• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala jocc, ko da jesi. :ppozdrav:
Bum prvo probal dobro nabrusiti pilu pa bum videl kak bu išlo. Nije to puno rezi, a penzićima se ne žuri, bar ne na drugi svijet pa imamo vremena na ovom. :ROFLMAO:
Mogu i prvo zrezati na 90 cm pa na kratko nakon kaj raskolim s kalačem. Ak bu problem, uvijek ostane joker koji je zrušil. 😉
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Nema krize, treba raditi. Za mene treba samo sok, tak da nisam na velikom trošku. Ako mogu pomoći tu sam, nadam se da jednom kad ostarim bude i netko drugi meni htio pomoći.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
J2159/H359 odgovara Stihlu 360, a tu ljubitelji Stihla smatraju ozbiljnom pilom:D

59ccm je pila koja je prevelika i preteška za malu pilu, a premala za veliku pilu ;)
Moja mala je J2152 {isti blok ko tvoja, samo 53ccm) i ima isti problem: preteška je za malu pilu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dio granja je ispiljen na kratko, a tanko granje bu cijepano na kratko sekirom.




ZJ,
to kaj veliš je točno, ali ne znam koju sam pilu za te novce mogel kupiti da mi služi za sve. I ova jedna nema pri mei dosta posla (cca 15 metri drv godišnje i to skup s granjem)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kupljenec,
pa napisal sam da ste dobro došli. :ppozdrav: Ali tko to sad ima domaći špek? Pa za 2 meseca bu friška roba. ;)

Edit:
Na znam ja to baš točno procijeniti. Vjerujem da bu više od klaftra.
Trenutno je na traktoru malčer. Imam još malo za malčirati, ali čekam da se osuši kaj nebu više štete nek koristi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ma jasno.
Dok sam kupoval manju (jer mi je J670Ch) preteška, štel sam najmanju pilu s metalnim karterom. Manje od 2152 nije bilo pa sam zato odmah dal zamijeniti vodilicu za 38 cm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh