod mene nikad nisu niti došli pitati za račuine :)

Pa su mislili lokalci da sam njihov špijun (HŠ) obzirom da sam se tek pred par let ovdje doselil

E ti miša... do kud smo dogurali.... poštenje je postalo bolest pojedinaca...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Tko kontrolira drva na tvojem dvorištu? Pa (za) to još nisam čul (pri nama).
Ovaj od koga smo kupili je imal neke papire, ali mi nije bilo ni na kraj pameti pitati za to.

I ja sam štel kupiti od šumarije, i tražil sam si prijevoz (nedaju da voziš sam). Bukva-grab 253km/m3, hrast 245kn/m3, ali nedaju više od 20m3 za potrebe domaćinstva.
Našel sam ovoga čovjeka s kamionom, i on mi je ponudil jeftinije s prijevozom.

A kaj se tom čovjeku dogodilo?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma HŠ su digli cijene u nebo i to iz par razloga, prvo sve su pokrali pa sad na sirotinji treba krpat kaj se dade, nesmiju biti konkurentni previše plinu, objave licitažu po poćetnoj cijeni ubi Bože, onda ne prodaju, pa smuljaju sa svojim igračima koji daju kuvertice, po puno nižoj cijeni, a i meljači su dost nabili cijene. Dok sam ja radil jahu, par sto metara dalje je šumarija radila borovca. Dok sam pital lugara dal se i to može kupiti? Veli on prodano sve unapred za mlin po cijeni koju nebi dobil niti za prvu klasu industrijske jelovine.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Da li tko primjenjuje ovakav način spuštanja s ugašenim traktorom? [YT]https://www.youtube.com/watch?v=iE62lq1iq1g[/YT]
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ovakvu prikolicu kojoj je tovarni prostor širi od osovinskog razmaka između kotača, ne bi da mi ju netko da zabadava i još 100 Eura vžep.
 

Najnoviji postovi

Na vrh