• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Gornja Bistra ispod sljemena, ispod staze skijaške. Ma to sam imal kupci za te neke hraste i svi nekaj sitno nude, moram to videti kak to ide.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Niko se ne usudi komentarisati. :hahah:
Takva dva majstora sam gledal kak ruše na jednom brijegu iznad Omiša... Drva (smreka, ariš, uglavnom četinjače) promjera ~30cm su rušili duže od pet minuta po komadu, a odmarali još duže (po komadu). ☺️☺️
To je bilo prvi i jedini put da sam videl takvo rušenje.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Pa kako ne bih mogao sa vitlom ako imaš preko 100 metara sajle.I ako ne može ni tada onda se spustiš dokle možeš ostala drva dohvatiti.
Koje to vitlo ima 100 metara sajle,mislim da moj Krpan ima 70?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Imt je super za vuci. Težak prednji kraj.samo kratko kopcaj i podigni na hidrauliku i gas.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Težak prednji a lagan zadnji, nema kaj prava strela 🥳
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
A jel se ko možda veseli kaj bude još malo zakon ko u Njemčkoj? Nebudemo više sami mogli delat mešavinu za pile, nego bude gotova za kupiti. I ulje za lanac bu prošlost, tj lancol, a dolazi bio, jestivo i razgradivo. U Njemačkoj 5 litri te nove mešavone košta 20 eura, a dok su ljudi sami mješali koštalo je oko 10.a ulje bu iz kuhinje za šalatu.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
kak to planiraju izvest? dojdem na pumpu natočim kanistar 5 litara benzina i kupim benzin.ako neče biti dvotaktnog ulja malo če se kemijati sa motornim uljima dok mješavine ne proradi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nebudemo više sami mogli delat mešavinu za pile, nego bude gotova za kupiti
Samo neznam ko bu kvarove plačal zbog loše mješavine? Nisu tu samo pile u igri, skutači, cross motori... i slično kaj se vrti do unedogled.
Ako bu tak ja prelazim na motorno.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Mene je to već mučilo prije 10 let kad sam pentu kupoval, pa kakti više nije bilo cvajtaka za kupit zbog neke eko norme.
Evo tu neki isto nekaj objašnjava kak je u Njemačkoj.

 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Kupljenec mozes se ti sprdat koliko hoces ali drva koja sam ja svojevremeno pilio i koliko sam ih radio tvojim tempom do smrti neces stic, gace punis na treskama...ja sam reko kako ja pilim drva i nisu sve tanke, imam jos slika ali nemam potrebe se dokazivat, kome pomogne kome ne bitno da sam ja reko svoje
1A960096-AD09-4935-BE71-89A370130F4B.jpeg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
kak to planiraju izvest? dojdem na pumpu natočim kanistar 5 litara benzina i kupim benzin.ako neče biti dvotaktnog ulja malo če se kemijati sa motornim uljima dok mješavine ne proradi.
Kako ne? Jesu prije par godina zabranili tocenje plavog u kanistere zasto ne bi onda i benzin.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
a sad konačno jedan videouradak...kak se drva sama tovare...sinko mi se smilovao i uploadao... 🤭
huskqarna 361 (malo pritupa, kak sam ga prehitil uhvatilo malo zemlje) i vtz 2048...prikolica je dugačka 2.5 metara, hrast je taman stao među stupce.

Bravo majstore!!!!!
Sve je OK,, al imamo isti problem ???
Bježo si sa časova informatike ko i ja :hahah::hahah:
Isto i ja kad šta treba sineka ako je tu,, de starom to pomozi,,
a on će,, pa sinoć sam ti po koji puta pokazao,,,
a ja ću,,,,, eeeee al sam ja poslije zdrmo dvje pive,, i sve zaboravio,,:hahah::hahah:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Da i jesam ja tebe di prozvao? Nisam, i nemoj onda ni ti mene. Ja sam rekao da se pile na taj način drva ko ruka debela, a ne @Krumpironja tak pili. I kaj tebe mući kolko ja radim drva? Ne kužim to. Da si pratio piše da je to meni hobi da nisam doma, ja netrebam ni metar drva radit, al evo radi zajebancije radim, i sve kao hobi mi to dođe da se malo rekreiram, i tak sam napisao. A kaj mogo sam napisat pa ja radim 100 do 200 m drva, a zakaj da lažem? Kome? Čemu? Zbog koga? Kad imam šuma svojih moram i zanimaciju radit, opet ponavljam meni drva netrebaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh