• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
E sad si me hlovil, al mislim da je 38cm,ili 40,lagal bi ti. Al tak nekaj je. A furčeke pilim od oka, 30 do 35cm.koristim tu tehniku jer takvu prikolicu imam pa nemrem na metrice rezat.

@cloos a kaj? 🙂
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
A gle svako ima neki svoj hobi, meni je ovo sve hobi kaj delam. Ali baš sve, ja delam 10m drvi godišnje, možda malo više, a možda i manje. Meni se nikam ne žuri, dok vi sigurno radite više drva? Ja ni netrebam to, ja imam na plin grijanje, ali eto tek malo da napravim da imam. Iskreno ja bi isto da delam 20,30metri ali kad netrebam. Ovo je sve za punicu kaj si vikendom kuri, ja ni peć ni šporet nemam na drva više, ja bi al žena neće, kaj će nam to. Onda se ja ovak rekreiram malo. I da me se vidi u šumi, da mi ju ko ne poreže još ak nikoga nema. Onda kao fol idem malo da se čuje pila iz šume. 🍺👌🙂
E sad mi je jasno što si ti za života popio samo dvije pive,,,:ppozdrav::ppozdrav:
U mom kraju se za takve osobe kaže.... PAPUČAR...:hahah:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
@cloos Možda i bi imali, ali kad radimo, pa kaj dojdeš doma sposla, pa dok to zapališ, dok se ugrije idemo spavat već. Ali ja bi,volim taj miris drva i vatre u kući.

@nimrennermin
Ma i kod nas se to tako zove😂
Al danas je moderno kad su žene glavne, a mi ni brige ni pameti.

Nego jel još neko sprema tak malo drva ko ja? Ili svi na veliko? 🙂
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Kupljenac,kako si zadovoljan s tom Oregon vodilicom?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
@Kupljenec malo te moram pošpotati... Ovakvo rušenje napraviš 3 puta i u šumariji dobivaš otkaz, bar je bilo tak prije. Prereži trupac kroz do kajle, da ti ne čupa vlakna iz trupca (al nije greda, tak ide za drva)....
2. Stvar... Kad šlajsaš trupce s raketom, sajlu poveži na skroz kratko tak da s polugama možeš podići prednji kraj trupca, da ti se ne zapikava u zemlju i panjeve. Na taj način smo mi vukli trupce duljine kak imaš ti, ali barem duplo deblje ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dobro nemoj me špotat, još se učim, tak da mi malo slobodno pogledaš kroz prste🙂
A kaj se šlajsanja tiče nisam mogel bliže dojti, sve gacije oko mene, inače to znam. A opet ne šlajsam daleko, kak sam rekel polako na ler gasu ba to vlečem. 🙂
Bum videl kak bum sutra, pa bi imal nekaj debljega za šlajsat. Ali u jarak, valjda me nebu potiralo, toga me uvek strah.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Kaj nije da se i prijelomnica prepili kad krene padati trupac?
To je iz šumskog priručnika?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Da toje iz sumarskog prirucnika i sumarske struke i mojih 20 godina staza i 6 godina skolovanja 😉.
Prelomnica ima zadatak da drzi stablo da se ne okrece te ga lagano usmjerava...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad se stablo počinje nagibati, odoh ja od njega. Pogotovo kad sam na strmom terenu. Koliko je ostalo, ostalo je. Ako ostane kaj na panju lako poslije odrežem, ionak bu sve zgorelo.
Vi profesionalci se trudite ispuniti i druga pravila, ali meni je najbitnije da drvo padne tam gdje želim uz moju najveću sigurnost.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I ja kad vidim kad pada odma gas dalje, pod strminom još nisam rušil jer se bojim i strah me.
A kaj imamo baš i profesionalce tu? Koji rade u šumariji?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
A rušenje drveta za građu, npr hrasta isto ide sa prijelomnicom? Ne uništi se tak trupac?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
IMG_20210309_162416.jpg
Kupljenac svima si pravio topling za kacanje lanaca, a ti ga nekoristis, pa vezes lance u cvor.
 
Na vrh